Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
12:31
Edytuj ten wpis

Ludzie Palikota chcą blokować drogę do Warszawy. W obronie obwodnicy

Autor: Zdjęcie autora rp,
0 25 A A

- Jeśli nasz list protestacyjny nie zostanie potraktowany poważnie, to przewidujemy też inne działania - zapowiedział dzisiaj Michał Kabaciński dyrektor lubelskiego stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kabaciński wysłał wczoraj list do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Protestuje w nim przeciwko planom pominięcia lubelskiego w planach budowy dróg do 2013 roku, a w szczególności ekspresówki S17 Lublina - Warszawa wraz z obwodnicą Lublina. Minister dostanie też znaczek z hasłem "Stop obłudzie".

"Pozbawienie Lublina szybkiej i nowoczesnej drogi po raz kolejny wskaże rzeczywiste plany obecnego rządu. W jakich kategoriach powinniśmy rozpatrywać ten brak umiejętności oglądania się za siebie? - czy jest to okrutna ekonomiczna kalkulacja, brzmiąca głosem Balcerowicza, czy kara dla ostatniego bastionu PiSu?" - zastanawia się przedstawiciel stowarzyszenia Palikota.

- Od odpowiedzi ministra będą zależały nasze następne działania. Nie chcę zdradzić teraz szczegółów. Możliwości jest wiele, w tym akcja pod ministerstwem czy blokada drogi Lublin - Warszawa - mówi Kabaciński.



Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inga / 20 grudnia 2010 o 16:48
[quote name='obserwator' timestamp='1292847952' post='408685']
Ja tez jestem za, ale czegoś nie rozumiem. W Lublinie Marszałek PSL, Vice z PO, Prezydent Miasta PO, Wojewoda z PSL, Vice PO, Starosta i Zarząd z PSL. To ci ludzie maja Lublin w D...e. Rząd koalicja PO-PSL.
[/quote]
Oni wszyscy nic nie robią. Kolesie
Avatar
JArek / 20 grudnia 2010 o 16:02
jak by się nie udało uratować obwodnicy to zróbmy akcje "zrzuta na drogi". Jak nas po raz kolejny oleje rząd to musimy musimy postawić sobie pytanie chcemy dać radę sami, czy przyzwalamy na to jak nas traktują i możemy śmiało zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju Lublina. Ja jestem pewien,że pieniędzy na s17 nie będzie wcale-nie łudźcie się ludzie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 o 15:50
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu jest winien Pan Premier Donald Tusk.
Avatar
marian / 20 grudnia 2010 o 15:50
Popieram działania Ruchu Poparcia
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 o 15:40
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu wszystkiemu jest winien PREMIER RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DONALD TUSK.
Avatar
aviomarin / 20 grudnia 2010 o 15:30
TAK TRZYMAĆ JANUSZ!!! JESTEM Z TOBĄ,
pisałem do lubleskich posłów w tej sprawie - tylko jeden odpowiedział dość lakonicznie
drastyczne działania to jedyne co działa w tym kraju - górnicy zablokują Warszawę i od razu mają co chcą
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 o 15:26
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsza prowincja UE to Lubelszczyzna.

Oprócz marketów nic tu nie ma.
A UMCS (budżetówka) to największy pracodawca.
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsz... rozwiń
Avatar
zyta / 20 grudnia 2010 o 15:20
Weźcie do pomocy fachowców z "samoobrony", oni wiedzą jak to robić
zwłaszcza w okresie zimowym !!!
Avatar
btg / 20 grudnia 2010 o 14:14
[quote name='Lublin the best' timestamp='1292849480' post='408700']
BLOKADA WARSZAWY !!!! Sobota 25.12.2010 godz. 11.00 PRzejscie dla pieszych obok Mc Donalda na al. Marszalkowskich. Bądź tam Lubelaku !!!
[/quote]
Tia.... data i godzina perfekcyjne!! Mnóstwo Lubelaków będzie wtedy w W-wie.
Avatar
maniek / 20 grudnia 2010 o 14:14
Pisze się na to - jestem z wami!!
Avatar
inga / 20 grudnia 2010 o 16:48
[quote name='obserwator' timestamp='1292847952' post='408685']
Ja tez jestem za, ale czegoś nie rozumiem. W Lublinie Marszałek PSL, Vice z PO, Prezydent Miasta PO, Wojewoda z PSL, Vice PO, Starosta i Zarząd z PSL. To ci ludzie maja Lublin w D...e. Rząd koalicja PO-PSL.
[/quote]
Oni wszyscy nic nie robią. Kolesie
Avatar
JArek / 20 grudnia 2010 o 16:02
jak by się nie udało uratować obwodnicy to zróbmy akcje "zrzuta na drogi". Jak nas po raz kolejny oleje rząd to musimy musimy postawić sobie pytanie chcemy dać radę sami, czy przyzwalamy na to jak nas traktują i możemy śmiało zapomnieć o jakimkolwiek rozwoju Lublina. Ja jestem pewien,że pieniędzy na s17 nie będzie wcale-nie łudźcie się ludzie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 o 15:50
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu jest winien Pan Premier Donald Tusk.
Avatar
marian / 20 grudnia 2010 o 15:50
Popieram działania Ruchu Poparcia
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 o 15:40
Rodacy w Lublinie protest,bunt i anarchia się rozpościera.Obwodnica zmiękczyła mózg,a temu wszystkiemu jest winien PREMIER RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DONALD TUSK.
Avatar
aviomarin / 20 grudnia 2010 o 15:30
TAK TRZYMAĆ JANUSZ!!! JESTEM Z TOBĄ,
pisałem do lubleskich posłów w tej sprawie - tylko jeden odpowiedział dość lakonicznie
drastyczne działania to jedyne co działa w tym kraju - górnicy zablokują Warszawę i od razu mają co chcą
Avatar
Gość / 20 grudnia 2010 o 15:26
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsza prowincja UE to Lubelszczyzna.

Oprócz marketów nic tu nie ma.
A UMCS (budżetówka) to największy pracodawca.
Lublin od dawna jest już zaorany i wrony u nas zawracają.
Dzięki PiS-owi, dzięki PO, dzięki każdej innej obmierzłej formacji politycznej.

Czy wy naprawdę myślicie, że jakakolwiek opcja polityczna coś tu wskóra ? Jesteście naiwni jak Maciek z "Klanu".

Co zrobił dla rozwoju Lublina Wasilewski w ciągu ostatnich 4 lat ?
Co zrobili jego poprzednicy (od 1990 roku) na stołku Prezydenta największego miasta po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców) ?

Jedno wielkie g .... Najbiedniejsz... rozwiń
Avatar
zyta / 20 grudnia 2010 o 15:20
Weźcie do pomocy fachowców z "samoobrony", oni wiedzą jak to robić
zwłaszcza w okresie zimowym !!!
Avatar
btg / 20 grudnia 2010 o 14:14
[quote name='Lublin the best' timestamp='1292849480' post='408700']
BLOKADA WARSZAWY !!!! Sobota 25.12.2010 godz. 11.00 PRzejscie dla pieszych obok Mc Donalda na al. Marszalkowskich. Bądź tam Lubelaku !!!
[/quote]
Tia.... data i godzina perfekcyjne!! Mnóstwo Lubelaków będzie wtedy w W-wie.
Avatar
maniek / 20 grudnia 2010 o 14:14
Pisze się na to - jestem z wami!!
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach 0 0

Chcąc zarabiać na nieruchomościach, należy najpierw zapoznać się z rynkiem, żeby zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dobra orientacja pozwoli dostrzec wyjątkową okazję do opłacalnej inwestycji. Należy określić własne możliwości finansowe i strategię. Dochód z takich inwestycji może być pasywny lub jednorazowy.

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach?

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach? 3 12

Swojego kandydata na prezydenta Lublina ma wskazać w tym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość. Do jesiennych wyborów samorządowych szykują się także inne ugrupowania, nie tylko w Lublinie. Jakie nazwiska wchodzą w grę?

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa 2 1

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Po wygranej przed tygodniem z LZS Dobryń, w niedzielę zespół z Jeleńca odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem drużyna trenera Mariusza Ciołka pokonała LKS AGROTEX Milanów 3:2

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni 0 0

W poważnym stanie trafili do szpitala kierowca i pasażer motocykla, który w Wólce Kraśniczyńskiej zderzył się z kią.

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia] 17 0

161 odznaczeń trafiło w sobotę do honorowych dawców krwi z województwa lubelskiego.

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Wygrana zespołu z Białopola 6:0 ze Spółdzielcą Siedliszcze. Orzeł Srebrzyszcze lepszy od Frassatiego Fajsławice

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP
24 kwietnia 2018, 17:00

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a) zaprasza na spotkanie autorskie z dr hab. Urszulą Niewiadomską-Flis. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile 0 0

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca citroena zatrzymany w Rykach przez policję.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17 2 0

EKSTRALIGA RUGBY W wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki Budowlani Lublin przegrali z Pogonią Siedlce 17:22. Mimo porażki podopieczni trenera Stanisława Więciorka pozostawili po sobie dobre wrażenie i wywalczyli punkt bonusowy

Nie chciał zderzyć się ze zwierzęciem, zjechał na drugi pas. Nie żyje
ZDJĘCIA
galeria

Nie chciał zderzyć się ze zwierzęciem, zjechał na drugi pas. Nie żyje 16 4

Nie żyje 63-letni kierowca opla, który w niedzielę w Wandzinie (pow. lubartowski) zderzył się z mercedesem.

Celebrytka z Lublina i Chińczycy wyszli na wolność. "Śledztwo może trwać dłużej niż maksymalna kara"
galeria

Celebrytka z Lublina i Chińczycy wyszli na wolność. "Śledztwo może trwać dłużej niż maksymalna kara" 1 8

Z aresztu wyszła celebrytka Izabela M. oraz 47 Chińczyków podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy metodą „na policjanta”. O ich wypuszczeniu na wolność zdecydował sąd, który uznał, że śledztwo w tej sprawie może trwać dłużej niż maksymalna kara więzienia grożąca za oszustwa.

Avia lepsza od Politechniki w pierwszym derbowym półfinale

Avia lepsza od Politechniki w pierwszym derbowym półfinale 0 0

II LIGA SIATKARZY Na inaugurację półfinałowej rywalizacji w play-off świdniczanie okazali się lepsi w pięciu setach od LKS Politechnika Lublin. Na tym etapie rywalizacja toczy się do trzech wygranych

XV Festiwal Książki w Puławach
23 kwietnia 2018, 0:00

XV Festiwal Książki w Puławach 1 0

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na 15 edycję Festiwalu Książki i Praw Autorskich. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach 23-27 kwietnia. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w mieście.

Zamieniają Lublin i Świdnik na Dominów. Dlaczego?

Zamieniają Lublin i Świdnik na Dominów. Dlaczego? 45 13

W pobliżu Urzędu Gminy Głusk w podlubelskim Dominowie powstaje osiedle bloków mieszkaniowych i domów jednorodzinnych. – Zachęciła nas atrakcyjna cena mieszkania, sporo niższa w porównaniu do Lublina czy Świdnika – mówi Magdalena Potręć, która półtora roku temu zamieszkała z rodziną w jednym z bloków w Dominowie

Kraśnik w bratkach i stokrotkach. Pojawią się też pelargonie

Kraśnik w bratkach i stokrotkach. Pojawią się też pelargonie 1 0

Kraśnik ozdobiły już stokrotki i bratki. W kolejnych miesiącach na ulicach miasta pojawią się następne rośliny. Urzędnicy z miasta zapowiadają, że w tym sezonie zostanie posadzonych prawie 24 tys. kwiatów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!