wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Zoperowali mu nos zamiast migdałków

Dodano: 2 stycznia 2016, 12:18
Autor: ask

Pielęgniarka oddziałowa Edyta N., która poświadczyła nieprawdę w dokumentacji medycznej, nie trafi do więzienia. Toczące się przeciwko niej postępowanie warunkowo umorzono, bo kobieta porozumiała się z pokrzywdzonym pacjentem

Do operacji doszło blisko cztery lata temu. Do lubelskiego szpitala MSWiA na zabieg usunięcia migdałków zgłosił się wtedy 38-latek. Po wybudzeniu z narkozy zaskoczyło go, że w nosie założone ma sączki. Okazało się, że medycy w ogóle nie zajęli się chorymi migdałkami, a za to zoperowali mu przegrodę nosową.

Lekarz wykonujący zabieg próbował tłumaczyć, że w jego trakcie zorientował się, że większym problemem dla chorego jest krzywa przegroda nosowa i to ją należało zoperować w pierwszej kolejności. Na operację migdałków chciał się umówić ponownie. Pacjent nie chciał już jednak na to przystać. Jego wątpliwości, co do prawidłowości zastosowanego leczenia wzbudziła dodatkowo karta informacyjna wręczona przy wypisie. 38-latek przeczytał w niej, że zgłosił się już do szpitala ze skierowaniem na operację przegrody nosowej, co nie było zgodne z prawdą. Sprawę skierował do prokuratury.

Śledczy ustalili, że dokumentację medyczną sfałszowała oddziałowa Edyta N. Kobieta miała wprowadzić „korektę” w historię choroby, plan opieki nad pacjentem oraz kwalifikację do zabiegu operacyjnego wpisując inny kod operacji. Podrobiła też podpis zarówno chorego, jak i pacjenta.

– Sąd zdecydował o warunkowym umorzeniu postępowania w stosunku do Edyty N. – informuje sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Zdecydował tak, ponieważ porozumiała się ona z pokrzywdzonym podczas postępowania mediacyjnego i zadośćuczyniła mu w kwocie, która chociaż w części zrekompensuje niepotrzebne cierpienia.
Postępowanie przeciwko doktorowi, który niepotrzebnie zoperował nos, wciąż się toczy.

Czytaj więcej o: Lublin szpital MSWiA Lublin
Gość
Gość
Gość
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Podrobiła też podpis zarówno chorego, jak i pacjenta." - A to chory i pacjent to były 2 różne osoby?
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiecie ile kosztuje taka operacja? A ile sie ich wykonuje dziennie? Miesięcznie? I to MY WSZYSCY ZE SKŁADEK kupujemy im kolejne auta klasy wyższej... ps gronkowca wszczepiają gratis
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oddzialowa pewnie zmienila dokumentacje na polecenie sugestie czy jak to nazwac kogos z lekarzy. sama nie mogla tego zrobic. lekarze to nieuki i nie potrafia odroznic migdalka od nosa. hrabia zawinil kowala powiesili. glupiutka ta oddzialowa i pacjent tez nienormalny ze dla przykladu nie chcial ukarac winnych.
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pacjent mał farta, že niechcàcy, cynaderek mu nie zoperowali !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!