Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2012 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Lublinianka do przebudowy: Będzie stadion, centrum treningowe, hotel i przychodnia

0 17 A A
Po latach stagnacji pojawiła się szansa, że zaniedbane tereny, w tym stadion przy ul. Leszczyńskiego
Po latach stagnacji pojawiła się szansa, że zaniedbane tereny, w tym stadion przy ul. Leszczyńskiego

Nowy stadion, centrum treningowe dla młodzieży, hotel i przychodnia. Tak mają wyglądać obiekty KS Lublinianka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od jesieni ubiegłego roku Klub Sportowy Lublinianka jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Teraz jej udziałowcy chcą przejąć od miasta klubowy stadion wraz z pobliską infrastrukturą. W sumie, ok. 9 hektarów.

– Chodzi o wynajęcie terenu na 30 lat – mówi Grzegorz Dębiec, udziałowiec spółki. – Zbierzemy pieniądze na przebudowę stadionu. Jeden obiekt przy ul. Krochmalnej to za mało. Małych klubów nie będzie stać, by na nim trenować. Obiekty wokół stadionu zostaną skomercjalizowane. Dzięki temu zyskamy pieniądze na rozwój części sportowej.

Spółka ma już koncepcję zagospodarowania terenu przy ul. Leszczyńskiego. Wynika z niej, że główny stadion będzie miał 5700 miejsc, bieżnię i zadaszone trybuny. Do tego zaplecze dla zawodników. Od strony al. Solidarności powstanie boisko treningowe. Teren cmentarza żydowskiego zostanie uporządkowany, a dawne pochówki stosownie upamiętnione. W części stadionu od strony ul. Leszczyńskiego zaplanowano biura.

Z kolei na wysokości dawnego kina Kosmos powstałby duży obiekt komercyjny, z przeznaczeniem np. na przychodnię lub apartamenty. W planie jest również hotel, akademiki, niewielka hala sportowa oraz parkingi na kilkaset samochodów.

– Kończymy prace nad planem komercjalizacji – dodaje Dębiec. – Nie możemy jednak zdradzić szczegółów, dopóki nie uzyskamy prawa do dysponowania terenem.

Przedstawiciele spółki zapewniają, że mają już za sobą sondażowe rozmowy z prezydentem miasta i radnymi. Pomysł został dobrze przyjęty.

– Prezydent jest otwarty na propozycje, ale z oceną projektu musimy się wstrzymać do czasu otrzymania konkretnej koncepcji – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stosowne dokumenty powinny trafić do prezydenta w tym tygodniu.

– Chcielibyśmy załatwić formalności w ciągu pół roku – dodaje Dębiec. – Później dajemy sobie rok na rozpoczęcie projektu. Jeśli polegniemy, to się wycofamy.

Przedsiębiorcy zapewniają, że przejęcie terenu przy ul. Leszczyńskiego nie zagraża interesom miasta.

– Jesteśmy spółką non-profit, więc wszystkie zyski musimy przeznaczać na rozwój sportu – mówi Krzysztof Gil, prezes spółki. – Oczywiście, przedsiębiorcy nie wybudują miastu stadionu. Mamy jednak doświadczenie, które pozwoli nam uzyskać finansowanie. W umowie z miastem określimy czas na zdobycie inwestorów. Dzięki temu powstanie wielofunkcyjny stadion, miejsce do treningu dla małych klubów oraz szkółka piłkarska dla młodzieży. Zniknie też obciążenie finansowe dla miasta, którym obecnie są tereny Lublinianki.

Spółka chce szukać pieniędzy nie tylko u prywatnych inwestorów, ale także w samorządzie województwa, ministerstwach oraz Totalizatorze Sportowym. Przedsiębiorcy zapewniają, że uzyskali już wstępną akceptacje swoich planów nie tylko u władz miasta, ale i w radzie dzielnicy oraz Warszawskiej Gminie Żydowskiej. Poprzedni gospodarz terenu przy ul. Leszczyńskiego, Norweska Grupa Kapitałowa, tłumaczyła fiasko planowanych tam inwestycji m.in. sprzeciwem gminy.

Lublinianki droga do odbudowy

W 2010 roku miasto przejęło tereny Lublinianki. Od roku 2001 grunty te dzierżawiono Norweskiej Grupie Inwestycyjnej. Umowę zawarto na 30 lat. Przy ul. Leszczyńskiego miał powstać nowoczesny stadion, galeria handlowa i biurowce. Norwegowie nie zrealizowali jednak żadnych inwestycji. Podtrzymywali jedynie działalność klubu sportowego. Nie płacili przy tym za dzierżawę. Ratusz wypowiedział im umowę.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzieciak KSL / 30 stycznia 2012 o 22:50
[quote name='e _block' timestamp='1327957057' post='590443']
Cholera wie Gil ma niezłe układy w UM jeżeli jest to w interesie kogoś z miasta to ziarenko prawdy może w tym jest. Na razie w Lubliniance nie mogą sali na treningi w zimie załatwic dla dzieciaków
[/quote]
... a my nie chcemy sali, my chcemy na śnieg!
Avatar
hcwd_block / 30 stycznia 2012 o 22:46
właśnie! dzieciaki biegają po śniegu w parku i to w taki mróz w samych trampkach...
Avatar
e _block / 30 stycznia 2012 o 21:57
Cholera wie Gil ma niezłe układy w UM jeżeli jest to w interesie kogoś z miasta to ziarenko prawdy może w tym jest. Na razie w Lubliniance nie mogą sali na treningi w zimie załatwic dla dzieciaków
Avatar
Gość / 30 stycznia 2012 o 17:27
"Stadion będzie miał 5700 miejsc, bieżnię i zadaszone trybuny.
Do tego zaplecze dla zawodników. Od strony al. Solidarności powstanie boisko treningowe.
W części stadionu od strony ul. Leszczyńskiego zaplanowano biura.
Na wysokości dawnego kina KOSMOS powstałby duży obiekt komercyjny, z przeznaczeniem np. na przychodnię lub apartamenty.
W planie jest również hotel, akademiki, niewielka hala sportowa oraz parkingi na kilkaset samochodów"


... pod GS-em opowiadają lepsze dowcipy.
"Stadion będzie miał 5700 miejsc, bieżnię i zadaszone trybuny.
Do tego zaplecze dla zawodników. Od strony al. Solidarności powstanie boisko treningowe.
W części stadionu od strony ul. Leszczyńskiego zaplanowano biura.
Na wysokości dawnego kina KOSMOS powstałby duży obiekt komercyjny, z przeznaczeniem np. na przychodnię lub apartamenty.
W planie jest również hotel, akademiki, niewielka hala sportowa oraz parkingi na kilkaset samochodów"


... pod GS-em opowiadają lepsze dowcipy. rozwiń
Avatar
m / 30 stycznia 2012 o 16:38
wydbuja to może stacje beznzynową bo im sie to opłaci może kiedyś jakiś hotel......nic więcej nie powstanie tak jak było z kinem i lecrerciem, plazą i znikającym hotelem.......nikt w te bajki nie wierzy
Avatar
Zuza / 30 stycznia 2012 o 16:20
[quote name='precz z obietnicami' timestamp='1327921725' post='590203']
kolejna śmierdząca kiełbasa wyborcza?kiedy wybory?najpierw POlitycy zrealizujcie obietnice przedwyborcza, a nie mamcie ludzi kolejnymi planami, makietami i pustymi słowami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
To nie politycy beda budowac ten stadion tylko prywatni przedsiebiorcy.. na szczescie.. moze w koncu cos zacznie sie dziac w naszym miescie:-)
[quote name='precz z obietnicami' timestamp='1327921725' post='590203']
kolejna śmierdząca kiełbasa wyborcza?kiedy wybory?najpierw POlitycy zrealizujcie obietnice przedwyborcza, a nie mamcie ludzi kolejnymi planami, makietami i pustymi słowami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
To nie politycy beda budowac ten stadion tylko prywatni przedsiebiorcy..... rozwiń
Avatar
klaas / 30 stycznia 2012 o 14:41
[quote name='Ryszard' timestamp='1327911552' post='590122']
Lublin stadionami stoi?
Po co nam one? Przecież tu nie ma żadnej drużyny sportowej, Bo kto je utrzyma.
To kolejny sposób wyrywania kasy.Dość !!!
[/quote]
No właśnie, czy Lublin stadionami stoi? Daj Boże. Bo jak na razie to stoi kościołami i hipermarketami
Avatar
lublekiehahahaha / 30 stycznia 2012 o 13:46
a świstak zawija je w te norweskie sreberka hahahahahaha
Avatar
Stefan / 30 stycznia 2012 o 13:14
Pozwole sobie uzyc cytatu popularnego wsrod kibicow Legii Warszawa...a brzmi on "uwierze jak zobacze koparki". Bo juz za duzo razy bylo cos planowane i nic z tego nie wychodzilo.
Avatar
Obiektywny / 30 stycznia 2012 o 12:40
Szwedzi zorientowali się kto zarządza tym terenem i że urządzenie żydom cmentarza więcej pochłonie kosztów niż część komercyja dlatego dali nogę.
Avatar
dzieciak KSL / 30 stycznia 2012 o 22:50
[quote name='e _block' timestamp='1327957057' post='590443']
Cholera wie Gil ma niezłe układy w UM jeżeli jest to w interesie kogoś z miasta to ziarenko prawdy może w tym jest. Na razie w Lubliniance nie mogą sali na treningi w zimie załatwic dla dzieciaków
[/quote]
... a my nie chcemy sali, my chcemy na śnieg!
Avatar
hcwd_block / 30 stycznia 2012 o 22:46
właśnie! dzieciaki biegają po śniegu w parku i to w taki mróz w samych trampkach...
Avatar
e _block / 30 stycznia 2012 o 21:57
Cholera wie Gil ma niezłe układy w UM jeżeli jest to w interesie kogoś z miasta to ziarenko prawdy może w tym jest. Na razie w Lubliniance nie mogą sali na treningi w zimie załatwic dla dzieciaków
Avatar
Gość / 30 stycznia 2012 o 17:27
"Stadion będzie miał 5700 miejsc, bieżnię i zadaszone trybuny.
Do tego zaplecze dla zawodników. Od strony al. Solidarności powstanie boisko treningowe.
W części stadionu od strony ul. Leszczyńskiego zaplanowano biura.
Na wysokości dawnego kina KOSMOS powstałby duży obiekt komercyjny, z przeznaczeniem np. na przychodnię lub apartamenty.
W planie jest również hotel, akademiki, niewielka hala sportowa oraz parkingi na kilkaset samochodów"


... pod GS-em opowiadają lepsze dowcipy.
"Stadion będzie miał 5700 miejsc, bieżnię i zadaszone trybuny.
Do tego zaplecze dla zawodników. Od strony al. Solidarności powstanie boisko treningowe.
W części stadionu od strony ul. Leszczyńskiego zaplanowano biura.
Na wysokości dawnego kina KOSMOS powstałby duży obiekt komercyjny, z przeznaczeniem np. na przychodnię lub apartamenty.
W planie jest również hotel, akademiki, niewielka hala sportowa oraz parkingi na kilkaset samochodów"


... pod GS-em opowiadają lepsze dowcipy. rozwiń
Avatar
m / 30 stycznia 2012 o 16:38
wydbuja to może stacje beznzynową bo im sie to opłaci może kiedyś jakiś hotel......nic więcej nie powstanie tak jak było z kinem i lecrerciem, plazą i znikającym hotelem.......nikt w te bajki nie wierzy
Avatar
Zuza / 30 stycznia 2012 o 16:20
[quote name='precz z obietnicami' timestamp='1327921725' post='590203']
kolejna śmierdząca kiełbasa wyborcza?kiedy wybory?najpierw POlitycy zrealizujcie obietnice przedwyborcza, a nie mamcie ludzi kolejnymi planami, makietami i pustymi słowami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
To nie politycy beda budowac ten stadion tylko prywatni przedsiebiorcy.. na szczescie.. moze w koncu cos zacznie sie dziac w naszym miescie:-)
[quote name='precz z obietnicami' timestamp='1327921725' post='590203']
kolejna śmierdząca kiełbasa wyborcza?kiedy wybory?najpierw POlitycy zrealizujcie obietnice przedwyborcza, a nie mamcie ludzi kolejnymi planami, makietami i pustymi słowami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
To nie politycy beda budowac ten stadion tylko prywatni przedsiebiorcy..... rozwiń
Avatar
klaas / 30 stycznia 2012 o 14:41
[quote name='Ryszard' timestamp='1327911552' post='590122']
Lublin stadionami stoi?
Po co nam one? Przecież tu nie ma żadnej drużyny sportowej, Bo kto je utrzyma.
To kolejny sposób wyrywania kasy.Dość !!!
[/quote]
No właśnie, czy Lublin stadionami stoi? Daj Boże. Bo jak na razie to stoi kościołami i hipermarketami
Avatar
lublekiehahahaha / 30 stycznia 2012 o 13:46
a świstak zawija je w te norweskie sreberka hahahahahaha
Avatar
Stefan / 30 stycznia 2012 o 13:14
Pozwole sobie uzyc cytatu popularnego wsrod kibicow Legii Warszawa...a brzmi on "uwierze jak zobacze koparki". Bo juz za duzo razy bylo cos planowane i nic z tego nie wychodzilo.
Avatar
Obiektywny / 30 stycznia 2012 o 12:40
Szwedzi zorientowali się kto zarządza tym terenem i że urządzenie żydom cmentarza więcej pochłonie kosztów niż część komercyja dlatego dali nogę.