sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Tak wymyślili nowe Podzamcze, można zgłaszać uwagi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2015, 20:40
Autor: drs

Od minionego piątku do publicznego wglądu wyłożony jest projekt planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza. Dokument będzie dostępny do 24 kwietnia, uwagi można zgłaszać do 8 maja. Plan będzie musiała jeszcze zatwierdzić Rada Miasta.

Projekt wyznacza m.in. miejsca na nowe centra handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw., a chodzi o teren społemowskiego Bazaru, targowiska Bazar i hali Nova oraz częściowo także miejsce, w którym znajduje się dworzec PKS.

Przesunięty miałby być podziemny kanał, którym płynie Czechówka. Teraz kanał ten biegnie łukiem przez teren Podzamcza. Urbaniści proponują, by rzeka biegła  również pod ziemią - ale przy al. Tysiąclecia, po jej północnej stronie.

Przystanek autobusowy po stronie Zamku przeniesiony byłby za wyjazd z pl. Zamkowego. Nie byłyby już rozdzielone przystanki autobusowe po stronie dworca. Autobusy stawałyby w zatoczce bliżej obecnej hali Nova. W miejscu tym wsiadaliby i wysiadali również pasażerowie autobusów dalekobieżnych, bo plan nie przewiduje pozostawienia dwora PKS, nawet w postaci mniejszego dworca przesiadkowego.

Miasto zrezygnowało z przykrywania odcinka al. Tysiąclecia betonową płytą, pozwala też na wyburzenie gmachu po inspektoracie PZU.
  Edytuj ten wpis
arecki
zaniepokojony
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arecki
arecki (7 kwietnia 2015 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko społeczny projekt, czyli Amsterdam zamiast bud i kolejnego poszatkowania tej ważnej wizerunkowo części miasta. Niech decyzje które zapadają w ratuszu będą w końcu dojrzałe, a "horyzont myśli planistów niech sięgnie kilka dekad w przód" 

Rozwiń
zaniepokojony
zaniepokojony (7 kwietnia 2015 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli to coś zostanie zrealizowane, to na zawsze przepadnie potencjał tego miejsca, a Tysiąclecia podzieli już na amen to co podzielone być nie powinno.

Apeluję do władz o trochę wrażliwości, odpowiedzialności za tak kluczowe miejsce, o posłuchanie zwykłych mieszkańców. To miejsce może być magiczne.

To, co zaproponowane to po prostu dowalenie nowych galerii handlowych po najmniejszej linii oporu. Pomysł bez wyobraźni, bez odrobiny "tego czegoś". Po prostu nowe budki z piwem. Ręce opadają.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!