poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Lublin w rękach studentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2008, 15:02

Pod zamkiem ostatnie przygotowania do koncertu. A o godz. 17 w stronę Ratusza ruszy wielki korowód. Studenci będą jechać na platformach. Będą korki!

Korowód wystartuje spod Politechniki Lubelskiej na ul. Nadbystrzyckiej o godz. 17.
Studenci PL będą jechać na platformie starożytnej, przypominającej rydwan.

Korowód skręci w ul. Głęboką, gdzie dołączą do niego studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. Ci przygotowali platformę przedstawiającą historię ich uczelni.
Następnie parada odbije w ul. Sowińskiego.

Tam będą już czekali studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i ich platforma afrykańska.

Dalej korowód skręci w Al. Racławickie, gdzie dołączą studenci Uniwersytetu Medycznego (w białych fartuchach, ze strzykawkami i bandażami) i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (na platformie międzynarodowej, z udziałem zagranicznych studentów uczących się w Lublinie).

Potem studenci przemaszerują Krakowskim Przedmieściem pod Ratusz, gdzie prezydent Lublina wręczy im symboliczne klucze do miasta i zaprosi na koncert, który sfinansował. Początek imprezy o godz. 18.30. Na Placu Zamkowym zagrają m.in. Tybet i Zetena, Jamal i Mattafix. Wstęp wolny.

18.35 - 19.25 koncert Tybet/Zetena (przepięcie 5 min)
19.25 - 20.40 koncert Jamal
20.40 -21.00 wyjście na scenę: Prezydenta, przedstawicieli samorządów uczelnianych - wręczenie nagród Żurawia
21 - 22.30 koncert zespołu Mattafix

Wieczorem, po godz. 22, studenci przeniosą się na parking przed Chatką Żaka, gdzie w specjalnym namiocie odbędzie się I Piknik Studencki. Tysiąc pierwszych kiełbasek uczestnicy dostaną gratis!


Uwaga kierowcy!

Na ulicach, którymi przejdzie korowód, między godz. 17 a 19 wystąpią utrudnienia w ruchu. A Plac Zamkowy będzie całkowicie wyłączony z ruchu na cały dzień.

Ponadto w godz. 17.00-19.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w związku z korowodem studenckim, który będzie przemierzał ulice: Nadbystrzycką, Glęboką, Sowińskiego, Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, deptakiem i Grodzką.

Problemy z przejazdem przez Kowalską

Kierowcy wjeżdżający w ul. Kowalską i chcący przejechać ją do końca, dopiero w połowie dowiadują się, że to niemożliwe. Na wysokości ul. Furmańskiej stanął znak nakazu skrętu w lewo. Większość jadących znaku nie zauważa i z przyzwyczajenia jedzie dalej, aż do pl. Zamkowego, przed którym stoi zakaz wjazdu.

Problem w tym, że na odcinku od ul. Furmańskiej do pl. Zamkowego, Kowalska jest jednokierunkowa. Cały sznur samochodów musi cofać i tworzą się tu korki. (mb,drs)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!