Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2017 r.
20:26

Lublin w 2018. Co się stanie w nowym roku?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
15 13 A A

Pewne rzeczy są nieprzewidywalne, a mimo to trzeba je przewidywać. Na tym polega planowanie. My sprawdziliśmy, co mówią liczby o przyszłorocznych wydarzeniach w Lublinie

90 000 000 000

litrów wody przepłynie w przyszłym rokuprzez Zalew Zemborzycki. Średnio w ciągu doby przepływają 3 000 litrów na sekundę, a sam zbiornik ma pojemność 6 000 000 000 litrów

17 057 910 000
litrów kranówki zużyją w przyszłym roku mieszkańcy Lublina pobierający wodę z sieci MPWiK. To szacunki oparte na dotychczasowym zużyciu

2 327 232 033
złotych spodziewa się wydać w przyszłym roku samorząd Lublina, z czego 535 456 790 zł na inwestycje, głównie drogowe

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:51
Może troche uszczuplić budżet z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który sfinansuje pracownikom… operacje plastyczne. "Zarząd dostanie 30 procent zniżki na lifting"
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:48
Premie nie są, rzecz jasna, jedynymi bonusami, na jakie mogą liczyć urzędnicy, popierający „dobrą zmianę”. Jak podaje Super Express, podległy ministrowi środowiska Janowi Szyszce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod koniec zeszłego roku ogłosił wart 4 miliony złotych przetarg na świadczenia usług zdrowotnych. Najwyraźniej już nawet państwowe instytucje straciły zaufanie do służby zdrowia, zarządzanej przez ministra Konstantego Radziwiłła i zaczynają wysyłać pracowników na leczenie do prywatnych placówek.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:45
200 milionów złotych – tyle z publicznej kasy poszło na urzędnicze bonifikaty.  za co dokładnie pieniądze przyznano, nie wiadomo. ***natemat.pl/225655,poprzedni-rzad-rozdal-setki-milionow-zlotych-na-nagrody-urzednicy-dostawali-naprawde-hojne-premie tak trwoni publiczne pieiądzę pis, aż 200 milionów złotych – tyle z publicznej kasy poszło na nagrody dla urzędników pisu.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:33
Pogonć pisiorów cel na ten rook w wyborach samorządowych, dość szkod i niszczenia wizerunku naszego Państwa. Dość ciągłych podwyżek aby starczyło na socjal dla innych
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:18
gdyby nie Zuk to Lublin dalej byłby /;'100 lat za murzynami"
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 08:07
mam nadzieję że prezydent Żuk wróci sobie do Świdnika i nie będzie dalej tłamsił i zadłużał na potęgę naszego miasta
Avatar
Janicky / 31 grudnia 2017 o 08:00
Co się stanie w Nowym Roku...  Ktoś znów na**a do basenu
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 00:52
Trochę za dużo tych urzędasów w UM !!!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 21:50
Świetny artykuł, bardzo dobry!!! Dominik osiągnął dziennikarski szczyt, szkoda że nie napisał ile razy Łysy właczy swiatło w toalecie do konca kadencji.
Avatar
gelo / 30 grudnia 2017 o 21:47
undefined napisał:
Zatrudnienie w UM trzeba by zacząć zmniejszać a nie zwiększać. Należy np całkowicie zlikwidować urząd pracy bo nie ma on już żadnej funkcji.
 Ja bym zaczął od Wojewódzkiego. Odkąd nastała "dobra zmiana" ten urząd strasznie spuchł.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:51
Może troche uszczuplić budżet z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który sfinansuje pracownikom… operacje plastyczne. "Zarząd dostanie 30 procent zniżki na lifting"
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:48
Premie nie są, rzecz jasna, jedynymi bonusami, na jakie mogą liczyć urzędnicy, popierający „dobrą zmianę”. Jak podaje Super Express, podległy ministrowi środowiska Janowi Szyszce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod koniec zeszłego roku ogłosił wart 4 miliony złotych przetarg na świadczenia usług zdrowotnych. Najwyraźniej już nawet państwowe instytucje straciły zaufanie do służby zdrowia, zarządzanej przez ministra Konstantego Radziwiłła i zaczynają wysyłać pracowników na leczenie do prywatnych placówek.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:45
200 milionów złotych – tyle z publicznej kasy poszło na urzędnicze bonifikaty.  za co dokładnie pieniądze przyznano, nie wiadomo. ***natemat.pl/225655,poprzedni-rzad-rozdal-setki-milionow-zlotych-na-nagrody-urzednicy-dostawali-naprawde-hojne-premie tak trwoni publiczne pieiądzę pis, aż 200 milionów złotych – tyle z publicznej kasy poszło na nagrody dla urzędników pisu.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:33
Pogonć pisiorów cel na ten rook w wyborach samorządowych, dość szkod i niszczenia wizerunku naszego Państwa. Dość ciągłych podwyżek aby starczyło na socjal dla innych
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 10:18
gdyby nie Zuk to Lublin dalej byłby /;'100 lat za murzynami"
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 08:07
mam nadzieję że prezydent Żuk wróci sobie do Świdnika i nie będzie dalej tłamsił i zadłużał na potęgę naszego miasta
Avatar
Janicky / 31 grudnia 2017 o 08:00
Co się stanie w Nowym Roku...  Ktoś znów na**a do basenu
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 o 00:52
Trochę za dużo tych urzędasów w UM !!!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 21:50
Świetny artykuł, bardzo dobry!!! Dominik osiągnął dziennikarski szczyt, szkoda że nie napisał ile razy Łysy właczy swiatło w toalecie do konca kadencji.
Avatar
gelo / 30 grudnia 2017 o 21:47
undefined napisał:
Zatrudnienie w UM trzeba by zacząć zmniejszać a nie zwiększać. Należy np całkowicie zlikwidować urząd pracy bo nie ma on już żadnej funkcji.
 Ja bym zaczął od Wojewódzkiego. Odkąd nastała "dobra zmiana" ten urząd strasznie spuchł.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka
TRAGEDIA

Samochód spadł z nasypu. Nie żyje 18-latka 0 0

Tragiczny wypadek w Rudniku k. Lublina. Nie żyje 18-letnia kobieta.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu

Rzecznik Praw Obywatelskich chce kontroli przejścia granicznego w Terespolu 0 2

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do komendanta głównego Straży Granicznej o kontrolę praktyk stosowanych na przejściu granicznym w Terespolu. Zwłaszcza wobec cudzoziemców poszukujących w Polsce ochrony przed prześladowaniami w swoich krajach.

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego  po najeździe szwedzkim
HISTORIA

Dzieje Puław: Losy kościoła włostowickiego po najeździe szwedzkim 7 0

Najazd szwedzki przyniósł, oprócz zniszczeń pałacu, także ograbienie i zniszczenie kościoła we Włostowicach. Szalejąca w dwa lata później zaraza, której początek datuje się na 24 sierpnia 1708 r., zdziesiątkowała mieszkańców, a dużą część pozostałych przy życiu wypędziła do lasów.

Wisła Puławy gra z liderem tabeli

Wisła Puławy gra z liderem tabeli 2 0

Humory w Puławach mocno się ostatnio poprawiły. Tak samo, jak pozycja w tabeli. Po bardzo trudnym początku rundy wiosennej Wisła wygrała dwa ostatnie mecze i odskoczyła od drużyn zagrożonych spadkiem. W sobotę na stadionie MOSiR zamelduje się lider tabeli GKS Jastrzębie. Zawody rozpoczną się o godz. 17

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia

Zaparkował auto i poszedł do domu. Wkrótce nad miastem pojawiła się łuna ognia 2 5

Łuna ognia pojawiła się w nocy nad Rykami. Na jednym z parkingów palił się samochód.

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 10 4

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 6 4

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 12 3

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 12

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 34 21

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!