czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Miły gest szefa urzędu ds. kombatantów. Klęknął przed weteranem (wideo)

Dodano: 24 stycznia 2017, 15:15
Autor: łm

Podczas poniedziałkowych uroczystości w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wspaniałym gestem popisał się szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jan Józef Kasprzyk klęknął przed weteranem Bolesławem Kowalskim (ps."Wicher")

Uroczystość odbyła się z okazji 100. rocznicy urodzin mjra Bolesława Kowalskiego. Był jednym z weteranów, który otrzymał od samorządowców odznaczenia i gratulacje. Odśpiewano mu także "200 lat".

Uwagę przykuł jednak bardzo miły gest szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jan Józef Kasprzyk pogratulował majorowi, a następnie klęknął przed nim. Chwilę później panowie się wyściskali. 

 

Bolesław Kowalski ps. "Wicher" to ostatni żołnierz gen. Kleeberga w woj. lubelskim.  Był żołnierzem Kampanii Wrześniowej i ostatniej Bitwy Obronnej pod Kockiem, Serokomlą i Wolą Gułowską. Żołnierz 2 Pułku Artylerii Lekkiej w Siedlcach w stopniu kaprala, 9 Pułku Artylerii Lekkiej, Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”oraz 10 kompanii 8 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Od stycznia 1990 członek Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w kraju oraz współzałożyciel i Prezes koła nr. 6 w Olbięcinie.

Dyplom za "świadectwo życia, szczególne zaangażowanie w sprawy Ojczyzny, odpowiedzialną, sumienną i pełną poświęcenia służbę Polsce" wręczył mu w poniedziałek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Major otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 stycznia 2017 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę ze Winiarski stoi murem za Czarnkiem #muremzaczarnkiem
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2017 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiedziałem ze za Wojewodą stoi dyrektor Winiarski
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZYTAJAC KSIAZKIE MIECZSLAWA PROSZYNSKIGO OD KOCKA DO ZRODEL GAZELI TO OSTATNIE WALKI BYLY W ADAMOWIE WOLI BURZECKIEJ I NA OBRZERZACH SZCZALBU
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***glosbohatera.com.pl/galeria/boleslaw-kowalski-ps-wicher-ostatni-zolnierz-gen-kleeberga-na-lubelszczyznie/ kapitan, podpułkownik, pułkownik a teraz major... w 1944 plutonowy a na fotkach medali też jakoś mniej poza tym wszystko ok kombatant, działacz
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko Zolnierze Wykleci, cala reszta to podrabiancy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!