Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2010 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Lublinowi grozi powódź

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A

Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, bo mamy grubą warstwę śniegu na zamarzniętej ziemi i w razie ocieplenia możemy mieć problem – przyznaje Grzegorz Alinowski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta. W tej chwili grubość śniegu sięga nawet 70 cm.

Lublin szykuje się do roztopów. Lustro Zalewu Zemborzyckiego jest obniżone do 2,5 metra. – To poziom minimalny. Zalew jest przygotowany na przyjęcie wielkiej wody – mówi Alinowski.

– Worki z piaskiem to już teraz mogą mi zacząć przywozić – wzdycha Krzysztof Woźniak, mieszkaniec ul. Koło. – Jestem tu od 30 lat, przez ten czas zalało mnie trzy razy. Ostatnio trzy lata temu. Wokół domu miałem 600 worków, ale woda wybiła mi przez podłogę. Ale wtedy nie było tyle śniegu. Boję się pomyśleć, co będzie teraz. Powódź jest pewna.

W czterech punktach miasta cały czas mierzony jest poziom wody w rzekach, a sprzęt przeciwpowodziowy został przeniesiony znad zalewu do budynku straży pożarnej, która użyczyła miastu swój magazyn. Dzięki temu w razie potrzeby sprzęt będzie mógł szybko trafić w ręce tych, którzy mają nieść pomoc mieszkańcom.
Magistrat już wytypował najbardziej zagrożone przez wodę obszary miasta. – To okolice ul. Koło, Nałkowskich, Dzierżawnej i Firlejowskiej – wylicza Alinowski.

– Mamy łodzie, mamy sprzęt, mamy ludzi. Jesteśmy gotowi tak jak każdego dnia – zapewnia Michał Badach, rzecznik strażaków. – Jeśli problem będzie poważny, wzmocnimy obsadę.

Najgorszy możliwy scenariusz to nagła odwilż. – Najlepszy to plus trzy stopnie w dzień i minus trzy w nocy – mówi Włodzimierz Stańczyk, szef Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. – Dzięki temu śnieg w dzień topniałby powoli, w nocy odwilż by przyhamowywała i śnieg schodziłby powoli.

– Pojawiła się jednak prognoza, że od czwartku przyszłego tygodnia przyjdą dodatnie temperatury w dzień i w nocy. Wtedy może być niebezpiecznie – stwierdza Jerzy Ostrowski, dyrektor miejskiego Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

Służby wojewody podają, że ostatni raz tak gruba warstwa śniegu zalegała w naszym regionie w 2001 roku.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gada / 23 lutego 2010 o 16:26
obywatele, przecież ufamy PO i premierowi. A przecież niedawno Tusk na posiedzeniu z wojewodami poinformował, że powodzie nie grożą. Spokojnie. Niedawny sondaż wskazuje że będzie w porządku.
Avatar
m / 17 lutego 2010 o 22:19
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy .
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy . rozwiń
Avatar
obserwator / 17 lutego 2010 o 19:51
mieszkaniec napisał:
Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi slumsami zajrzec do domow i zastanowic sie ---hmmm czy tam nie jest w tym domu czysciej i schludniej niz u mojej sasiadki pani magister????tak ,tak moi drodzy spotkalam takie wlasnie zasyfione domy nawe adwokackie -gdzie jesli nie przyjdzie pani ktora raz w tygodniu sprzata-to garow w zlewie sie nie miesci i stoja na podlodze brudne------czy wtedy ta rodzina jest ok???zapewniam ze 90% to czyste i zadbane w srodku mieszkania a i w rodzinach widac milosc i szcunek bo zycie w trudnych warunkach wzmacnia i uodparnia.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi s... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 17 lutego 2010 o 07:53
nie lubię napisał:
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.


Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.
Avatar
~GOŚĆ~ / 16 lutego 2010 o 21:55
Prywatna właścicielka napisał:
I co ludziom z terenów zagrożonych z przygotowanego sprzętu?Przecież trzeba zapobiegać-można wywieźć śnieg i byłoby to zdecydowanie taniej niż setki godzin pracy pomp,strażaków i sztabu ludzi sterujących akcją wypompowywań.
Ale miasto jak zwykle zwleka i czeka z nadzieją na to,że może akurat pogoda będzie sprzyjała temu,żeby podtopień na tych terenach nie było.
Miasto miało nauczkę już kilkakrotnie i jak do tej pory niczego się nie nauczyło.
Najłatwiej powiedzieć,żeby się nie budować na tych terenach-ale przecież ludzie mieszkają tam po 20,30 lat.Ktoś bierze pieniądze z podatku za te działki i nieruchomości.Więc pytam-kto jest za to odpowiedzialny????
Dzwoniąc wczoraj do Straży Miejskiej dowiedziałam się,że przecież miasto NIE BĘDZIE NAM ODŚNIEŻAŁO (UWAGA!)PRYWATNYCH ULIC(?)
Ja sie pytam-od kiedy w Lublinie są prywatne ulice????????.

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 lutego 2010 o 21:15
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.


niech zalewa tych z po za miasta -oni i tak w gumiakach chodzą
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 o 19:41
Gość napisał:


Dlaczego nie można wywieźć?Już mówię:bo za drogo,bo nigdy sie tego nie praktykowało,bo szczerze powiedziawszy-to lubelskich włodarzy guzik obchodzą ludzie z ulic:Koło,Firlejowska,Dzierżawna,Wapienna itp....Według naszych władz-tam mieszka margines i nie ma co się nimi przejmować....



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania...



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania... rozwiń
Avatar
nie lubię / 16 lutego 2010 o 18:02
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 o 16:59
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepowodzeń.
Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.To miasto nigdy nie będzie miastem z prawdziwego zdarzenia-nie z takimi rządzącymi.
Wywożenie śniegu to taki problem,że nie jesteście w stanie mu sprostać?
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepo... rozwiń
Avatar
Prymityw / 16 lutego 2010 o 12:34
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł. Dwie firmy obsługujące Strefę Płatnego Parkowania ukarano mandatami na kwotę 14 tys. Kolejne dwie firmy odpowiedzialne za odśnieżanie ulic muszą zapłacić 25 i 11 tys. zł.

Kwiecień-Zwierzyńska podkreśliła, że inspektorzy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego codziennie kontrolują firmy odśnieżające Szczecin.

ZDiTM przeznaczył dodatkowo prawie 650 tys. zł na odśnieżanie ulic nieujętych wcześniej w planie zimowego oczyszczania miasta, czyli ulic na przedmieściach czy bocznych.

Miasto zawarło także dodatkową umowę na wywóz śniegu - za 0,5 mln zł. Od soboty trwa jego wywózka z centrum miasta. Wywieziono już ok. 7 tys. ton śniegu. Za parę dni ma zostać rozstrzygnięty przetarg na oczyszczanie oblodzonych chodników.

Ręcznym odśnieżaniem szczecińskich ulic zajmuje się ok. 300 osób, w tym 18 więźniów z zakładu karnego w Stargardzie Szczecińskim.

W Szczecinie akcja "Zima" może kosztować nawet 9 mln zł - przy wcześniej planowanych wydatkach na poziomie 6 mln zł. Prezydent Szczecina zapowiedział, że zwróci się do rady miasta o przekazanie dodatkowych 2 mln zł rezerwy budżetowej na odśnieżanie w tym roku.


źródło: Onet.pl
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł... rozwiń
Avatar
gada / 23 lutego 2010 o 16:26
obywatele, przecież ufamy PO i premierowi. A przecież niedawno Tusk na posiedzeniu z wojewodami poinformował, że powodzie nie grożą. Spokojnie. Niedawny sondaż wskazuje że będzie w porządku.
Avatar
m / 17 lutego 2010 o 22:19
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy .
W PRL-U PRL-u miasto wywoziło śnieg z pryzm usypanych po odśnieżaniu ulic .Dlaczego nie wywozi się sniegu ? czeka sie aŻ Zatopi wszystkich woda pośniegowa ?
mpwik mpwik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mieszkańcy Parkowej w Lublinie zgłaszają niedrożne studzienki ,grozi nam zatopienie ,ulica jest w niecce , UM - Lublin śnieg powinien być wywieziony bo są bardzo wysokie pryzmy wzdłuż całej ulicy . rozwiń
Avatar
obserwator / 17 lutego 2010 o 19:51
mieszkaniec napisał:
Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi slumsami zajrzec do domow i zastanowic sie ---hmmm czy tam nie jest w tym domu czysciej i schludniej niz u mojej sasiadki pani magister????tak ,tak moi drodzy spotkalam takie wlasnie zasyfione domy nawe adwokackie -gdzie jesli nie przyjdzie pani ktora raz w tygodniu sprzata-to garow w zlewie sie nie miesci i stoja na podlodze brudne------czy wtedy ta rodzina jest ok???zapewniam ze 90% to czyste i zadbane w srodku mieszkania a i w rodzinach widac milosc i szcunek bo zycie w trudnych warunkach wzmacnia i uodparnia.


zgadza sie!!! nawet dodam ze wiecej niz polowa ma akty wlasnosci ,to nie 30 lat temu ,ale mimo zmian opinia sie ciagnie za tą ulica i bedzie sie ciagnac jak legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie, i wcale niewazne ze jest w niej malutka czesc prawdy.w tych nowych pieknych blokach i na tych nowych pieknych osiedlach jest bardziej niebezpiecznie nieraz niz tam,a i margines tez spotkac nie problem.ale coz tego juz nie zmienimy.
proponuje tylko tym wszystkim dla ktorych Dzierzawna jest takimi s... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 17 lutego 2010 o 07:53
nie lubię napisał:
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.


Nie jesteś gościu przygotowany do odpowiedzi-więc może nie pleć głupot.Połowa z tych ludzi ma akty własności na swoje działki.A 9 na 10 osób płaci wszystkie podatki (wcale niemałe)związane z tym,że tam mieszkają.Więc nie psuj mi nerwów i nie pisz bzdur,jeśli nie masz nic mądrego do napisania.
Avatar
~GOŚĆ~ / 16 lutego 2010 o 21:55
Prywatna właścicielka napisał:
I co ludziom z terenów zagrożonych z przygotowanego sprzętu?Przecież trzeba zapobiegać-można wywieźć śnieg i byłoby to zdecydowanie taniej niż setki godzin pracy pomp,strażaków i sztabu ludzi sterujących akcją wypompowywań.
Ale miasto jak zwykle zwleka i czeka z nadzieją na to,że może akurat pogoda będzie sprzyjała temu,żeby podtopień na tych terenach nie było.
Miasto miało nauczkę już kilkakrotnie i jak do tej pory niczego się nie nauczyło.
Najłatwiej powiedzieć,żeby się nie budować na tych terenach-ale przecież ludzie mieszkają tam po 20,30 lat.Ktoś bierze pieniądze z podatku za te działki i nieruchomości.Więc pytam-kto jest za to odpowiedzialny????
Dzwoniąc wczoraj do Straży Miejskiej dowiedziałam się,że przecież miasto NIE BĘDZIE NAM ODŚNIEŻAŁO (UWAGA!)PRYWATNYCH ULIC(?)
Ja sie pytam-od kiedy w Lublinie są prywatne ulice????????.

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza

to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 lutego 2010 o 21:15
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi.
co za beznadzieja.


niech zalewa tych z po za miasta -oni i tak w gumiakach chodzą
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 o 19:41
Gość napisał:


Dlaczego nie można wywieźć?Już mówię:bo za drogo,bo nigdy sie tego nie praktykowało,bo szczerze powiedziawszy-to lubelskich włodarzy guzik obchodzą ludzie z ulic:Koło,Firlejowska,Dzierżawna,Wapienna itp....Według naszych władz-tam mieszka margines i nie ma co się nimi przejmować....



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania...



czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź.

może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania... rozwiń
Avatar
nie lubię / 16 lutego 2010 o 18:02
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 o 16:59
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepowodzeń.
Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.To miasto nigdy nie będzie miastem z prawdziwego zdarzenia-nie z takimi rządzącymi.
Wywożenie śniegu to taki problem,że nie jesteście w stanie mu sprostać?
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić?????
Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym.
Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie.
Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepo... rozwiń
Avatar
Prymityw / 16 lutego 2010 o 12:34
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł. Dwie firmy obsługujące Strefę Płatnego Parkowania ukarano mandatami na kwotę 14 tys. Kolejne dwie firmy odpowiedzialne za odśnieżanie ulic muszą zapłacić 25 i 11 tys. zł.

Kwiecień-Zwierzyńska podkreśliła, że inspektorzy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego codziennie kontrolują firmy odśnieżające Szczecin.

ZDiTM przeznaczył dodatkowo prawie 650 tys. zł na odśnieżanie ulic nieujętych wcześniej w planie zimowego oczyszczania miasta, czyli ulic na przedmieściach czy bocznych.

Miasto zawarło także dodatkową umowę na wywóz śniegu - za 0,5 mln zł. Od soboty trwa jego wywózka z centrum miasta. Wywieziono już ok. 7 tys. ton śniegu. Za parę dni ma zostać rozstrzygnięty przetarg na oczyszczanie oblodzonych chodników.

Ręcznym odśnieżaniem szczecińskich ulic zajmuje się ok. 300 osób, w tym 18 więźniów z zakładu karnego w Stargardzie Szczecińskim.

W Szczecinie akcja "Zima" może kosztować nawet 9 mln zł - przy wcześniej planowanych wydatkach na poziomie 6 mln zł. Prezydent Szczecina zapowiedział, że zwróci się do rady miasta o przekazanie dodatkowych 2 mln zł rezerwy budżetowej na odśnieżanie w tym roku.


źródło: Onet.pl
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie:

Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM.
Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!