środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Ludzie władzy łatwo wydają pieniądze podatników. Tak samo postępowaliby ze swoimi? (list)

Dodano: 8 listopada 2017, 12:25

- Przepracowałem ponad 50 lat na uczelni i dostałem pięć albo sześć nagród po kilkaset zł. Tymczasem urzędnicy otrzymują w ciągu jednego roku nawet 27 tys. zł - pisze nasz Czytelnik w odniesieniu do artykułu o nagrodach dla urzędników.

Dzień dobry,
po przeczytaniu tekstu w poniedziałkowym Dzienniku: "Hojne premie dla urzędników. Kto dostał najwięcej i za co?" nie mogę powstrzymać się od kilku zdań komentarza.

Na roczne nagrody za bycie urzędnikami władza wydaje grube miliony nie swoich pieniędzy. Myślę sobie, że taka kwota równoważy kolejne podwyżki np. podatku od nieruchomości.

Jak łatwo ludzie władzy wydają podatników pieniądze, czy podobnie postępowaliby z własnymi pieniędzmi? Przecież urzędnicy niczego nie produkują, ale zarabiają relatywnie bardzo dobrze. Przepracowałem ponad 50 lat na uczelni i dostałem pięć albo sześć nagród po kilkaset zł. Tymczasem urzędnicy otrzymują w ciągu jednego roku nawet 27 tys. zł.

Taka kwota przekracza roczne dochody wielu ludzi pracy i zapewne  przyznawana jest każdego roku. Ile więc można dodatkowo zarobić z ludzkich podatków? Teraz już wiadomo dlaczego każdego roku władza podwyższa mieszkańcom podatki i opłaty. Zasadne byłoby upublicznienie ilu mamy dzisiaj urzędników żerujących na społeczeństwie, a ilu było np. w 1988 r. Ile wówczas kosztowało utrzymanie tej kasty, a ile obecnie? Zachęcam do opublikowania takich danych. Interesujące byłyby dane o powiązaniach ludzi władzy i ich partyjnych koneksjach na stanowiskach.

Z poważaniem
Jerzy

Czytaj więcej o: pieniądze nagrody
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
anka
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 listopada 2017 o 06:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie urzędnicy dostają takie nagrody tylko kadra dyrektorska, to nie są żadne urzędniki bo goowno się znają na przepisach i procedurach, ludzie z nadania partyjnego, mierny ale wierny, z zawodu derektor...
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 19:01) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
elita z peło zgarnia po 10 tys, a szary urzędas bez pleców 200 może łaskawie 300, na jednorazowe szaleństwo w biedrze wystarczy.
Rozwiń
anka
anka (8 listopada 2017 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Problem jest w tym, że oni wystawią swoich kandydatów i wystarczy, że oni sami pójdą na wybory, a już przejmą władzę. Ograniczenie władzy poprzez określenie liczby kadencji do 2, a w przypadku kiedy ktoś był np. wczesniej radnym, a teraz startuje na prezydenta to do 1. Poza tym najlepiej aby powstawałay partie specjalistów, które zaczną wystawiać swoich kandydatów.
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koryto to samo tylko świnie się zmieniaja i o zgrozo coraz wredniejszsze i coraz wiecej kradną pos pieknymi prawymi sloganami.
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To samo z darmowymi przejazdami dla uczniów ..... kto im na to pozwala ??!!?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!