poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ludzkie serca wrażliwsze niż ZUS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2007, 11:56

Schorowanej Marcie Lisowskiej z Nowodworu, której ZUS już po raz drugi odebrał rentę, chce pomóc pan Konrad z Warszawy.

- Jestem głęboko poruszony tą historią - napisał do nas pan Konrad z Warszawy. - Przez rok będę wpłacał na konto pani Marty po 200 zł miesięcznie. Wiem, że to nie załatwi problemu, ale będzie przynajmniej na część lekarstw.

- Piękny gest, nie wiem jak mam dziękować - mówi przez łzy Marta Lisowska. Tydzień temu opisaliśmy jej historię. Schorowana kobieta została bez środków do życia. Z pomocą ruszyli nasi Czytelnicy.

Do domu pani Marty zaczęli zaglądać bliżsi i dalsi sąsiedzi. - Przynoszą
po kilogramie cukru, ziemniaków. Pomagają, jak mogą - dodaje Lisowska. - Jestem wszystkim bardzo wdzięczna, ale wolałabym nikogo nie prosić o pomoc. Tylko mieć rentę, która naprawdę mi się należy.

Z tym jednak jest problem. Decyzję orzeczników może zmienić tylko sąd. A to potrwa nawet rok. - Z czego Marta będzie żyć przez ten czas? - pyta jej siostra Elżbieta Lisowska. - Kolejny raz przechodziłyśmy gehennę z ZUS-em.

Cztery lata temu Marcie Lisowskiej przyznano rentę. Ale w lutym 2005 roku lubelski ZUS odebrał jej świadczenie. Trzeba było interwencji Dziennika Wschodniego, by po 3 miesiącach ZUS zmienił zdanie i jednak przyznał kobiecie rentę. Wtedy kierownictwo lubelskiego ZUS tłumaczyło, że stan kobiety nagle się pogorszył, dlate-
go można ją było uznać za niezdolną do pracy.

Czy tym razem pani Marta ma szansę na podobne rozwiązanie? - Może jeszcze raz wystąpić z wnioskiem o rentę - radzi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik lubelskiego oddziału ZUS. - Stan zdrowia będą oceniać nasi orzecznicy w konsultacji ze specjalistami od chorób, na które cierpi ta pani. Obiecuję, że komisja zostanie powołana możliwie najszybciej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
manjaa
Rencista
ula
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

manjaa
manjaa (2 grudnia 2007 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Instytucja instytucją ale co tam za ludzie pracują! I to Polacy Polakom gotują ten los. Podobnie jest w NFZecie. Oczywiście na pewno takie postępowanie nie kłóci się z ich katolicyzmem.
Rozwiń
Rencista
Rencista (27 listopada 2007 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To typowe biurestwo celem zniechęcania poprzez nękanie i dręczenie. Tyle mają ci "lekarze orzecznicy" wspólnego z medycyną i rzetelna oceną stanu zdrowia, co g**no z kosmosem. To jest zaakceptowane urzędowo oszukańcze świństwo i stwarzanie pozorów istnienia systemu pomocy niepełnosprawnym.
Rozwiń
ula
ula (26 listopada 2007 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta instytucja naprawdę wymaga zreformowania i to w trybie pilnym!!! Znam kobietę której została odebrana renta po miesiącu kobieta zmarła!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!