Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2016 r.
20:17

Lublin: Wiadukty się sypią, są ograniczenia ruchu. Jest szansa na remont

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Pojawiła się szansa na pieniądze na naprawę wiaduktów, którymi al. Kompozytorów Polskich biegnie nad wąwozem obok ul. Oratoryjnej. W trybie pilnym prezydent chce ogłosić przetarg na tę inwestycję. Inaczej szansa przepadnie, a wiadukty trzeba będzie zamknąć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Właśnie mijają dwa lata odkąd na al. Kompozytorów Polskich wprowadzono znaczne ograniczenia w ruchu. Przez obydwa wiadukty nie można przejeżdżać z prędkością przekraczającą 30 km/h, obowiązuje też zakaz ruchu pojazdów o masie większej niż 15 ton, który nie dotyczy jednak autobusów komunikacji miejskiej.

Dodatkowo na jezdni prowadzącej w stronę al. Solidarności dostępny jest tylko prawy pas ruchu. Lewy trzeba było zagrodzić, bo zapadł się tu krawężnik i samochód, który zjechałby z jezdni uderzyłby wprost w nadwerężoną balustradę. A ta mogłaby zwyczajnie nie utrzymać samochodu i doszłoby do tragedii.

Powodem wszystkich tych ograniczeń był fatalny stan konstrukcji obu wiaduktów. Z ekspertyzy wynika, że prace muszą się tu odbyć jeszcze w tym roku, a w przeciwnym razie wiadukty będą musiały zostać zamknięte dla ruchu kołowego. To oznaczałoby zamknięcie jednej z najważniejszych tras łączących Czechów ze ścisłym centrum Lublina.

Ratusz od początku dawał do zrozumienia, że na taką przebudowę potrzebuje dotacji z zewnątrz. Szansa na takie pieniądze właśnie się pojawiła. Miasto złożyło w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wniosek o dofinansowanie remontu. Fundusze miałyby pochodzić z rezerwy subwencji ogólnej, a dotacja pokryłaby połowę kosztów oszacowanych na 15 milionów zł. To na razie tylko szansa na pieniądze, a nie decyzja o ich przyznaniu.

Wczoraj prezydent skierował do Rady Miasta projekt uchwały o zabezpieczeniu funduszy na tę inwestycję. Uchwała jest konieczna, by Zarząd Dróg i Mostów mógł ogłosić przetarg na wykonanie niezbędnych prac. A pośpiech jest konieczny, bo ministerialne pieniądze musiałyby być wykorzystane i rozliczone jeszcze w tym roku.

– W związku z tym należy jak najszybciej wszcząć procedurę udzielenia zamówienia, aby możliwe było rzeczowe i finansowe zakończenie inwestycji w 2016 r. – pisze prezydent w uzasadnieniu projektu uchwały. Głosowanie nad nią ma się odbyć już jutro.

Nie tylko tu

Wiadukty w ciągu al. Kompozytorów Polskich nie są jedynymi tego typu obiektami, które wymagają pilnego remontu. W kolejce czekają już mosty w ciągu al. Unii Lubelskiej, ul. Mełgiewskiej, Fabrycznej Pawiej, jak również największa ze wszystkich konstrukcja, którą jest wiadukt ul. Grygowej nad torami.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adrian / 11 lutego 2016 o 15:35

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Tyle, że Żuk już 6 rok jest prezydentem... 

Avatar
b. / 11 lutego 2016 o 14:58

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Niektórym nie wytłumaczysz  i nie dogodzisz bo ludzie chcą zawsze tu i teraz i szybko, a procedura chocby nawet remontu drogi trwa, bo sa przetargi, ale to szkoda czasu i pisania o tym, jak dzieciom trzeba tłumaczyć

Avatar
b. / 11 lutego 2016 o 14:57

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Niektórym nie wytłumaczysz  i nie dogodzisz bo ludzie chcą zawsze tu i teraz i szynko, a procedura chocby nawet remontu drodi trwa, bo sa przetargi, ale to szkoda czasu i pisania o tym, jak dzieciom trzeba tłumaczyć

Avatar
jacek / 11 lutego 2016 o 14:55

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Avatar
crx / 11 lutego 2016 o 12:52

a jak mosty zamkną, i droga bedzie nieprzejezdna to jak dojedziesz z jedzeniem do dzieci?

Śmigłwcym zy świdnika.  chyba ży przytorg łogłoszom solidaruchy ...;-)))

Avatar
44 / 11 lutego 2016 o 12:18

Populizm i Slogany. Dzieci głodują a ty chcesz na mosty trwonić pieniądze? Opamiętaj się

a jak mosty zamkną, i droga bedzie nieprzejezdna to jak dojedziesz z jedzeniem do dzieci?

Avatar
crx / 11 lutego 2016 o 12:03

Populizm i Slogany. Dzieci głodują a ty chcesz na mosty trwonić pieniądze? Opamiętaj się

NARÓD ,KTÓRY NIE POTRAFI WYŻYWIĆ SWYCH DZIECI,  NIE GODNY JEST SWEGO ISTNIENIA !!!

Avatar
wacław / 11 lutego 2016 o 10:25

tyle potrzeb, chociazby te mosty a oni wolą wydawac na głupie rewitalizacje placu litewskiego...

Populizm i Slogany. Dzieci głodują a ty chcesz na mosty trwonić pieniądze? Opamiętaj się

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:37
główna ulica Czechowa a najgorsza w Lublinie...cała nadaje się do remontu od 20 lat a nie tylko te wiadukty...
Avatar
crx / 11 lutego 2016 o 08:30

przed utratą stołków jest ostatnia okazja dać zarobić swoim

Tak akurat robi każda tzw. partia ;-))) Naród prosty, by nie powiedzieć prostacki , jak widać nie potrafi wyciągać wniosków z rzeczywistości i chodzi do tzw. wyborów...;-))) A swoją drogą to metropolia 350 -cio tysięczna i z takim placykiem jak Litewski jest problem z pieniędzmi...!!! Po prostu ręce opadają !!! Jaką pracę wykonują codziennie te trzy armie ludzi ...???!

Avatar
Adrian / 11 lutego 2016 o 15:35

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Tyle, że Żuk już 6 rok jest prezydentem... 

Avatar
b. / 11 lutego 2016 o 14:58

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Niektórym nie wytłumaczysz  i nie dogodzisz bo ludzie chcą zawsze tu i teraz i szybko, a procedura chocby nawet remontu drogi trwa, bo sa przetargi, ale to szkoda czasu i pisania o tym, jak dzieciom trzeba tłumaczyć

Avatar
b. / 11 lutego 2016 o 14:57

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Niektórym nie wytłumaczysz  i nie dogodzisz bo ludzie chcą zawsze tu i teraz i szynko, a procedura chocby nawet remontu drodi trwa, bo sa przetargi, ale to szkoda czasu i pisania o tym, jak dzieciom trzeba tłumaczyć

Avatar
jacek / 11 lutego 2016 o 14:55

Calego miasta w 4 lata Żuk nie odbuduje, dajcie Mu czas za zrobi wszystko po kolei, i tak ulice ciągle sa remontowane, ale potrzeby tez s a ogromne po latach zaniedbań przez poprzednie wladze.

Avatar
crx / 11 lutego 2016 o 12:52

a jak mosty zamkną, i droga bedzie nieprzejezdna to jak dojedziesz z jedzeniem do dzieci?

Śmigłwcym zy świdnika.  chyba ży przytorg łogłoszom solidaruchy ...;-)))

Avatar
44 / 11 lutego 2016 o 12:18

Populizm i Slogany. Dzieci głodują a ty chcesz na mosty trwonić pieniądze? Opamiętaj się

a jak mosty zamkną, i droga bedzie nieprzejezdna to jak dojedziesz z jedzeniem do dzieci?

Avatar
crx / 11 lutego 2016 o 12:03

Populizm i Slogany. Dzieci głodują a ty chcesz na mosty trwonić pieniądze? Opamiętaj się

NARÓD ,KTÓRY NIE POTRAFI WYŻYWIĆ SWYCH DZIECI,  NIE GODNY JEST SWEGO ISTNIENIA !!!

Avatar
wacław / 11 lutego 2016 o 10:25

tyle potrzeb, chociazby te mosty a oni wolą wydawac na głupie rewitalizacje placu litewskiego...

Populizm i Slogany. Dzieci głodują a ty chcesz na mosty trwonić pieniądze? Opamiętaj się

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:37
główna ulica Czechowa a najgorsza w Lublinie...cała nadaje się do remontu od 20 lat a nie tylko te wiadukty...
Avatar
crx / 11 lutego 2016 o 08:30

przed utratą stołków jest ostatnia okazja dać zarobić swoim

Tak akurat robi każda tzw. partia ;-))) Naród prosty, by nie powiedzieć prostacki , jak widać nie potrafi wyciągać wniosków z rzeczywistości i chodzi do tzw. wyborów...;-))) A swoją drogą to metropolia 350 -cio tysięczna i z takim placykiem jak Litewski jest problem z pieniędzmi...!!! Po prostu ręce opadają !!! Jaką pracę wykonują codziennie te trzy armie ludzi ...???!

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 0 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 4

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 0

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 6

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.