Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2011 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Lublin wydał na odśnieżanie i łatanie dziur już 6 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
MPO Sita jest jedną z pięciu firm zajmujących się zimowym utrzymaniem miasta. Odśnieżanie kosztowało
MPO Sita jest jedną z pięciu firm zajmujących się zimowym utrzymaniem miasta. Odśnieżanie kosztowało

Już przeszło sześć milionów złotych kosztowała miejską kasę obecna zima. Najwięcej pieniędzy poszło na odśnieżanie ulic. Dużo pochłonęło też łatanie dziur w jezdniach. Do tego dojdą odszkodowania dla kierowców, którzy uszkodzili auta na wyrwach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aż pięć milionów złotych kosztowało odśnieżanie miejskich ulic i chodników pod koniec listopada i w grudniu. To znacznie więcej niż w poprzednich latach.

– Oj, grudzień był zdecydowanie najdroższy – mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. – Stycznia nie mamy jeszcze rozliczonego, faktury będą na początku lutego, ale szacujemy, że za ten miesiąc zapłacimy nieco ponad milion – dodaje. Natomiast tylko w listopadzie i grudniu za odśnieżanie przystanków MPK musiało zapłacić wykonawcom 52 tys. zł.

Pieniądze liczą też właściciele samochodów uszkodzonych na dziurach w jezdni. Do tej pory do magistratu zgłosiło się 20 kierowców domagających się odszkodowań. Ostatecznie pieniądze te będzie musiało wydać miasto.

Do największej liczby szkód doszło na al. Solidarności, al. Tysiąclecia i al. Warszawskiej, gdzie natężenie ruchu jest dość duże, a dopuszczalne prędkości jazdy dość wysokie, ale były też zgłoszenia z ul. Pogodnej i Grabskiego.

Dotychczasowe koszty łatania dziur spowodowanych przez zimę 2010/11 szacowane są na blisko 200 tys. złotych, z czego ok. 70 tys. złotych trzeba było wydać jeszcze w zeszłym roku, między świętami a sylwestrem. – Prace praktycznie dobiegają końca, w nocy z wtorku na środę uzupełniane były ubytki w całym śródmieściu – mówi Adam Borowy z miejskiego Wydziału Dróg i Mostów.

Wiadomo, że to nie koniec kosztów. Właśnie teraz zima do nas wraca.

– Na szczęście, w najbliższych prognozach jest mowa tylko o niewielkich opadach śniegu – stwierdza Radzikowski. – Ale prognozy są tylko prognozami, sytuację będziemy musieli śledzić na bieżąco.

Jest szansa, że przyszła zima będzie mniej kosztowna. A to dlatego, że magistrat zamierza wyremontować w tym roku wiele ulic, których nawierzchnia przez swój zły stan była bardzo podatna na powstawanie nowych dziur.

– Między innymi Krochmalną, al. Smorawińskiego, fragment Kraśnickiej i Lwowskiej. Dzięki temu na kilka lat będziemy mieli problem z głowy – mówi Borowy. – Tam, gdzie jest nowa nawierzchnia, mamy spokój, jak choćby na Jana Pawła II, Szeligowskiego czy Chodźki.

Drogowcy przyznają, że zwłaszcza w przypadku ul. Krochmalnej brak remontów mógłby spowodować w ciągu kilku lat większe wydatki z miejskiej kasy niż solidny remont jej nawierzchni.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 23 stycznia 2011 o 15:57
[quote name='qqq' timestamp='1295644932' post='427348']
Czy nie ma gwarancji na usługi łatanie dziur, a przede wszystkim wykonaną nawierzchnię? To skandal- przecież ONI mają zapewnioną robotę do końca świata i jeden dzień dłużej. A kasiora za każde przyklepanie łopatą plamy asfaltu kosztuje słono. Powodzenia.
[/quote]

A co do łatania dziur w jezdniach - nie zapłaciłbym za żadną z tych "naprawionych", które wystają ponad powierzchnię jezdni. Wiem, że takie naprawy, w zimie, to coś co jest lepsze niż nic. Jednak czy można godzić się z tym, że doły w jezdni są zamieniane w antydoły czyli góry?
[quote name='qqq' timestamp='1295644932' post='427348']
Czy nie ma gwarancji na usługi łatanie dziur, a przede wszystkim wykonaną nawierzchnię? To skandal- przecież ONI mają zapewnioną robotę do końca świata i jeden dzień dłużej. A kasiora za każde przyklepanie łopatą plamy asfaltu kosztuje słono. Powodzenia.
[/quote]

A co do łatania dziur w jezdniach - nie zapłaciłbym za żadną z tych "naprawionych", które wystają ponad powierzchnię jezdni. Wiem, że takie naprawy, w zimie, to coś co ... rozwiń
Avatar
ree / 23 stycznia 2011 o 09:42
Ciekawe ile sobie licza za naprawe dziury ok.50x50cm,pewnie kosmos.
Avatar
kootas / 23 stycznia 2011 o 02:21
Heh a ile na odsniezaniu zarabiaja radcy miejscy i kumple z nimi powiazani???
Avatar
alek / 22 stycznia 2011 o 15:43
spora kaska. ale co sie dziwic jak zoma dala sie we znaki
Avatar
miko / 22 stycznia 2011 o 14:47
po każdym odśnieżaniu powinna być przeprowadzona kontrola, na racławickich dwa miesiące jeden pas nie odśnieżony, na lipowej przy skręcie w okopową tak samo, jakby odśnieżanie było robione na bieżąco to tego by nie było.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2011 o 13:34
[quote name='Dziki skunks' timestamp='1295697425' post='427517']
Najlepiej połatał dziury (w kieszeniach swoich nierobów) odchodzący pseudoprezydent Lublina -Wasilewski...dając po 600zł nagrody przed Świętami każdemu z tysiąca swoich podopiecznych w UW.
[/quote]
A po ile dał Pruszon?
Avatar
Dziki skunks / 22 stycznia 2011 o 12:57
Najlepiej połatał dziury (w kieszeniach swoich nierobów) odchodzący pseudoprezydent Lublina -Wasilewski...dając po 600zł nagrody przed Świętami każdemu z tysiąca swoich podopiecznych w UW.
Avatar
Papa smerf / 22 stycznia 2011 o 12:54
[color="#FF0000"][size="6"]W grudniu były odśnieżane przystanki? W Lublinie? Może pomylili się i chodziło Wam o Lubin na zachodzie Polski, bo w Lublinie (tym u nas) to przystanki były CAŁE ZASYPANE ŚNIEGIEM I BŁOTEM aż autobusy musiały stawać na ulicy!!![/size][/color]
Avatar
ser szwajcarski / 22 stycznia 2011 o 12:37
[size="4"]Lublin wydał na odśnieżanie i łatanie dziur[/size]
NO ale w czym problem?Magistrat żadnej łaski nie robi.To naalezy do ich obowiązków.W lecie nie ma pieniędzy na koszenie trawników,w jesieni nikt nie przejmuje sie suchymi liśćmi zalegającymi jezdnie.Zimą też magistrat się nie przejmował odśnieżaniem itp.
A co do łatania dziur.Skoro po partacku zrobiona nawierzcnia szosy,to powinien usterki usunąć wykonawca,Skoro ktoś po partacku załatał dziury (tak jak to robiono w jesieni),to teraz nic dziwnego,że powstają jeszcze większe wyrwy.
I pomyśleć,że w lecie naprawiano dużo dróg.A jakie są tego efekty,to teraz widać....
[size="4"]Lublin wydał na odśnieżanie i łatanie dziur[/size]
NO ale w czym problem?Magistrat żadnej łaski nie robi.To naalezy do ich obowiązków.W lecie nie ma pieniędzy na koszenie trawników,w jesieni nikt nie przejmuje sie suchymi liśćmi zalegającymi jezdnie.Zimą też magistrat się nie przejmował odśnieżaniem itp.
A co do łatania dziur.Skoro po partacku zrobiona nawierzcnia szosy,to powinien usterki usunąć wykonawca,Skoro ktoś po partacku załatał dziury (tak jak to robiono w jesieni),to teraz nic dziwnego,że powstają j... rozwiń
Avatar
PATOLOGIA / 22 stycznia 2011 o 08:43
PATOLOGIA
Avatar
Czytelnik / 23 stycznia 2011 o 15:57
[quote name='qqq' timestamp='1295644932' post='427348']
Czy nie ma gwarancji na usługi łatanie dziur, a przede wszystkim wykonaną nawierzchnię? To skandal- przecież ONI mają zapewnioną robotę do końca świata i jeden dzień dłużej. A kasiora za każde przyklepanie łopatą plamy asfaltu kosztuje słono. Powodzenia.
[/quote]

A co do łatania dziur w jezdniach - nie zapłaciłbym za żadną z tych "naprawionych", które wystają ponad powierzchnię jezdni. Wiem, że takie naprawy, w zimie, to coś co jest lepsze niż nic. Jednak czy można godzić się z tym, że doły w jezdni są zamieniane w antydoły czyli góry?
[quote name='qqq' timestamp='1295644932' post='427348']
Czy nie ma gwarancji na usługi łatanie dziur, a przede wszystkim wykonaną nawierzchnię? To skandal- przecież ONI mają zapewnioną robotę do końca świata i jeden dzień dłużej. A kasiora za każde przyklepanie łopatą plamy asfaltu kosztuje słono. Powodzenia.
[/quote]

A co do łatania dziur w jezdniach - nie zapłaciłbym za żadną z tych "naprawionych", które wystają ponad powierzchnię jezdni. Wiem, że takie naprawy, w zimie, to coś co ... rozwiń
Avatar
ree / 23 stycznia 2011 o 09:42
Ciekawe ile sobie licza za naprawe dziury ok.50x50cm,pewnie kosmos.
Avatar
kootas / 23 stycznia 2011 o 02:21
Heh a ile na odsniezaniu zarabiaja radcy miejscy i kumple z nimi powiazani???
Avatar
alek / 22 stycznia 2011 o 15:43
spora kaska. ale co sie dziwic jak zoma dala sie we znaki
Avatar
miko / 22 stycznia 2011 o 14:47
po każdym odśnieżaniu powinna być przeprowadzona kontrola, na racławickich dwa miesiące jeden pas nie odśnieżony, na lipowej przy skręcie w okopową tak samo, jakby odśnieżanie było robione na bieżąco to tego by nie było.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2011 o 13:34
[quote name='Dziki skunks' timestamp='1295697425' post='427517']
Najlepiej połatał dziury (w kieszeniach swoich nierobów) odchodzący pseudoprezydent Lublina -Wasilewski...dając po 600zł nagrody przed Świętami każdemu z tysiąca swoich podopiecznych w UW.
[/quote]
A po ile dał Pruszon?
Avatar
Dziki skunks / 22 stycznia 2011 o 12:57
Najlepiej połatał dziury (w kieszeniach swoich nierobów) odchodzący pseudoprezydent Lublina -Wasilewski...dając po 600zł nagrody przed Świętami każdemu z tysiąca swoich podopiecznych w UW.
Avatar
Papa smerf / 22 stycznia 2011 o 12:54
[color="#FF0000"][size="6"]W grudniu były odśnieżane przystanki? W Lublinie? Może pomylili się i chodziło Wam o Lubin na zachodzie Polski, bo w Lublinie (tym u nas) to przystanki były CAŁE ZASYPANE ŚNIEGIEM I BŁOTEM aż autobusy musiały stawać na ulicy!!![/size][/color]
Avatar
ser szwajcarski / 22 stycznia 2011 o 12:37
[size="4"]Lublin wydał na odśnieżanie i łatanie dziur[/size]
NO ale w czym problem?Magistrat żadnej łaski nie robi.To naalezy do ich obowiązków.W lecie nie ma pieniędzy na koszenie trawników,w jesieni nikt nie przejmuje sie suchymi liśćmi zalegającymi jezdnie.Zimą też magistrat się nie przejmował odśnieżaniem itp.
A co do łatania dziur.Skoro po partacku zrobiona nawierzcnia szosy,to powinien usterki usunąć wykonawca,Skoro ktoś po partacku załatał dziury (tak jak to robiono w jesieni),to teraz nic dziwnego,że powstają jeszcze większe wyrwy.
I pomyśleć,że w lecie naprawiano dużo dróg.A jakie są tego efekty,to teraz widać....
[size="4"]Lublin wydał na odśnieżanie i łatanie dziur[/size]
NO ale w czym problem?Magistrat żadnej łaski nie robi.To naalezy do ich obowiązków.W lecie nie ma pieniędzy na koszenie trawników,w jesieni nikt nie przejmuje sie suchymi liśćmi zalegającymi jezdnie.Zimą też magistrat się nie przejmował odśnieżaniem itp.
A co do łatania dziur.Skoro po partacku zrobiona nawierzcnia szosy,to powinien usterki usunąć wykonawca,Skoro ktoś po partacku załatał dziury (tak jak to robiono w jesieni),to teraz nic dziwnego,że powstają j... rozwiń
Avatar
PATOLOGIA / 22 stycznia 2011 o 08:43
PATOLOGIA
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 10 11

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 38 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 54 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 425 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 13

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!