sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Zamkną Ogród Saski na noc czy nie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2014, 12:30
Autor: Dominik Smaga

Ratusz nie chce zamykać na noc Ogrodu Saskiego, wbrew opinii większości rad dzielnic, które wcześniej pytał o zdanie. Prezydent proponuje, by nie zamykać bram i prosi mieszkańców o opinie. Ale i tak ostatnie słowo należy do radnych

O to, czy zamykać park na noc Ratusz spytał wszystkie rady dzielnic. Opinie zbierał do końca roku. - Nie wszystkie rady dzielnic się wypowiedziały i nie wszystkie opinie były jednoznaczne - wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Rada Czechowa Południowego najpierw opowiedziała się za zamykaniem parku, później zmieniła zadanie - dodaje Ludwika Stefańczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. Ostatecznie stanęło na tym, że w projekcie regulaminu nie znalazł się zakaz przebywania w parku nocą. - Lublin to miasto akademickie - mówi Żuk. I wyjaśnia, że nie potrzeba zamykać Ogrodu Saskiego na noc, by pilnować tego, co się w nim dzieje. - Amatorzy różnych wrażeń w nocy będą monitorowani systemem kamer. To na razie propozycja prezydenta, bo regulamin korzystania z parku musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta. W projekcie takiego dokumentu znalazł się również zakaz wprowadzania psów. - Oprócz psów przewodników - zastrzega Stefańczyk. Za wprowadzenie psa będzie można dostać od Straży Miejskiej nawet 500-złotowy mandat. Czego jeszcze miasto chce zabronić w parku? Długą listę otwiera "zakłócanie spokoju poprzez głośne śpiewy, krzyki itp”, zakazane byłoby też pozostawianie bez opieki dzieci do lat 15. Regulamin korzystania z Ogrodu Saskiego ma być uchwalony przez Radę Miasta. Możliwe, że głosowanie odbędzie się już 13 lutego. Jeśli nie, to projekt ma być rozpatrywany na marcowej sesji. Wszystko zależy od przebiegu rozpoczętych wczoraj konsultacji z mieszkańcami. Na uwagi do listy zakazów i pomysłu, by Saskiego nie zamykać na noc Ratusz czeka do 9 lutego. Do tego dnia można słać maile na adres dialog@lublin.eu. - Organizujemy też publiczne spotkanie w najbliższą środę o godz. 17 w sali obrad Rady Miasta - zapowiada Piotr Choroś z Urzędu Miasta.

Będą pawie? Prawie!

Od opinii naukowców i projektanta parku Ratusz uzależnia wprowadzenie do parku pary pawi. Urzędnicy chcą upewnić się, czy obecność ptaków nie zaszkodzi niedawno posadzonym roślinom.

Czego jeszcze zabraniają

• śmiecenia • picia alkoholu • handlu bez zgody • niszczenia zieleni i wyposażenia • umieszczania bez zgody reklam i napisów • turystyki konnej • palenia ognisk i grillowania • jazdy pojazdami silnikowymi • jazdy rowerem, na deskorolce, łyżworolkach itp. • straszenia zwierząt i ptaków i niszczenia ich siedlisk • wchodzenia do zbiorników wodnych i fontanny • wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych, wybuchowych i szkodliwych • organizowania imprez bez zgody • pozyskiwania roślin i ich części.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Ogród Saski
toMMasz
Gość
KATI
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

toMMasz
toMMasz (1 lutego 2014 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najlepiej zamknąć na całą dobę - a wpuszczać za biletami, w grupach 10-osobowych, pod kierunkiem przewodnika i policjanta. Wtedy nie ma szans, by ktoś naśmiecił, zerwał kwiatek albo liść, wlazł do fontanny, wniósł artykuł zabroniony i nadepnął na trawnik. A park będzie służył długie, długie lata....

Rozwiń
Gość
Gość (1 lutego 2014 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Warto zobczyć : http://alle.pl/sposob-na-przyrost-miesni <- ładne efekty 

Rozwiń
KATI
KATI (1 lutego 2014 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

park powinien być na noc zamkniety, tak robi się wszędzie za granicą. Po co? Po to żeby męty nie dewastowały niczego nocą. Proste!

Rozwiń
obserwator
obserwator (31 stycznia 2014 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

park dla ludzi - brawo!

Rozwiń
reksio
reksio (31 stycznia 2014 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeśli studenci będą mogli wchodzić do parku nocą ,to dlaczego psy będą miały zakaz wstępu?przecież na naniszczą i nie na świnią bardziej niż oni.a na pewno nie będą tyle piły i kopulowały po krzakach.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!