Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2012 r.
10:05
Edytuj ten wpis

Lublin: Tłumy ludzi czekały na odjazd na lotnisko (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora łm
0 31 A A

Tłumy ludzi czekały w sobotę w kolejce przed halą MOSiR na autobus, który odwiezie ich na dzień otwarty na lubelskim lotnisku. Autobusy pękają w szwach. - Ludzi dużo, ale kolejka idzie w miarę szybko. Co chwilę podstawiane są autobusy. Niektórzy nie umieją się zachować, bo zamiast poczekać, to wpychają się na siłę do środka. Kierowca nie może wtedy domknąć drzwi - mówi pan Stanisław, mieszkaniec Lublina. Na lotnisko jedzie się około 30 min.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WANDA / 1 grudnia 2012 o 19:01
[quote name='Gość' timestamp='1354377504' post='703410']
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozumiem, w końcu komunikacja miejska to nie prywatna taksówka, ale dlaczego ja mam jechać na stojąco przez pół miasta do pracy bo kaurat Pani Babcia musi sie stawić punkt 7.00 w tylko sobie znanym miejscu ( chociaz równie dobrze mogłaby tam pojechać 2-3 godziny później ).
[/quote]



Co za pustak i ignorant a to dlatego, że nie miał kto go dobrze wychować i wytłumaczyć,ze ta właśnie Babcia w duzo gorszych warunkach dojeżdzała do pracy aby TACY JAK on mogli teraz żyć i brużdzić starszym. A tak nawiasem to jeżdzi za swoje ciężko zarobione pieniądze SYNU !!!!!
[quote name='Gość' timestamp='1354377504' post='703410']
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozu... rozwiń
Avatar
Pafnucy / 1 grudnia 2012 o 18:08
Byłem, zobaczyłem i wróciłem. Takiego organizacyjnego dna jak żyję nie widziałem. Autobus z Lublina na lotnisko jechał nie 30 min jak podaje autor tekstu tylko 2,5h (słownie: DWIE I PÓŁ GODZINY) w maksymalnym ścisku. Już w centrum Świdnika zrezygnowałem i dalej poszedłem na piechotę, dotarłem przed autobusem i trzema wcześniejszymi, które też stały w korku rozpoczynającym się od ronda Świdnik - Helikopter (stan między godz. 11 a 12).

To jest jawna kpina z mieszkańców województwa ze strony władz - przygotowano (uwaga) 400 (słownie: CZTERYSTA) miejsc parkingowych oraz w założeniu miały uczestników dowozić dwa (słownie: DWA) autobusy MPK. Tak przygotowano zaplecze imprezy, która jest czymś niepowtarzalnym i dlugo oczekiwanym w całym województwie. Według moich szacunków na imprezie pojawiło się nie mniej jak 100 tys. osób (słownie: STO TYSIĘCY). Proszę to teraz porównać z ilością miejsc parkingowych i autobusów dowożących na imprezę.

Jest czymś niepojętym, że policja w sytuacji całkowitej blokady dojazdu na lotnisko nie kierowała ruchem. Jedyni policjanci jakich widziałem (w liczbie około: 4 - słownie: CZTERECH) zdezorientowani próbowali jakoś opanować sytuację już przy samym rondzie obok lotniska, ale bez skutku. Ja nie mogę tego pojąć że jak jest w centrum Lublina jakaś pikieta, w której bierze udział 20 osób stoją tam przynajmniej dwa radiowozy, a nie potrafiono zorganizować wsparcia logistycznego tak dużej imprezy.

A przecież można było zorganizować tymczasowe parkingi na kilkadziesiąt tysięcy miejsc na niezaoranych nieużytkach w okolicy Świdnika i stamtąd zapewnić linię dowozową autobusami na lotnisko, jednocześnie zamykając drogę dojazdową na lotnisko od centrum Świdnika dla ruchu innego niż dojazd do posesji. Policja mogła przecież przypilnować aby wzdłuż drogi dojazdowej począwszy od przystanku kolejowego Świdnik-Wschód do samego lotniska nie można było parkować samochodów - zaparkowane samochody skutecznie uniemożliwiły wyjazd z lotniska autobusów dowożących i odwożących uczestników. Ale nie - lepiej jestg traktować ludzi jak plebs służący tylko do tego, aby władza mogła go doić podatkami i ZUS-ami.

Jeszcze kilka słów do PO-wskich "hejterów" - winą obarczacie emerytów po to aby przykryć CAŁKOWITĄ PORAŻKĘ ORGANIZACYJNĄ DYGNITARZY SWOJEJ PARTII. Ci emeryci przyjechali zobaczyć lotnisko pewnie po raz pierwszy i ostatni, bo ini raczej z niego nigdzie nie polecą. Ludzie czekali na to lotnisko kilkadziesiąt lat i się w końcu doczekali. Ale wy chcecie im odebrać nawet to.

Wasz czas nadejdzie i to szybciej niż się spodziewacie - najwyższy czas aby pokolenie włodarzy spod znaku styropianu wylądowało wreszcie na śmietniku historii. I to z obu stron barykady. Pokolenie, które podobnie jak swoi młodzi totumfaccy, nie ma za grosz szacunku dla obywateli, z których podatków otrzymują pensje.
Byłem, zobaczyłem i wróciłem. Takiego organizacyjnego dna jak żyję nie widziałem. Autobus z Lublina na lotnisko jechał nie 30 min jak podaje autor tekstu tylko 2,5h (słownie: DWIE I PÓŁ GODZINY) w maksymalnym ścisku. Już w centrum Świdnika zrezygnowałem i dalej poszedłem na piechotę, dotarłem przed autobusem i trzema wcześniejszymi, które też stały w korku rozpoczynającym się od ronda Świdnik - Helikopter (stan między godz. 11 a 12).

To jest jawna kpina z mieszkańców województwa ze strony władz - przygotowano (uwaga) 400 (słowni... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 17:04
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 16:58
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozumiem, w końcu komunikacja miejska to nie prywatna taksówka, ale dlaczego ja mam jechać na stojąco przez pół miasta do pracy bo kaurat Pani Babcia musi sie stawić punkt 7.00 w tylko sobie znanym miejscu ( chociaz równie dobrze mogłaby tam pojechać 2-3 godziny później ).
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozumiem, w końcu komunikacja miejska to nie prywatna taksówka, ale dlaczego ja mam jechać ... rozwiń
Avatar
krzys / 1 grudnia 2012 o 16:54
normalny dworzec autobusowy-okecie niby tez stalowe ale jakies eleganckie i kolorowe-mowie o terminalu 2 a unas?toalety z jednym pisuarem i jednym sedesem a plytki najtansze od chinczyka za 5zlm/2 ktos rabnal kase-nie wierze ze takie byly w projekcieDobrze ze jest ale WIOCHA!
Avatar
the best / 1 grudnia 2012 o 16:08
WIOCHA MA RADOCHE HHAHHAAAA
Avatar
kret / 1 grudnia 2012 o 16:04
Takiego bydła dawno nie widziałem
byłem z małym dzieckiem myślałem że nas stratują podczas wsiadania do autobusu
co ciekawe i co mnie zastanawia bo tego się nie spodziewałem, 80% ludzi to byli emeryci, typowe mohery nawet o kulach i laskach, brak jakiejkolwiek kultury, chamstwo i rozpychanie się byle do przodu po małych dzieciach, w zwiedzaniu terminalu nie było jakiejkolwiek przyjemności takie tłumy
pojechałem aby synkowi zrobić fajną wycieczkę a wróciłem maksymalnie wkurw...
Avatar
rom89 / 1 grudnia 2012 o 15:27
A to jest się czym podniecać z tym lotniskiem .
Trochę asfaltu i blaszany barak he he he.
Ten kto trochę bywa w Europie to dopiero widział porządne lotniska.

Trzeba się cieszyć z tej inwestycji ale bez przesady!
Zobaczymy czy lotnisko zacznie zarobiać na siebie i czy nie będzie się musiało wspierać pomocą władz samorządowych.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 14:06
dlaczego nie było nikogo z obslugi przy autobusach. gdyby ktos to kontrolował, to by ludzie dojechali w normalnych warunkach, a tak była wolna amerykanka. echh całe mpk...
Avatar
hahaha / 1 grudnia 2012 o 13:29
[quote name='opel' timestamp='1354364111' post='703330']
Zastanawia mnie to dlaczego jeśli chodzi tylko o MPK, ZTM, komunikacje miejską czyli takie hasła kluczowe muszą zawsze pojawiać się masowo starsi ludzie. Godzina 7 rano autobusy pełne bo w lidlu gdzieś na drugim końcu miasta obniżyli cene bułek o 3 grosze. Tutaj teraz też niby tacy dojrzali i w ogóle co to nie oni a pchali się równo, żeby nie powiedzieć najbardziej. Ale no co lotnisko warto zobaczyć ponieważ będą latać co tydzień po świeże owoce z Grecji a młodzi itd., to ... A i gratuluje organizatorom, że zamówili AŻ tyle autobusów dla Lublina od ZTM.
[/quote]

odnoszę wrażenie ze część osób pojechała tam z myślą "a może będą coś dawać"
[quote name='opel' timestamp='1354364111' post='703330']
Zastanawia mnie to dlaczego jeśli chodzi tylko o MPK, ZTM, komunikacje miejską czyli takie hasła kluczowe muszą zawsze pojawiać się masowo starsi ludzie. Godzina 7 rano autobusy pełne bo w lidlu gdzieś na drugim końcu miasta obniżyli cene bułek o 3 grosze. Tutaj teraz też niby tacy dojrzali i w ogóle co to nie oni a pchali się równo, żeby nie powiedzieć najbardziej. Ale no co lotnisko warto zobaczyć ponieważ będą latać co tydzień po świeże owoce z Grecji a... rozwiń
Avatar
WANDA / 1 grudnia 2012 o 19:01
[quote name='Gość' timestamp='1354377504' post='703410']
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozumiem, w końcu komunikacja miejska to nie prywatna taksówka, ale dlaczego ja mam jechać na stojąco przez pół miasta do pracy bo kaurat Pani Babcia musi sie stawić punkt 7.00 w tylko sobie znanym miejscu ( chociaz równie dobrze mogłaby tam pojechać 2-3 godziny później ).
[/quote]



Co za pustak i ignorant a to dlatego, że nie miał kto go dobrze wychować i wytłumaczyć,ze ta właśnie Babcia w duzo gorszych warunkach dojeżdzała do pracy aby TACY JAK on mogli teraz żyć i brużdzić starszym. A tak nawiasem to jeżdzi za swoje ciężko zarobione pieniądze SYNU !!!!!
[quote name='Gość' timestamp='1354377504' post='703410']
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozu... rozwiń
Avatar
Pafnucy / 1 grudnia 2012 o 18:08
Byłem, zobaczyłem i wróciłem. Takiego organizacyjnego dna jak żyję nie widziałem. Autobus z Lublina na lotnisko jechał nie 30 min jak podaje autor tekstu tylko 2,5h (słownie: DWIE I PÓŁ GODZINY) w maksymalnym ścisku. Już w centrum Świdnika zrezygnowałem i dalej poszedłem na piechotę, dotarłem przed autobusem i trzema wcześniejszymi, które też stały w korku rozpoczynającym się od ronda Świdnik - Helikopter (stan między godz. 11 a 12).

To jest jawna kpina z mieszkańców województwa ze strony władz - przygotowano (uwaga) 400 (słownie: CZTERYSTA) miejsc parkingowych oraz w założeniu miały uczestników dowozić dwa (słownie: DWA) autobusy MPK. Tak przygotowano zaplecze imprezy, która jest czymś niepowtarzalnym i dlugo oczekiwanym w całym województwie. Według moich szacunków na imprezie pojawiło się nie mniej jak 100 tys. osób (słownie: STO TYSIĘCY). Proszę to teraz porównać z ilością miejsc parkingowych i autobusów dowożących na imprezę.

Jest czymś niepojętym, że policja w sytuacji całkowitej blokady dojazdu na lotnisko nie kierowała ruchem. Jedyni policjanci jakich widziałem (w liczbie około: 4 - słownie: CZTERECH) zdezorientowani próbowali jakoś opanować sytuację już przy samym rondzie obok lotniska, ale bez skutku. Ja nie mogę tego pojąć że jak jest w centrum Lublina jakaś pikieta, w której bierze udział 20 osób stoją tam przynajmniej dwa radiowozy, a nie potrafiono zorganizować wsparcia logistycznego tak dużej imprezy.

A przecież można było zorganizować tymczasowe parkingi na kilkadziesiąt tysięcy miejsc na niezaoranych nieużytkach w okolicy Świdnika i stamtąd zapewnić linię dowozową autobusami na lotnisko, jednocześnie zamykając drogę dojazdową na lotnisko od centrum Świdnika dla ruchu innego niż dojazd do posesji. Policja mogła przecież przypilnować aby wzdłuż drogi dojazdowej począwszy od przystanku kolejowego Świdnik-Wschód do samego lotniska nie można było parkować samochodów - zaparkowane samochody skutecznie uniemożliwiły wyjazd z lotniska autobusów dowożących i odwożących uczestników. Ale nie - lepiej jestg traktować ludzi jak plebs służący tylko do tego, aby władza mogła go doić podatkami i ZUS-ami.

Jeszcze kilka słów do PO-wskich "hejterów" - winą obarczacie emerytów po to aby przykryć CAŁKOWITĄ PORAŻKĘ ORGANIZACYJNĄ DYGNITARZY SWOJEJ PARTII. Ci emeryci przyjechali zobaczyć lotnisko pewnie po raz pierwszy i ostatni, bo ini raczej z niego nigdzie nie polecą. Ludzie czekali na to lotnisko kilkadziesiąt lat i się w końcu doczekali. Ale wy chcecie im odebrać nawet to.

Wasz czas nadejdzie i to szybciej niż się spodziewacie - najwyższy czas aby pokolenie włodarzy spod znaku styropianu wylądowało wreszcie na śmietniku historii. I to z obu stron barykady. Pokolenie, które podobnie jak swoi młodzi totumfaccy, nie ma za grosz szacunku dla obywateli, z których podatków otrzymują pensje.
Byłem, zobaczyłem i wróciłem. Takiego organizacyjnego dna jak żyję nie widziałem. Autobus z Lublina na lotnisko jechał nie 30 min jak podaje autor tekstu tylko 2,5h (słownie: DWIE I PÓŁ GODZINY) w maksymalnym ścisku. Już w centrum Świdnika zrezygnowałem i dalej poszedłem na piechotę, dotarłem przed autobusem i trzema wcześniejszymi, które też stały w korku rozpoczynającym się od ronda Świdnik - Helikopter (stan między godz. 11 a 12).

To jest jawna kpina z mieszkańców województwa ze strony władz - przygotowano (uwaga) 400 (słowni... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 17:04
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 16:58
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozumiem, w końcu komunikacja miejska to nie prywatna taksówka, ale dlaczego ja mam jechać na stojąco przez pół miasta do pracy bo kaurat Pani Babcia musi sie stawić punkt 7.00 w tylko sobie znanym miejscu ( chociaz równie dobrze mogłaby tam pojechać 2-3 godziny później ).
Czy w końcu MPK rozwiążę w jakiś sposób problem z emerytami i rencistami jeżdżącymi nie wiadomo gdzie i po co w godzinach kiedy gro osób jeździ do pracy szkoły. Nie dość że jadą za free, zajmują miejsca osobom,które kupują bilety ( czyli faktycznie MPK ma z tego realne zyski ) to jeszcze zero kultury osobistej ( rozpychają się łokaciami, burczą coś pod nosem i roszczeniową postawą ostentacyjnie manifestują że niby wszytsko im się należy). Ja wszystko rozumiem, w końcu komunikacja miejska to nie prywatna taksówka, ale dlaczego ja mam jechać ... rozwiń
Avatar
krzys / 1 grudnia 2012 o 16:54
normalny dworzec autobusowy-okecie niby tez stalowe ale jakies eleganckie i kolorowe-mowie o terminalu 2 a unas?toalety z jednym pisuarem i jednym sedesem a plytki najtansze od chinczyka za 5zlm/2 ktos rabnal kase-nie wierze ze takie byly w projekcieDobrze ze jest ale WIOCHA!
Avatar
the best / 1 grudnia 2012 o 16:08
WIOCHA MA RADOCHE HHAHHAAAA
Avatar
kret / 1 grudnia 2012 o 16:04
Takiego bydła dawno nie widziałem
byłem z małym dzieckiem myślałem że nas stratują podczas wsiadania do autobusu
co ciekawe i co mnie zastanawia bo tego się nie spodziewałem, 80% ludzi to byli emeryci, typowe mohery nawet o kulach i laskach, brak jakiejkolwiek kultury, chamstwo i rozpychanie się byle do przodu po małych dzieciach, w zwiedzaniu terminalu nie było jakiejkolwiek przyjemności takie tłumy
pojechałem aby synkowi zrobić fajną wycieczkę a wróciłem maksymalnie wkurw...
Avatar
rom89 / 1 grudnia 2012 o 15:27
A to jest się czym podniecać z tym lotniskiem .
Trochę asfaltu i blaszany barak he he he.
Ten kto trochę bywa w Europie to dopiero widział porządne lotniska.

Trzeba się cieszyć z tej inwestycji ale bez przesady!
Zobaczymy czy lotnisko zacznie zarobiać na siebie i czy nie będzie się musiało wspierać pomocą władz samorządowych.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2012 o 14:06
dlaczego nie było nikogo z obslugi przy autobusach. gdyby ktos to kontrolował, to by ludzie dojechali w normalnych warunkach, a tak była wolna amerykanka. echh całe mpk...
Avatar
hahaha / 1 grudnia 2012 o 13:29
[quote name='opel' timestamp='1354364111' post='703330']
Zastanawia mnie to dlaczego jeśli chodzi tylko o MPK, ZTM, komunikacje miejską czyli takie hasła kluczowe muszą zawsze pojawiać się masowo starsi ludzie. Godzina 7 rano autobusy pełne bo w lidlu gdzieś na drugim końcu miasta obniżyli cene bułek o 3 grosze. Tutaj teraz też niby tacy dojrzali i w ogóle co to nie oni a pchali się równo, żeby nie powiedzieć najbardziej. Ale no co lotnisko warto zobaczyć ponieważ będą latać co tydzień po świeże owoce z Grecji a młodzi itd., to ... A i gratuluje organizatorom, że zamówili AŻ tyle autobusów dla Lublina od ZTM.
[/quote]

odnoszę wrażenie ze część osób pojechała tam z myślą "a może będą coś dawać"
[quote name='opel' timestamp='1354364111' post='703330']
Zastanawia mnie to dlaczego jeśli chodzi tylko o MPK, ZTM, komunikacje miejską czyli takie hasła kluczowe muszą zawsze pojawiać się masowo starsi ludzie. Godzina 7 rano autobusy pełne bo w lidlu gdzieś na drugim końcu miasta obniżyli cene bułek o 3 grosze. Tutaj teraz też niby tacy dojrzali i w ogóle co to nie oni a pchali się równo, żeby nie powiedzieć najbardziej. Ale no co lotnisko warto zobaczyć ponieważ będą latać co tydzień po świeże owoce z Grecji a... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 8 21

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 27 4

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 52 19

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 18 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5