piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Wszystkie szkoły w jednej sieci

Dodano: 13 lutego 2017, 19:41
Autor: ask

Dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej dzieci będą wykorzystywały internet do rozwijania cyfrowych umiejętności, wykorzystując go do nauki i podnoszenia kwalifikacji
Dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej dzieci będą wykorzystywały internet do rozwijania cyfrowych umiejętności, wykorzystując go do nauki i podnoszenia kwalifikacji (fot. Dorota Awiorko)

Około 30,5 tys., czyli wszystkie polskie szkoły, mają zostać połączone w 2018 r. do internetu, tworząc Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Na nowym rozwiązaniu skorzystać mają zwłaszcza uczniowie zamieszkujący mniejsze miejscowości i wsie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

O programie pozwalającym na wprowadzenie nowych form kształcenia mających na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów mówiła w poniedziałek w Lublinie minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Rząd chce, żeby dzieci wykorzystywały internet nie tylko dla rozrywki i zabawy, ale dzięki niemu mogły też rozwijać swoje cyfrowe umiejętności wykorzystując go do nauki i podnoszenia kwalifikacji. – Dzięki nim będą mogły efektywniej rywalizować na rynkach pracy ze swoimi rówieśnikami z innych krajów – podkreślała minister.

Szerokopasmowa sieć internetowa finansowana z budżetu państwa ma zmienić m.in. sposób kształcenia z analogowego, czyli książkowego, na cyfrowy, jakim jest korzystanie z treści znajdujących się w interencie. Umożliwić ma też powszechną naukę programowania i wyrównywać szanse edukacyjne wszystkich uczniów bez względu na ich miejsce zamieszkania.

– Dlatego bardzo cieszy mnie inicjatywa, która powstała w Lublinie, jaką jest podpisanie porozumienia gminy Lublin z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – przyznała.

– Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy rozmowy o budowie miejskiej szkieletowej sieci szerokopasmowej i ustaliliśmy wtedy, że powinna być ona działaniem spójnym z siecią oświatową – dodał prezydent Krzysztof Żuk. – Administracja na różnych szczeblach powinna zwierać szyki w realizowaniu zadań służących realizacji wspólnych celów. Mam nadzieję, że będziemy mogli w Lublinie wspólnie świętować uruchomienie OSE, mówiąc, że to tutaj się wszystko zaczęło.

– W ramach prac nad wdrożeniem OSE konieczne jest współdziałanie z jednostkami samorządu terytorialnego jako organami prowadzącymi szkoły, które we własnym zakresie realizują bądź będą realizować projekty informatyzacji prowadzonych przez siebie placówek – dodają też pracownicy lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Użytkownik niezarejestrowany
upc
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lutego 2017 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co Wojewoda przychodzi na konferencję z Prezydentem, którego mandat wygasił? Co do którego na you tube opowiada, że nawet na piwko go nie zaprosił? Porządnego gospodarza zwalcza, ale nie widzi, że się kompromituje siadając w blasku fleszy koło minister chwalącej kolejny sukces Zuka...
Rozwiń
upc
upc (14 lutego 2017 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A co z "Internetem Szerokopasmowym" dla ludzi ??? Szczególnie mieszkających na wsiach ??? Kable- światłowód położony ( sieć szkieletowa za tyle milionów) i co dalej ??? Obietnice były takie piękne i co jak widać .... !
zapytajcie marszałka. Przecież nabudował chłop światłowodów prawie 3000 km więc może teraz podłączać. Może pomoże Fundacja Wolności?
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Minister bardzo przychylnie wypowiedziała się o lubelskim projekcie i współpracy z Prezydentem. Prawda jest taka, że to lubelski projekt oferuje 10-20x więcej w tej sieci dla swoich jednostek niż jest w projekcie ministerialnym, ale też i projekt lubelski przewiduje więcej usług dla placówek oświatowych. I jak słusznie i Pani Minister i Pan Prezydent zauważyli oczywistym jest zatem wspólna realizacja tych projektów. Szkoda tylko, że w żadnej relacji medialnej (a zwłaszcza w TVP Lublin) nie ma jednego zdania Pani Minister, w którym powiedziała, że w najśmielszych snach nie przewidywała, że tak zaawansowane rozwiązania mogą być oferowane jak w lubelskim projekcie.
Rozwiń
Gość
Gość (14 lutego 2017 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z "Internetem Szerokopasmowym" dla ludzi ??? Szczególnie mieszkających na wsiach ??? Kable- światłowód położony ( sieć szkieletowa za tyle milionów) i co dalej ??? Obietnice były takie piękne i co jak widać .... !
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2017 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
widać przyjaźń między prezydentem, kurator, minister i wojewodą - tak fajnie wspólnie siedzą ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!