wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lublinianie święcą pokarmy w kościele (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2011, 14:36

Święcenie pokarmów. (Maciej Kaczanowski)
Święcenie pokarmów. (Maciej Kaczanowski)

Wielka sobota to czas kiedy katolicy przychodzą do kościołów z koszykami wypełnionymi jajkami, chlebem, wędliną, ciastami. Zobacz, jak lublinianie święcili pokarmy.

Pokarmy święcimy od wieków. Za dawnych czasów robiono to na dworach szlacheckich. Później zwyczaj ten zadomowił się w świątyniach.

Czego nie może zabraknąć w świątecznym koszyczku? Koniecznie muszą się w nim znaleźć jajka, które są symbolem nowego życia. Tradycją jest także umieszczenie wśród pokarmów cukrowego baranka - symbolu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Do tego koniecznie sól, pieprz, chleb, kiełbasa i świąteczne wypieki.

O tym, że zwyczaj jest bardzo lubiany i ceniony wśród Polaków świadczy fakt, że aż 95 % rodaków wędruje co roku do kościoła z pięknie ubranym koszyczkiem. Pokarmy święcone są we wszystkich lubelskich świątyniach od rana do popołudnia, zwykle co pół godziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Św.Teodozja
Św.Teodor
bambosh
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Św.Teodozja
Św.Teodozja (26 kwietnia 2011 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#0000FF"]ADORAMUS PROFANUM:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Trudno spotkać Polaka, który nie zna popularnego przysłowia „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”, albo „Głupi Jasio”...
W świetle rocznicy Tragedii Smoleńskiej brata [color="#FF0000"]Jarosława Kaczyńskiego [/color]księ[color="#FF0000"]ŻULKI[/color] (ks. Adam Boniecki) [color="#FF0000"]wyzywają od GŁUPCÓW[/color].
Jak to wygląda w rzeczywistości:

Od X-lat księŻULKI domagały się kościołów – i mają je.
Okazuje się, że to za mało – wylegli więc na ulice wystawiając Trumny, Konfesjonały, Drogi Krzyżowe...
Problem ino w tym, że ksieŻULE nie cierpią żadnej konkurencji, a w tym współczesnym przypadku
procesji organizowanych przez brata Jarosława Kaczyńskiego ulicami Warszawy ( wcześniej na Niebieskim Celowniku był Jurek Owsiak i dlatego na WODDSTOK wpier...niczyli się księŻULE).
Drugi problem to ten, że[color="#FF0000"] trauma brata Jarosława Kaczyńskiego i pozostałych członków Rodzin trwa od 10.IV.2010 r.[/color], a Traumatologię księŻULKI stosują od ponad 2000 lat choć[color="#FF0000"] sam Jezus ani nie jest ich rodziną, ani znajomym..., a miota Nimi jak Nałogowcami[/color]...

[color="#FF0000"]Według[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW brat Jarosław to GŁUPIEC, a ONI[/color]...?


Już 12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;
Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie (chorych na zdrowych; wodę na wino...) twierdząc,że to CUDA, a cała Św.(irnięta) reszta z Ojczulkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to COŚ Z NICZEGO...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra) nikt nie wie kto był ojcem Jezusa..., a jak długo i ile osób było opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu – robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY (!).

Szum zrobili z „nocy konfesjonałów” kopiując pogańskie zwyczaje z „nocy muzeów”.
[color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje MOBILNE KONFESJONAŁY – wystarczy w drzwiach samochodu księŻULKA przewiercić dziurki[/color]... jak jedzie z zamkniętymi drzwiami to samochodów, a [color="#FF0000"]jak stoi z otwartymi – toż konfesjonał[/color]!
[color="#FF0000"]Zamówienia można składać przez Internet i telefonicznie, a same pojazdy powinny zapier[/color]...niczać [color="#FF0000"]na sygnale z kielichem na dachu zamiast koguta, bo inaczej wszystkich chętnych nie obskoczą[/color]!
Dziwne, że księ[color="#FF0000"]ŻULKA można spotkać z patrolem Policji, a Ambulanse wolne są od tego przypadku, a tam przydałby się chyba najbardziej[/color]!

Zamiast zachęcać Lud Boży do Świecenia Pokarmów [color="#FF0000"]mogły[/color] skię[color="#FF0000"]ŻULE stanąć w marketach i Święcić wszystko jak leci aż w końcu ktoś Ich Prześwięci[/color]..., a tak kto przyszedł to przyszedł, a reszta...?

Wszelkie Ołtarze Pańskie, Ambony i Stadiony wraz z Halami i najnowszy Plac KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC deKUL-uje [color="#FF0000"]kąKUL-ami[/color] – jest to Biblijny chwast [color="#FF0000"]KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color] oraz Różą Duchowną.

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska – kąKUL-e też wyjdą[/color]!

Dopełniając Kielich Goryczy Czarnej Magii (jako ostatniego ogniwa upadającego cyrku)[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zmienić Image Ducha Św.[/color](irnietego) z wyświechtanego Gołębia, a raczej Gołębicy na [color="#FF0000"]KUL-o-PAT-wę[/color]! (tu problemu z rodzajem nie będzie)...

Niejeden pamięta jak TVP do znudzenia serwuje – przeważnie w porze KULacji, choć nie tylko -
obnoszonego JP 2 (niczym „Janek Wiśniewski”) z tym, że JANEK WIŚNIEWSKI to BOHATER
Stanu Wojennego, a JP 2? i [color="#FF0000"]niejeden oraz niejedna po takim Św. Widoku puścił(a) Pawia Na Cześć
JP 2[/color], czyli oddała Mu należny Hołd!

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP.
BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS.
EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ
CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS.
KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ
DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS.
MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako i”[color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAIEŻA[/color]”, w 2002 lub 03 r. w internecie jakiś watykańczyk („RUDY” lub „SK”) ułożył Modlitwę za Związek: „[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]”.

KsięŻULKOM do tej pory nie przeszedł Święty Gniew na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ
ORGANISTÓW i jadą równo – oto najnowsze:
„[color="#FF0000"]No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to
Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne[/color]” . - ( Dziennik Wschodni, art. Z dn.
6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana”Wpis #26;”~gość~~”
6.VII.2010; godz. 00;24).
Ostatni pochodzi z 17.X. 2010 r.:[color="#FF0000"]” Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i
czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to
oczywiście z ukrycia. „[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU [/color](„wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
Rozwiń
Św.Teodor
Św.Teodor (23 kwietnia 2011 o 23:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#4B0082"]ADORAMUS PROFANUM:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Trudno spotkać Polaka, który nie zna popularnego przysłowia „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”, albo „Głupi Jasio”...
W świetle rocznicy Tragedii Smoleńskiej brata [color="#FF0000"]Jarosława Kaczyńskiego[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKI[/color] (ks. Adam Boniecki) [color="#FF0000"]wyzywają od GŁUPCÓW[/color].
Jak to wygląda w rzeczywistości:

Od X-lat księŻULKI domagały się kościołów – i mają je. 
Okazuje się, że to za mało – wylegli więc na ulice wystawiając Trumny, Konfesjonały, Drogi Krzyżowe...
Problem ino w tym, że ksieŻULE nie cierpią żadnej konkurencji, a w tym współczesnym przypadku
procesji organizowanych przez brata Jarosława Kaczyńskiego ulicami Warszawy ( wcześniej na Niebieskim Celowniku był Jurek Owsiak i dlatego na WODDSTOK wpier...niczyli się księŻULE).
Drugi problem to ten, że [color="#FF0000"]trauma brata Jarosława Kaczyńskiego i pozostałych członków Rodzin trwa od 10.IV.2010 r.[/color], a Traumatologię księŻULKI stosują od ponad 2000 lat choć [color="#FF0000"]sam Jezus ani nie jest ich rodziną, ani znajomym..., a miota Nimi jak Nałogowcami[/color]...

[color="#FF0000"]Według[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW brat Jarosław to GŁUPIEC, a ONI[/color]...?


[color="#FF0000"]Już 12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;
Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie (chorych na zdrowych; wodę na wino...) twierdząc,że to CUDA, a cała Św.(irnięta) reszta z Ojczulkiem Pawłem Giżyńskim uczy, że to COŚ Z NICZEGO...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra) nikt nie wie kto był ojcem Jezusa..., a jak długo i ile osób było opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu – robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY[/color] (!).

Szum zrobili z „[color="#FF0000"]nocy konfesjonałów[/color]” kopiując pogańskie zwyczaje z „nocy muzeów”.
[color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje MOBILNE KONFESJONAŁY – wystarczy w drzwiach samochodu księŻULKA przewiercić dziurki[/color]... jak jedzie z zamkniętymi drzwiami to samochodów, a [color="#FF0000"]jak stoi z otwartymi – toż konfesjonał[/color]!
[color="#FF0000"]Zamówienia można składać przez Internet i telefonicznie, a same pojazdy powinny zapier[/color]...niczać [color="#FF0000"]na sygnale z kielichem na dachu zamiast koguta, bo inaczej wszystkich chętnych nie obskoczą[/color]!
Dziwne, że księŻULKA można spotkać z patrolem Policji, a Ambulanse wolne są od tego przypadku, a tam przydałby się chyba najbardziej!

Zamiast zachęcać Lud Boży do Świecenia Pokarmów [color="#FF0000"]mogły[/color] skię[color="#FF0000"]ŻULE stanąć w marketach i Święcić wszystko jak leci aż w końcu ktoś Ich Prześwięci[/color]..., a tak kto przyszedł to przyszedł, a reszta...?

Wszelkie Ołtarze Pańskie, Ambony i Stadiony wraz z Halami i najnowszy Plac KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC deKUL-uje [color="#FF0000"]kąKUL-ami[/color] – jest to Biblijny chwast [color="#FF0000"]KĄKOL podlewany Wodą Święconą [/color]oraz Różą Duchowną.

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska – kąKUL-e też wyjdą[/color]!

[color="#FF0000"]Dopełniając Kielich Goryczy Czarnej Magii [/color](jako ostatniego ogniwa upadającego cyrku)[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zmienić Image Ducha Św.[/color](irnietego) z wyświechtanego Gołębia, a raczej Gołębicy na[color="#FF0000"] KUL-o-PAT-wę[/color]! (tu problemu z rodzajem nie będzie)...

Niejeden pamięta jak TVP do znudzenia serwuje – przeważnie w porze KULacji, choć nie tylko -
obnoszonego JP 2 (niczym „Janek Wiśniewski”) z tym, że JANEK WIŚNIEWSKI to BOHATER
Stanu Wojennego, a JP 2? i [color="#FF0000"]niejeden oraz niejedna po takim Św. Widoku puścił(a) Pawia Na Cześć
JP 2[/color], czyli oddała Mu należny Hołd!

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP.
BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS.
EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ
CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS.
KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ
DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS.
MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako i”[color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAIEŻA[/color]”, w 2002 lub 03 r. w internecie jakiś watykańczyk („RUDY” lub „SK”) ułożył Modlitwę za Związek: „[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]”.

KsięŻULKOM do tej pory nie przeszedł Święty Gniew na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ
ORGANISTÓW i jadą równo – oto najnowsze:
„[color="#FF0000"]No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to
Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne[/color]” . - ( Dziennik Wschodni, art. Z dn.
6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana”Wpis #26;”~gość~~”
6.VII.2010; godz. 00;24).
Ostatni pochodzi z 17.X. 2010 r.[color="#FF0000"]:” Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i
czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to
oczywiście z ukrycia. „[/color]

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM 
[/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** ***
*** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) 
[/color]
Rozwiń
bambosh
bambosh (23 kwietnia 2011 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='generation_next' timestamp='1303564538' post='468915']
95 % ??? Ciekawe jak to autor tekstu policzył? Bo na moje wyliczenie jakieś 30 % idzie dzisiaj zrobić zapasy piwa.
[/quote]
Bo autor tekstu liczył tak: jedna 40% + druga 40% + piwo(5%) na kaca i wychodzi 95% ! Wesołych Świąt!
Rozwiń
generation_next
generation_next (23 kwietnia 2011 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
95 % ??? Ciekawe jak to autor tekstu policzył? Bo na moje wyliczenie jakieś 30 % idzie dzisiaj zrobić zapasy piwa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!