piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Targ ma się przenieść na dawny dworzec busów. Wkrótce pokażą koncepcję

Dodano: 9 grudnia 2015, 06:50
Autor: Dominik Smaga

Jutro powinniśmy ujrzeć koncepcję urządzenia nowego targu warzywnego przy ul. Ruskiej. Ma on powstać w miejscu parkingu, który niegdyś był dworcem busów. Przeniesieni mają tu być kupcy z drugiej strony ulicy, aby zwolniło się miejsce na nową halę targową

Ostateczna koncepcja będzie ogłoszona w czwartek – zapowiada Robert Pasik, prezes stowarzyszenia „Zielony Rynek” skupiającego kupców z targu warzywnego przy Ruskiej. – Mamy do rozpatrzenia kilka projektów zagospodarowania nowego targowiska. Te warianty różnią się m.in. rozwiązaniami dotyczącymi parkowania, czy też zorganizowania toalet służących kupcom, ale i klientom.

Pewne jest to, że targ ma być zadaszony. – Pod zadaszeniem przewidziano 80 boksów o wymiarach 2 m na 2 m, które można modułowo łączyć. Boksy mają być wyposażone w wysuwaną do przodu część do ekspozycji skrzynek. Pod płytą sprzedażową byłby duży parking podziemny z windą towarową i dostępem do toalet – wylicza Marta Wcisło, przewodnicząca Rady Lokalnej Przedsiębiorczości. Na jej czwartkowym posiedzeniu wypracowana ma być ostateczna koncepcja.

Pomysły na nowy targ przedstawił kupcom Ratusz, który od przeniesienia targowiska ma zacząć cały cykl zmian na Podzamczu. Mają one skutkować m.in. nowym zagospodarowaniem miejskich terenów wzdłuż al. Tysiąclecia, na których teraz działa Nova i zadaszone targowisko Bazar. Wcześniej jednak konieczne jest zapewnienie nowego miejsca dla kupców z Bazaru i hali Nova. Trafiliby oni do hali, która ma być zbudowana tu, gdzie teraz znajduje się targ warzywny. I to właśnie dlatego za punkt wyjścia do tych zmian miasto przyjęło urządzenie nowego miejsca dla sprzedawców warzyw z ul. Ruskiej.

– To, co jest nam potrzebne, to zadaszenie całego placu, wydzielone przestrzenie dla kupców i w miarę zorganizowany handel. Żeby nie były to luźne stoły wędrujące po targu – podkreśla Pasik.

Wciąż nie ma pewności, kto ostatecznie sfinansuje budowę hali na zwolnionym przez targowisko terenie. Wcześniej gotowość deklarowały i Nova, i Bazar. Później sytuacja się zmieniła i udziałowcy Bazaru nie są już tak skorzy do wykładania pieniędzy. – Będziemy oczekiwali od spółki Bazar jednoznacznego opowiedzenia się – stwierdził ostatnio Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Jeśli spółka nie będzie gotowa, zrealizujemy tę inwestycję tylko z Novą.

Miasto deklaruje, że jeśli kupcy z Bazaru nie zdecydują się współfinansować budowy hali, będą mogli wynająć w niej miejsca do handlu.

Czytaj więcej o: Lublin Ruska
Orest
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Orest
Orest (10 grudnia 2015 o 07:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta pani przypomina mi dyrektora wszystkich branży z filmu ,,poszukiwany, poszukiwana" ha ha ha

Rozwiń
Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teren dzisiejszego dworca PKS targu warzywnego fragmentu ul Ruskiej nalezy ogrodzic jak getho bo to jest getho i pokazywac odplatnie trurystom z poza Lublina za 20 lat nic sie zmieni bo my z pasja uwielbiamy ozywiac trup i utrzymywac wszelkie mozliwe prowizorki
Rozwiń
Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcisło z "zawodu jest dyrektorem"...
Rozwiń
Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Centrum Lublina i tak przypomina targowisko z wczesnych lat 70-tych. Więc co za różnica...

Rozwiń
Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 07:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wybitna blondynka wcisło ma nową specjalizację- urbanistyka(ciekawe czy wie co to jest)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!