piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin. Za wodę i ścieki zapłacimy więcej. Zobacz ceny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2013, 12:32
Autor: drs

Jeżeli prezydent uzna taki wzrost cen za uzasadniony, to projekt nowej taryfy trafi do Rady Miasta,
Jeżeli prezydent uzna taki wzrost cen za uzasadniony, to projekt nowej taryfy trafi do Rady Miasta,

8,12 zł ma wynosić łączna stawka za metr sześcienny wody i odprowadzenie takiej samej ilości ścieków. Teraz kosztuje to 7,84 zł. Nowe ceny wejdą w życie od 1 marca.

3,47 zł za wodę i 4,65 zł za ścieki. Takie nowe stawki proponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które w piątek oficjalnie przedstawiło projekt nowego cennika. Ponieważ w rozliczeniach przyjmuje się, że wytwarzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody, łączna opłata wyniesie 8,12 zł.

– Jeżeli chodzi o skutki finansowe dla czteroosobowej rodziny, podwyżka spowoduje dodatkowe obciążenie kwotą 3,36 zł miesięcznie – ocenia Sławomir Matyjaszczyk, prezes MPWiK. Podwyżkę cen tłumaczy planowanymi inwestycjami i rosnącymi kosztami energii elektrycznej. A także spadkiem zużycia wody.

Projekt trafił do prezydenta, który miał zaopiniować nową taryfę. Gdyby uznał, że podwyżki są za duże, mógłby próbować zmusić wodociągi do złagodzenia podwyżki wynoszącej w przypadku wody 4,56 proc. i w 2,86 proc. jeśli chodzi o ścieki. Oczywiście, prezydent mógłby to robić jedynie poprzez nacisk na władze spółki, bo formalnie cennika nie mógłby odrzucić.

Prezydent nie będzie blokować podwyżek. – Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Projekt nowej taryfy zostanie skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta – dodaje.

Sesja planowana jest na 17 stycznia, ale najprawdopodobniej skończy się tak, jak zwykle i radni w ogóle nie będą chcieli głosować w tej sprawie. W tym przypadku prawo skonstruowane jest tak, że sprzeciw radnych nic nie da, a nowe stawki i tak wejdą w życie. Z kolei głosowanie za podwyżką cen nie przynosi radnym popularności. Od kilku lat radni zdejmują z obrad ten projekt uchwały, a ceny wchodzą w życie "z automatu”.

Nowe ceny przywitają nas 1 marca, będą obowiązywać do końca lutego 2014 r.

Zarząd MPWiK zapowiedział też w piątek, że w bieżącym roku nie będzie podwyżek płac dla załogi przedsiębiorstwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Krzysiek88
wątroba
brechta z anny
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krzysiek88
Krzysiek88 (19 listopada 2013 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.

I tutaj ma Pan całkowitą rację. Sam od dawna zastanawiam się nad wybudowaniem takiej przydomowej oczyszczalni ścieków, czytałem, że takie rozwiązanie ma dużo zalet - http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html, jednakże dalej zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej firmy :)

Rozwiń
wątroba
wątroba (7 stycznia 2013 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='szer' timestamp='1357347276' post='716585']
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
[/quote]
Jak wypijesz wodę to nie trafia ona do "ścieków" tylko do żołądka - aha!!!! Tak pozew zbiorowy polskich żołądków , MPWIK oddaj kasę za wypitą wodę buhahaha!!!!
(powtórz podstawówkę z biologii z szczególnym zwróceniem uwagi na układ trawienny).

A propos ilości ścieków to jest to ustalone normą 0,9 X ilość zużycia wody jak mnie pamięć nie myli.
Na podlewanie trawnika przed "chałupą" załóż sobie drugi wodomierz - do celów gospodarczych- to płacić będziesz mniej o ok. 50% - dzwoń do MPWIK- sprawdź.
Rozwiń
brechta z anny
brechta z anny (5 stycznia 2013 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
anno... czy byłaś lub widziałaś kiedyś awarie wodociągową? sadze ze nie!! praca w wodociągach w brew pozorom nie jest łatwa. Awarie, które są w nocy, świeta i nie ma że zimno czy goraco trzeba kopac. Bo ludzie musza mieć wode. Bo WODA potrzebna jest.
zarząd MPWiK moze podwyższać i miasto nie ma nic do tego. taka uchwała. prezydent to podpisał.
Rozwiń
lolek
lolek (5 stycznia 2013 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za to w Łęcznej dzięki rządom Teodora Kosiarskiego za wodę ze ściekam płacimy już obecnie dyskontową cenę 9,99 zł. Jeszcze kilka lat podwyżek Wam do Łęcznej brakuje.
Rozwiń
anna
anna (5 stycznia 2013 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
,,,,kiedy wodociagi zaczna obnizac swoje koszty,,,,,,,maja ok.300-400 ludzi w firmie za duzo,,,,,,pracownicy przychodza do pracy i nie maja co robic,,,,pozoruja prace,,,,,,firma jest przesprzetowiona co bardzo podnosi koszty,,,,,,nakupowali roznego sprzetu....ktory jest wykorzystywany w minimalnym stopniu i bez ktorego mozna by sie swobodnie obyc,,,,,narobili stanowisk dyrektorskich i kierowniczych bez liku,,,,,,samych dyrektorow jest ,,,,,,10-ciu,,,,,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!