wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Zielona fala ma dotrzeć dalej. Wybrano firmę, która włączy do sieci kolejne ulice

Dodano: 13 czerwca 2017, 13:19
Autor: Dominik Smaga

SONDA
Liczba głosów: 421

Czy System Zarządzania Ruchem w Lublinie działa prawidłowo?

6.18 %
Tak
87.89 %
Nie
5.94 %
Nie wiem

Miasto wybrało firmę, która podłączy ponad 40 sygnalizacji na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych do Systemu Zarządzania Ruchem. Prace mają potrwać dwa lata i będą kosztować blisko 22 mln zł

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Na skrzyżowaniach podłączonych do systemu ruch powinien się odbywać sprawniej, bo komputery w Centrum Sterowania Ruchem – przynajmniej teoretycznie – dostosowują cykle świateł do sytuacji na drodze. Dzisiaj system obejmuje 71 skrzyżowań.

Do sieci podłączone mają być kolejne ulice, m.in. al. Spółdzielczości Pracy, ul. Jana Pawła II, al. Warszawska, Głęboka, Zana, Kunickiego, czy Zemborzycka. Dzięki temu kierowcy jadący tymi ulicami mają trafiać na „zieloną falę”.

W ul. Jana Pawła II do centralnych komputerów podłączone będą wszystkie sygnalizacje: od ronda przy Nadbystrzyckiej, przez przejście obok ul. Skarpa, skrzyżowania z Filaretów, Granitową, ul. Roztocze, aż po al. Kraśnicką. Na al. Kraśnickiej do sieci podpięte będą światła obok kościoła w Konopnicy.

W al. Spółdzielczości Pracy system obejmie skrzyżowania z Obywatelską i Unicką, al. Smorawińskiego, Magnoliową, Związkową i Dożynkową. W wykazie jest też rondo przy Orfeuszu i skrzyżowanie Jaczewskiego z Północną i Prusa. W przypadku al. Warszawskiej mowa o światłach przy Zbożowej, przy Sławinkowskiej, przy wiadukcie i na przejściu na wysokości ul. Tulipanowej.

Na ul. Zana mowa o skrzyżowaniach z Nadbystrzycką, Filaretów, przejściu przy Jana Sawy i skrzyżowaniu z Wileńską. W ul. Wileńskiej podłączone do sieci będzie też przejście przy targu. Na Głębokiej system obejmie światła na skrzyżowaniach z Wileńską, Filaretów, Sowińskiego oraz na przejściu dla pieszych obok sklepów.

Na Kunickiego skrzyżowania z Pochyłą, Nowym Światem, Pawią, Mickiewicza, Zemborzycką i Głuską. Na Zemborzyckiej do systemu włączone będą światła na skrzyżowaniu z Diamentową, Budowlaną oraz Kruczkowskiego.

Z miejską siecią zgrane będą też światła na przejściu przez Romera przy kościele i przez al. Andersa przy Zawilcowej, na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Orkana, al. Witosa z Doświadczalną, ul. Lubelskiego Lipca ze Stadionową, ul. Ducha z Willową i Poligonową oraz u zbiegu ul. Popiełuszki i Głowackiego,

Prace mają potrwać dwa lata, ich wykonawca został wybrany przez miasto w rozstrzygniętym właśnie przetargu. Z ceną 21,8 mln zł przetarg wygrało konsorcjum spółek Qumak z Warszawy i Asseco Data Systems z Gdyni.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Klaudiusz
(50) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 czerwca 2017 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podłączyć do systemu przejście dl;a pieszych przy Krańcowej koło targowiska.
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2017 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A skrzyżowanie głębokiej i Narutowicza/Nadbystrzyckiej działało najlepiej jak światła były wyłączone a pierwszeństwo było od głębokiej, bo to regulowało się samo. Rano Regulowała się Głęboka a po południu Narutowicza.
Rozwiń
Klaudiusz
Klaudiusz (13 czerwca 2017 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Jak działa ta "zielona fala" każdy kto jeździ wie. Ktoś usiłuje wmówić nam że jest super. Wystarczy pojechać Witosa i Solidarności. W godzinach szczytu to zrozumiałe ale dlaczego stoi się na każdych światłach w czasie gdy nie ma dużego ruchu?
 No szkoda bardzo żeby wymagać od Witosa zielonej fali jak tam system nie obejmuje swoim zasięgiem. I jak to ma być wiarygodna wypowiedź?
Rozwiń
mar
mar (13 czerwca 2017 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Ja zauważyłem znaczącą poprawę. W wielu miejscach zielone pali się o dłużej niż przed zainstalowaniem inteligentnego systemu sterowania ruchem.
 chyba palcem po mapie
Rozwiń
Robert
Robert (13 czerwca 2017 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jeszcze drugi fajny przypadek: al. Unii Lubelskiej. Ruszamy spod ronda z al. Tysiąclecia i wszyscy zaraz stoją na światłach z tyłu Zamku z durnym skrzyżowaniem z wyjazdem z Tarasów Zamkowych. Może ktoś powie: no bo pieszy był i nacisnął. No brawo, to nie mogły światła poczekać aż cały tłum samochodów ruszających ze skrzyżowania przejedzie ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (50)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!