Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Lublin: Włoch, śliwka, kwiat - jaka nazwa dla nowej ulicy?

Autor: Zdjęcie autora drs
1 9 A A

Będzie kolejna próba nadania nazwy nowej ulicy, jednej z przecznic ul. Sławinkowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratusz proponował, by nosiła imię włoskiego architekta Jakuba Balina. Pomysł nie spodobał się radnej z tej dzielnicy, Jadwidze Mach, która uznała, że żyjący na przełomie XV i XVI w. Balin projektujący m.in. przebudowę klasztoru bernardynów nie ma nic wspólnego z tą dzielnicą.

Radna Mach zdołała przekonać resztę radnych, architekt poszedł w odstawkę, a radna zaproponowała inną nazwę: ul. Mirabelkowa. Tłumaczyła, że byłaby to bardziej adekwatna nazwa. Ale ostatecznie Rada Miasta będzie głosować w przyszłym tygodniu nad inną propozycją.

Prezydent złożył projekt uchwały, zgodnie z którą nie byłaby to ani ul. Balina, ani Mirabelkowa, tylko... Mieczykowa.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara Ubryk / 17 września 2014 o 20:15

To powinna być ulica ojca dyrektora.Nikt nie będzie śmiał się temu sprzeciwić.

Avatar
ryfka / 17 września 2014 o 14:10

Myślę, że najlepsza - Najjaśniejszy i Największy Profesor Patriota Towarzysz Kaczyński Lech Aleksandrow - były prezydencina - którego mowę trzeba było tłumaczyć ze względu na bełkot ubity wraz z załogą przez brata pod smoleńskiem nie mylić ze Stefanem Batorym

Avatar
Andrzej / 17 września 2014 o 13:33

A ja proponuje ul. Im. Jadwigi Mach!!! Radna będzie na pewno dumna, może nawet stanie tam jakaś kapliczka...

Avatar
lewica / 17 września 2014 o 13:21

Mieczykowa .... ?

To chyba na cześć swojej Zastępczyni Mieczkowskiej-Czerniak !

A czym sie tak Pani Zastepczyni zasłużyła ...

Avatar
~ / 17 września 2014 o 13:07

A może nazwa "zasłużonym etosu solidarności". tak brzmi lepiej. Etos wykończył ten kraj. POra na wykończenie ludzi.

Avatar
m / 17 września 2014 o 11:30

a czym się niejaki Mieczykow zasłużył na Sławinku?

Avatar
ja / 17 września 2014 o 11:08

Tułajew jesszcze nie zaproponował ofiar Smoleńska albo Kaczyńskiego ?

Avatar
Ernst / 17 września 2014 o 11:01

Machowska. Ku czci Ernsta Macha.

Avatar
pin / 17 września 2014 o 10:28

To może od razu Mieczkowska :D

Avatar
Barbara Ubryk / 17 września 2014 o 20:15

To powinna być ulica ojca dyrektora.Nikt nie będzie śmiał się temu sprzeciwić.

Avatar
ryfka / 17 września 2014 o 14:10

Myślę, że najlepsza - Najjaśniejszy i Największy Profesor Patriota Towarzysz Kaczyński Lech Aleksandrow - były prezydencina - którego mowę trzeba było tłumaczyć ze względu na bełkot ubity wraz z załogą przez brata pod smoleńskiem nie mylić ze Stefanem Batorym

Avatar
Andrzej / 17 września 2014 o 13:33

A ja proponuje ul. Im. Jadwigi Mach!!! Radna będzie na pewno dumna, może nawet stanie tam jakaś kapliczka...

Avatar
lewica / 17 września 2014 o 13:21

Mieczykowa .... ?

To chyba na cześć swojej Zastępczyni Mieczkowskiej-Czerniak !

A czym sie tak Pani Zastepczyni zasłużyła ...

Avatar
~ / 17 września 2014 o 13:07

A może nazwa "zasłużonym etosu solidarności". tak brzmi lepiej. Etos wykończył ten kraj. POra na wykończenie ludzi.

Avatar
m / 17 września 2014 o 11:30

a czym się niejaki Mieczykow zasłużył na Sławinku?

Avatar
ja / 17 września 2014 o 11:08

Tułajew jesszcze nie zaproponował ofiar Smoleńska albo Kaczyńskiego ?

Avatar
Ernst / 17 września 2014 o 11:01

Machowska. Ku czci Ernsta Macha.

Avatar
pin / 17 września 2014 o 10:28

To może od razu Mieczkowska :D

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 0

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 10 1

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 17

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?