sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Luśnia przeciw agencji

  Edytuj ten wpis
Autor: (Osta, PAP)

Lubelski poseł LPR Robert Luśnia zarzucił wczoraj Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trzykrotny wzrost wydatków na wynagrodzenia w budżecie na rok 2003. Szef agencji Aleksander Bentkowski twierdzi, że to efekt zwiększenia zatrudnienia.

Luśnia ma zastrzeżenia do planowanego wzrostu przeciętnej płacy w agencji. Według projektu przyszłorocznego budżetu, na wynagrodzenia pracowników agencji przewidziano 225,6 mln zł, podczas gdy w tym roku – 72,8 mln zł.
– Prezes Bentkowski kłamie i nie zna swojego budżetu. Chce zatrudnić 2600 pracowników i płacić każdemu z nich średnio po 50 tys. zł rocznie. Zarobki dla pracowników wzrosną o 33 proc.
– tłumaczy R. Luśnia.
Bentkowski tłumaczył posłom, że powodem wzrostu kosztów wynagrodzeń w przyszłym roku jest zwiększenie zatrudnienia pod koniec tego roku.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy przyjęliśmy ponad 1000 pracowników
i to powoduje wzrost kosztów wynagrodzeń. W końcu tego roku jest przewidziane dodatkowe zatrudnienie
– tłumaczył A. Bentkowski.
Średnie wynagrodzenie pracowników agencji zatrudnionych w powiatach wynosi 2,5 tys. zł brutto, w oddziałach wojewódzkich – 3,5 tys. zł, a w centrali
– 4,5 tys. zł. Konieczność dodatkowego zatrudnienia Bentkowski tłumaczył tym, że akcja kolczykowania bydła będzie wykonywana siłami pracowników agencji i weterynarzy. – Są to ukryte koszty integracji europejskiej. Przecież unia nie daje pieniędzy na zatrudnianie urzędników. Oni są opłacani z budżetu państwa – mówi poseł Luśnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!