niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Wycinka drzew w okresie lęgowym? Ratusz: wszystko w porządku

Dodano: 3 marca 2017, 14:23
Autor: drs

Wycinka drzew przy ul. Wojciechowskiej
Wycinka drzew przy ul. Wojciechowskiej (fot. Kamil / Alarm 24)

Sporo kontrowersji budzi wśród mieszkańców wycinka prowadzona przy ul. Wojciechowskiej pomimo rozpoczęcia się okresu ochronnego ptaków. W okresie tym wycinki można prowadzić tylko pod pewnymi warunkami. Ratusz twierdzi, że warunki te zostały spełnione.

Wycinka drzew to część przygotowań do budowy nowego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino. W miejscu planowanej drogi trzeba usunąć w sumie ponad 300 drzew (liczono te o obwodzie pnia przekraczającym 35 cm). Wycięto już większość z nich, ale nie wszystkie, bo cała operacja zaczęła się z opóźnieniem z powodu silnego wiatr uniemożliwił tydzień temu wycinanie drzew przy ruchliwej drodze i linii energetycznej. Do usunięcia pozostało robotnikom jeszcze około 30 drzew, z czego 20 w rejonie ulicy Wojciechowskiej.

Trwająca wciąż wycinka budzi kontrowersje wśród mieszkańców ponieważ prowadzona jest już po rozpoczęciu okresu lęgowego ptaków. Ratusz tłumaczy, że w okresie lęgowym też można usuwać drzewa, natomiast prace muszą być prowadzone pod ścisłym nadzorem ornitologa, którego zadaniem jest sprawdzić czy na drzewie nie ma gniazd. Ratusz twierdzi, że prace odbywają się pod nadzorem ornitologa.

Dla kierowców przejeżdżających ul. Nałęczowską lub Wojciechowską wycinka może być nieco uciążliwa, bo wiąże się z czasowym wstrzymywaniem ruchu.

Czytaj więcej o: Urząd Miasta Lublin ptaki drzewa
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 marca 2017 o 07:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Minister Szyszko przyjechał z piłą do Lublina i ścina drzewa? A POkraki szczekają od roku, że Une bronią drzew tylko ten PiS Im przeszkadza. Nie ma to jak gorzkie żale POkrak.
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 21:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli dobrze rozumiem ekoobywateli, tam gdzie dzisiaj LSM, Czuby, Czechów, Tatary, no i oczywiście Śródmieście, czyli miejsca, gdzie zamieszkują ekoobywatele, Pan Bóg tworząc świat stworzył przestrzenie wolne od roślinności, gdzie wybudowano dzielnice bez wycinania drzew. Jeśli jednak nie, to ekoobywatele zamieszkujący ww dzielnice, apeluję do was o szybkie opuszczenie waszych nieekologicznych mieszkanek, abyście pozostali święci i nieskażeni. Bo jak można żyć w bloku wybudowanym na starodawnym drzewie. Fuj.
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
takiej siekierezady w Lublinie jak w lutym tego roku nie było nigdy wcześniej. Ustawa Szyszki każdy rżnie na swojej posesji ile sie da
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Okres lęgowy ptaków jeszcze nie rozpoczął się.
Rozwiń
czytqaw
czytqaw (3 marca 2017 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta wycinka jest zrozumiała. Chodzi o ważną ulicę, nie można inaczej. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!