niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Ulica Ducha się zazieleni, a Północna sczerwienieje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 sierpnia 2009, 19:21
Autor: Dominik Smaga

Mieszkańcy osiedla Botanik wyjeżdżający do śródmieścia ulicą Ducha będą krócej stali w korku. Ratusz wydłuży im zielone światło. Ale stracą na tym kierowcy wyjeżdżający z Czechowa przez Północną. – Mogą jechać wiaduktem Poniatowskiego – kwituje Ratusz.

Magistrat zdecydował się na takie posunięcie po skargach od mieszkańców os. Botanik. Kierowcy stojący w korkach na ul. Ducha skarżyli się także nam. Zwłaszcza na poranne korki.

– Zmiana świateł dla samochodów jadących od strony osiedla trwa od 4 do 8 sekund – skarżył się internauta Tomek, który napisał do nas na alarm24@dziennikwschodni.pl. – W wakacje nie doskwiera to tak bardzo, ale w czasie roku szkolnego korki od strony osiedla praktycznie o każdej porze dnia sięgają 500 m – dodaje. Sytuację dodatkowo pogarszają samochody ciągnące z Marysina.

Specjaliści od inżynierii ruchu liczyli, liczyli i wyliczyli, że światło na ul. Ducha może świecić się dłużej.

– Chcemy wydłużyć zwłaszcza możliwość wyjazdu z ul. Ducha w lewo, w al. Solidarności – informuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Ułatwienia dla kierowców z osiedla Botanik zostaną wprowadzone kosztem tych, którzy do skrzyżowania Solidarności–Sikorskiego dojeżdżają ulicą Północną. Bo, zdaniem magistratu ci, którzy jadą przez ul. Ducha nie mają dobrej alternatywy dla tej trasy.

– Mogą jechać przez Sławinkowską, Zbożową i Warszawską, ale to długa trasa. Za to ci, którzy wyjeżdżają z Północnej mogą równie dobrze kierować się na wiadukt Poniatowskiego – wyjaśnia Janicki.

Przez wiadukt można dojechać w te same miejsca, co przez Północną: zarówno na Popiełuszki, jak też na Racławickie, Sikorskiego i Kraśnicką.

Zmiany mają być wprowadzone w tym, lub najpóźniej w przyszłym tygodniu. Tak, by kierowcy z Północnej zdążyli się do nich przyzwyczaić jeszcze przed rokiem szkolnym, kiedy to ruch znacznie wzrośnie. Według ostatnich pomiarów natężenia ruchu, z ul. Ducha w ciągu godziny wyjeżdża 400 aut, a z Północnej 365.

To doraźnie, a kiedyś...

W przyszłym roku Ratusz chce rozpocząć projektowanie przebudowy skrzyżowania. Nie ma jeszcze decyzji, czy byłoby to skrzyżowanie wielopoziomowe, czy wielkie rondo z pozostawionym miejscem na późniejsze dobudowanie estakad. Przebudowa skrzyżowania wymagać będzie jednak wywłaszczenia ze skrawka górek czechowskich kieleckiej spółki Echo Investment. To właśnie przez brak wszystkich niezbędnych gruntów wlot Północnej w Ducha musi omijać stację trafo.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
józia
Gość
~DominikSmaga~
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

józia
józia (17 sierpnia 2009 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak jest oni mają wiadukt Poniatowskiego !! i niech z niego korzystają!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2009 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powinno być zazieleni...
Rozwiń
~DominikSmaga~
~DominikSmaga~ (17 sierpnia 2009 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Andi napisał:
do "alfabety" .. pisze się zczerwienieje tak jak zzielenieje - poniał ?


Polecam wizytę tu:

[url="http://so.pwn.pl/lista.php?co=sczerwienie%E6"]http://so.pwn.pl/lista.php?co=sczerwienie%E6[/url]

pozdrawiam,

Dominik Smaga
Rozwiń
zmotoryzowany
zmotoryzowany (17 sierpnia 2009 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
notom napisał:
Proponuję nazwać to skrzyżowanie imieniem DARIUSZA PIĄTKA. To w końcu jemu zawdzięczamy ten stan rzeczy. Niech wie , że go za to szanujemy i codziennie o nim ciepło myślimy.

Popieram; pomysł jest świetny!
Rozwiń
Andi
Andi (17 sierpnia 2009 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do "alfabety" .. pisze się zczerwienieje tak jak zzielenieje - poniał ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!