niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Trwa rekrutacja na studia, są nowe kierunki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2014, 06:45

Wszystkie uczelnie rekrutują już kandydatów na przyszły rok akademicki. Dziś, jako ostatnia nabór chętnych rozpoczęła Politechnika Lubelska.

• Od końca marca trwa rekrutacja na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Kandydaci na studentów największej lubelskiej uczelni czas na rejestrację i wniesienie opłat mają do 3 lipca. Wyjątkami są kierunki, na których wymagane są egzaminy wstępne, bądź sprawdziany predyspozycji, gdzie nabór zakończy się 23 czerwca.

- 11 lipca wydziałowe komisje rekrutacyjne zakończą postępowanie kwalifikacyjne. Ogłoszone zostaną listy rankingowe i listy osób zakwalifikowanych na studia w ramach limitów miejsc. Od 14 do 16 lipca będą przyjmowane dokumenty w miejscach wyznaczonych przez dziekanów. Kandydaci informację o tym otrzymają w internetowym systemie rekrutacyjnym - mówi Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik prasowy UMCS.

UMCS w tym roku proponuje sporo nowości. Jeśli chodzi o studia pierwszego stopnia, są to: science and technology (studia w języku angielskim organizowane przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki we współpracy z Wydziałami Chemii oraz Biologii i Biotechnologii), business management (również w języku angielskim, na Wydziale Ekonomicznym), kierunek prawno-biznesowy, inżynieria nowoczesnych materiałów, e-edytorstwo i techniki redakcyjne, informatologia stosowana, technologie cyfrowe w animacji kultury, studia historyczno-dyplomatyczne, produkcja medialna i kreatywność społeczna. Kandydaci z tytułem licencjata mogą z kolei wybrać: fizykę techniczną, informatologię stosowaną i animację kultury.

• Ostatniego dnia marca rekrutację na studia pierwszego stopnia rozpoczął też Katolicki Uniwersytet Lubelski. 15 kwietnia ruszył tam natomiast nabór kandydatów na studia magisterskie. Rejestracja odbywa się elektronicznie.

- Jest za wcześnie, aby mówić o liczbach, bo potencjalni kandydaci są w trakcie egzaminów maturalnych i nie mają jeszcze wymaganych dokumentów, aby zakończyć procedurę rejestracji. Dane liczbowe będziemy podawali po zakończeniu rekrutacji, czyli po 7 lipca - mówi Lidia Jaskuła, rzeczniczka KUL. - Ze wstępnych danych możemy stwierdzić, że chętnie wybierane są prawo, filologia angielska, psychologia wspierania jakości życia, psychologia biznesu i przedsiębiorczości, bezpieczeństwo narodowe, czy sinologia - dodaje.

Wśród nowych propozycji, jakie można wybierać podczas tegorocznej rekrutacji są: administrowanie ochroną zdrowia, analityka społeczna i internetowa, gerontologia społeczna, kognitywistyka, zarządzanie dokumentacją i archiwistyka oraz studia drugiego stopnia na kierunku prawo w biznesie.

• Od dziś, za pośrednictwem strony internetowej www.pollub.pl trwa elektroniczne rejestracja kandydatów na studia na Politechnice Lubelskiej. W przypadku studiów stacjonarnych potrwa ona do 2 lipca. Wyjątkiem jest architektura, gdzie rekrutacja potrwa do 18 czerwca z uwagi na obowiązkowy egzamin z rysunku zaplanowany na 1 i 2 czerwca.

Uczelnia przygotowała 1840 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 870 na niestacjonarnych pierwszego stopnia. W ofercie jest 18 kierunków, w tym jeden nowy - inżynieria odnawialnych źródeł energii.

• Do 6 lipca trwa rekrutacja na Uniwersytecie Przyrodniczym. Jej wyniki kandydaci poznają 10 lipca. Komunikat o osobach zakwalifikowanych na studia będzie dostępny w internetowym systemie rekrutacyjnym oraz na tradycyjnych listach. Na 9 lipca zaplanowano dodatkowe egzaminy na dwa kierunki studiów: sprawdzian z kontaktu z koniem na kierunek hipologia i jeździectwo oraz praktyczny egzamin z rysunku odręcznego na architekturze krajobrazu. Dla kandydatów na ten ostatni kierunek uczelnia przygotowała bezpłatne zajęcia przygotowawcze z rysunku odręcznego.

W sumie kandydaci mają do wyboru 33 kierunki studiów stacjonarnych i zaocznych pierwszego i drugiego stopnia. Tegoroczne nowości to: żywienie człowieka i dietetyka, inżynieria przemysłu spożywczego i transport w inżynierii produkcji.

• Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia ze starą i zagraniczną maturą na Uniwersytecie Medycznym. Osoby, które zdawały, bądź zdają egzamin dojrzałości na nowych zasadach, będą mogły się zarejestrować w dniach 2-16 czerwca. - Od 17 czerwca do 8 lipca będą z kolei miały czas na wpisanie wyników matur na swoich kontach w systemie rekrutacyjnym. Pierwszą listę osób przyjętych ogłosimy 11 lipca - mówi Karolina Janczarek z działu jakości kształcenia Uniwersytetu Medycznego.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
Asterix
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 marca 2016 o 06:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O super że są nowe kierunki może jakiś angielski biznesowy ? Taki kierunek to było by coś! W moim mieście lublin jest dużo kierunków ale w takiego nie ma, prawda Preply?? http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/biznesowy-angielski-w-lublinie-z-preply

Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2014 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pewnie brak kadry. O ile przy kierunkach "fiki-miki" nawet martwe dusze wystarczają, ważne żeby tytuł figurował w minimum kadrowym, to w przypadku górnictwa, nie da się oszukać wykształcenia.

Rozwiń
Asterix
Asterix (26 maja 2014 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego w Zagłębiu Lubelskiego Węgla , nie ma takich kierunków jakie występują na AGH ???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!