Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2009 r.
19:20
Edytuj ten wpis

Lublin: Zmiany w nazewnictwie ulic. Żeby nie pomylić księdza z masażystą

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Ulica Ludwika Zalewskiego ma zmienić nazwę na... ul. Księdza Ludwika Zalewskiego. Tylko dlatego, żeby nikt nie pomylił duchownego z masażystą bokserów. Na taki pomysł wpadli miejscy urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na najbliższej, zaplanowanej na 3 września sesji Rada Miasta ma rozpatrzeć kilka projektów uchwał w sprawie nazewnictwa lubelskich ulic.

Bulwar nad Bystrzycą na odcinku między mostem w ciągu al. Piłsudskiego a starym mostem na Zamojskiej ma otrzymać imię Stanisława Zalewskiego, zmarłego osiem lat temu boksera, trenera bokserskiego i masażysty polskiej reprezentacji narodowej.

– Tyle mieliśmy próśb o jego uhonorowanie, że nie mogliśmy ich pominąć – mówi Joanna Gajak, zastępca dyrektora Wydziału Geodezji w Urzędzie Miasta.

Zaraz po nazwaniu bulwaru radni mają się zająć ulicą Ludwika Zalewskiego. Właśnie tym, że w Lublinie "jest już” bulwar Stanisława Zalewskiego Ratusz uzasadnia pomysł dopisania przed słowem "Ludwika” słowa "księdza”. Bo zdaniem miejskich urzędników sama różnica imion, których nie sposób pomylić, to za mało. – Dlatego postanowiliśmy uzupełnić nazwę o godność kapłańską – mówi Gajak. – Ludwik od Stanisława za mało się różni? – Imionami najmniej się operuje używając nazw ulic.

Zmiana na szczęście nikogo nie zmusi do wymiany dokumentów. Przy ul. Zalewskiego nie ma jeszcze żadnych budynków.

Inne przechrzciny

* Z mapy Lublina zniknąć ma ul. Przystankowa biegnąca na tyłach Ratusza od Świętoduskiej do Lubartowskiej. Ratusz chce, by nosiła imię Wacława Bajkowskiego, współtwórcy lubelskiego samorządu miejskiego i prezydenta Lublina w latach 1917-1918, zamordowanego w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Dachau.

* Nazwę zmieni też jednokierunkowa ul. Partyzancka biegnąca od skrzyżowania Ewangelickiej ze Spokojną do ul. Wieniawskiej. Ma otrzymać imię Jana Karskiego, który jako emisariusz polityczny i naoczny świadek Holokaustu zdawał w USA i Wielkiej Brytanii relację z zagłady Żydów. Po wojnie zajął się pracą naukową w USA, był nominowany do pokojowej Nagrody Nobla, doktorat honoris causa przyznał mu m.in. UMCS.

Ani przy Przystankowej, ani przy Partyzanckiej nie ma budynków mieszkalnych. Co ciekawe, oprócz Partyzanckiej w Lublinie jest też ul. Partyzantów, która znajduje się na Czechowie.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
icek / 19 sierpnia 2009 o 20:09
Ale czy następni będą lepsi?
Avatar
beduin / 19 sierpnia 2009 o 12:19
pseudoradny napisał:
To wina wyborców,że wybierają radnych,którzy jedynie co potrafią to zmieniać nazwy ulic.
Tak to nasza wina wyborców że wybraliśmy ludzi którzy zajmują się pierdołami zamiast skupić się na bardzo poważnych sprawach tego miasta i jego obywateli ,Więc przy najbliższych wyborach pamiętajmy wszyscy czym zajmowali się nasi radni a czym nie !- choć powinni bo po to żeśmy na nich głosowali ,więc zanim skreślicie znak na liście zastanówcie się co oni są warci bo dziś można powiedzieć NIEWIELE !
Tak to nasza wina wyborców że wybraliśmy ludzi którzy zajmują się pierdołami zamiast skupić się na bardzo poważnych sprawach tego miasta i jego obywateli ,Więc przy najbliższych wyborach pamiętajmy wszyscy czym zajmowali się nasi radni a czym nie !- choć powinni bo po to żeśmy na nich głosowali ,więc zanim skreślicie znak na liście zastanówcie się co oni są warci bo dziś można powiedzieć NIEWIELE ! rozwiń
Avatar
ya / 19 sierpnia 2009 o 10:10
pierdoły to są najważniejsze sprawy , jaki pan taki kram
Avatar
KOLOLUBLIN / 19 sierpnia 2009 o 09:06
NASI TFUUU RADNI PO POWROCIE Z "ZASŁUŻONEGO" URLOPU PO ROCZNYM NIC NIE ROBIENIU I PIERDZENIU W STOŁKI RATUSZOWE, ZAJMĄ SIĘ PIERWEJ DUPERELAMI:ZMIANA NAZWY ULIC Z "NIEWŁAŚCIWYCH" NA "WŁAŚCIWE",CZYLI PO MYŚLI BARONA ŻYCIŃSKIEGO VEL ŻYDKA I INNYCH KLAKIERÓW!!CZY TO WAŻNE DLA ROZWOJU MIASTA, POPRAWY JAKOŚCI DRÓG, ŻYCIA MIESZKAŃCÓW,NIE!!TO TYLKO ZABAWA,BO NASI RADNI PODOBNIE JAK OBECNY I POPRZEDNI TFUU PREZYDENT, SPRAWOWANIE URZĘDU UWAŻAJĄ ZA DOBRZE PŁATNĄ ZABAWĘ!!A MIASTO,EE KTO BY SIĘ NIM PRZEJMOWAŁ, PRZECIEŻ NIE ONI, ONI SĄ OD INNYCH RZECZY!!
NASI TFUUU RADNI PO POWROCIE Z "ZASŁUŻONEGO" URLOPU PO ROCZNYM NIC NIE ROBIENIU I PIERDZENIU W STOŁKI RATUSZOWE, ZAJMĄ SIĘ PIERWEJ DUPERELAMI:ZMIANA NAZWY ULIC Z "NIEWŁAŚCIWYCH" NA "WŁAŚCIWE",CZYLI PO MYŚLI BARONA ŻYCIŃSKIEGO VEL ŻYDKA I INNYCH KLAKIERÓW!!CZY TO WAŻNE DLA ROZWOJU MIASTA, POPRAWY JAKOŚCI DRÓG, ŻYCIA MIESZKAŃCÓW,NIE!!TO TYLKO ZABAWA,BO NASI RADNI PODOBNIE JAK OBECNY I POPRZEDNI TFUU PREZYDENT, SPRAWOWANIE URZĘDU UWAŻAJĄ ZA DOBRZE PŁATNĄ ZABAWĘ!!A MIASTO,EE KTO BY SIĘ NIM P... rozwiń
Avatar
ulica księdza / 19 sierpnia 2009 o 08:45
Tak trzymać.Jaknajwięcej placów,budynków i innych obiektów powinno nosić imiona osób związanych z kościołe.Najlepiej jak przed nazwiskiem (lub nazwą) będzie wpisany:ksiądz,papież,biskup,święty.....
Za kilka lat kościół będzie miał podstawy do upominania się o majątek.Oczywiście o ile kościół kat.będzie jeszcze istniał
Avatar
pseudoradny / 19 sierpnia 2009 o 08:31
To wina wyborców,że wybierają radnych,którzy jedynie co potrafią to zmieniać nazwy ulic.
Avatar
icek / 19 sierpnia 2009 o 20:09
Ale czy następni będą lepsi?
Avatar
beduin / 19 sierpnia 2009 o 12:19
pseudoradny napisał:
To wina wyborców,że wybierają radnych,którzy jedynie co potrafią to zmieniać nazwy ulic.
Tak to nasza wina wyborców że wybraliśmy ludzi którzy zajmują się pierdołami zamiast skupić się na bardzo poważnych sprawach tego miasta i jego obywateli ,Więc przy najbliższych wyborach pamiętajmy wszyscy czym zajmowali się nasi radni a czym nie !- choć powinni bo po to żeśmy na nich głosowali ,więc zanim skreślicie znak na liście zastanówcie się co oni są warci bo dziś można powiedzieć NIEWIELE !
Tak to nasza wina wyborców że wybraliśmy ludzi którzy zajmują się pierdołami zamiast skupić się na bardzo poważnych sprawach tego miasta i jego obywateli ,Więc przy najbliższych wyborach pamiętajmy wszyscy czym zajmowali się nasi radni a czym nie !- choć powinni bo po to żeśmy na nich głosowali ,więc zanim skreślicie znak na liście zastanówcie się co oni są warci bo dziś można powiedzieć NIEWIELE ! rozwiń
Avatar
ya / 19 sierpnia 2009 o 10:10
pierdoły to są najważniejsze sprawy , jaki pan taki kram
Avatar
KOLOLUBLIN / 19 sierpnia 2009 o 09:06
NASI TFUUU RADNI PO POWROCIE Z "ZASŁUŻONEGO" URLOPU PO ROCZNYM NIC NIE ROBIENIU I PIERDZENIU W STOŁKI RATUSZOWE, ZAJMĄ SIĘ PIERWEJ DUPERELAMI:ZMIANA NAZWY ULIC Z "NIEWŁAŚCIWYCH" NA "WŁAŚCIWE",CZYLI PO MYŚLI BARONA ŻYCIŃSKIEGO VEL ŻYDKA I INNYCH KLAKIERÓW!!CZY TO WAŻNE DLA ROZWOJU MIASTA, POPRAWY JAKOŚCI DRÓG, ŻYCIA MIESZKAŃCÓW,NIE!!TO TYLKO ZABAWA,BO NASI RADNI PODOBNIE JAK OBECNY I POPRZEDNI TFUU PREZYDENT, SPRAWOWANIE URZĘDU UWAŻAJĄ ZA DOBRZE PŁATNĄ ZABAWĘ!!A MIASTO,EE KTO BY SIĘ NIM PRZEJMOWAŁ, PRZECIEŻ NIE ONI, ONI SĄ OD INNYCH RZECZY!!
NASI TFUUU RADNI PO POWROCIE Z "ZASŁUŻONEGO" URLOPU PO ROCZNYM NIC NIE ROBIENIU I PIERDZENIU W STOŁKI RATUSZOWE, ZAJMĄ SIĘ PIERWEJ DUPERELAMI:ZMIANA NAZWY ULIC Z "NIEWŁAŚCIWYCH" NA "WŁAŚCIWE",CZYLI PO MYŚLI BARONA ŻYCIŃSKIEGO VEL ŻYDKA I INNYCH KLAKIERÓW!!CZY TO WAŻNE DLA ROZWOJU MIASTA, POPRAWY JAKOŚCI DRÓG, ŻYCIA MIESZKAŃCÓW,NIE!!TO TYLKO ZABAWA,BO NASI RADNI PODOBNIE JAK OBECNY I POPRZEDNI TFUU PREZYDENT, SPRAWOWANIE URZĘDU UWAŻAJĄ ZA DOBRZE PŁATNĄ ZABAWĘ!!A MIASTO,EE KTO BY SIĘ NIM P... rozwiń
Avatar
ulica księdza / 19 sierpnia 2009 o 08:45
Tak trzymać.Jaknajwięcej placów,budynków i innych obiektów powinno nosić imiona osób związanych z kościołe.Najlepiej jak przed nazwiskiem (lub nazwą) będzie wpisany:ksiądz,papież,biskup,święty.....
Za kilka lat kościół będzie miał podstawy do upominania się o majątek.Oczywiście o ile kościół kat.będzie jeszcze istniał
Avatar
pseudoradny / 19 sierpnia 2009 o 08:31
To wina wyborców,że wybierają radnych,którzy jedynie co potrafią to zmieniać nazwy ulic.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!