Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2017 r.
18:40

Lublin: Takie ławki i donice mają powstrzymać kierowców

Autor: Zdjęcie autora drs
47 16 A A

Nowe ławki i donice mają powstrzymać kierowców przed zastawianiem chodnika ul. Sądowej przed Urzędem Skarbowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ławki są dwie, a donic sześć, jesienią posadzone będą w nich krzewy. Miejskie meble ustawiono tu na polecenie Ratusza w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Specjalnie zamówione ławki (oraz kosz na śmieci) stanęły też na rogu ul. Narutowicza i Głębokiej, gdzie niebawem mają się pojawić rośliny ozdobne.

Siedziska zainstalowano także na ul. Chopina, zaraz za wjazdem od strony ul. Narutowicza, gdzie przybędzie jeszcze zieleń, dla której rozebrano fragment chodnika pod drzewem.

Miejskie meble kosztowały 47 tys. zł.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 09:08
takie donice jezeli dostana wilgoci od srodka ( jak i na zewnatrz ) to pół roku i elementy z drewna beda do wymiany i kasa wyrzucona w kanał ...Ten sam efekt mozna uzyskac stosujac włókno szklane . Dobrze wykonany laminat powinien wytrzymac jakies ..300-500 lat .
Avatar
Gość / 9 września 2017 o 14:00
Czasem, gdy widzę że jest ulica, jest krawężnik, a za nim miejsce, które mogłoby być pokryte roślinami zajmują samochody, czyli kupy złomu, które jak się nie rozbiją to skorodują i zamienią się w złom. Nasze miasta nie były projektowane dla wzmożonego ruchu. Miasta niemieckie po wojnie przeprojektowano, miast poniemieckich nie. I teraz większośc kraju domaga się parkingów, przywilejów i bezpłatnej benzyny. Mniejszość dba o środowisko. Dobrze, że można działać w mieście za pomocą mebli miejskich.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:32
Najbardziej śmieszą mnie dziady z biedronki co im k.u.r.w.a. szkoda 3 zl na parking !!!!!:)))) buhahhahahaha !!!!!! Cebulaki !
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 03:38
A moznq było zrobić po prostu miejsca do parkowania skoro ich brakuje pod urzędami. Banda k.u.r.w.a debili
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:19
tylko naklejki na szyby pomagaja uczyć debili parkowania bo 100 zł mandat to śmieszny mandat
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:15
A przy wjeździe do sanitasu na okopowej dalej parkują samochody na środku wjazdu jak nigdy nic. A straż miejska jest bierna !!
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:57
te donice może trzeba było zrobić węższe bo zajmują pół chodnika
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:45
na lubartowskiej też mieliśmy ławki i kwietniki i co zostało.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:42
Bydło w suv-ach wjedzie i na ławkę...
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:18
chamów trzeba cywilizować wszelkimi sposobami
Avatar
Gość / 10 marca 2018 o 09:08
takie donice jezeli dostana wilgoci od srodka ( jak i na zewnatrz ) to pół roku i elementy z drewna beda do wymiany i kasa wyrzucona w kanał ...Ten sam efekt mozna uzyskac stosujac włókno szklane . Dobrze wykonany laminat powinien wytrzymac jakies ..300-500 lat .
Avatar
Gość / 9 września 2017 o 14:00
Czasem, gdy widzę że jest ulica, jest krawężnik, a za nim miejsce, które mogłoby być pokryte roślinami zajmują samochody, czyli kupy złomu, które jak się nie rozbiją to skorodują i zamienią się w złom. Nasze miasta nie były projektowane dla wzmożonego ruchu. Miasta niemieckie po wojnie przeprojektowano, miast poniemieckich nie. I teraz większośc kraju domaga się parkingów, przywilejów i bezpłatnej benzyny. Mniejszość dba o środowisko. Dobrze, że można działać w mieście za pomocą mebli miejskich.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:32
Najbardziej śmieszą mnie dziady z biedronki co im k.u.r.w.a. szkoda 3 zl na parking !!!!!:)))) buhahhahahaha !!!!!! Cebulaki !
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 03:38
A moznq było zrobić po prostu miejsca do parkowania skoro ich brakuje pod urzędami. Banda k.u.r.w.a debili
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:19
tylko naklejki na szyby pomagaja uczyć debili parkowania bo 100 zł mandat to śmieszny mandat
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:15
A przy wjeździe do sanitasu na okopowej dalej parkują samochody na środku wjazdu jak nigdy nic. A straż miejska jest bierna !!
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:57
te donice może trzeba było zrobić węższe bo zajmują pół chodnika
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:45
na lubartowskiej też mieliśmy ławki i kwietniki i co zostało.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:42
Bydło w suv-ach wjedzie i na ławkę...
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 20:18
chamów trzeba cywilizować wszelkimi sposobami
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!