niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lustracja Luśni znowu odroczona

  Edytuj ten wpis

Choć lubelski poseł Robert Luśnia (koło Ruch Katolicko-Narodowy) stawił się wczoraj przed Sądem Lustracyjnym w Warszawie, to jego proces znowu się nie rozpoczął. Adwokat parlamentarzysty, który został wyznaczony tuż przed procesem, nie mógł przygotować się do sprawy. Sąd po raz drugi postanowił ją odroczyć. – Poseł ustanowił adwokata kilka dni przed rozprawą. Przed sądem jego obrońca złożył wniosek
o odroczenie, gdyż nie miał możliwości zapoznania się ze sprawą – powiedziano nam w sekretariacie wydziału lustracyjnego Sądu Apelacyjnego w Warszawie.
Wyznaczanie obrońcy tuż przed rozprawą jest sposobem, który często stosują oskarżeni, żeby przeciągnąć proces. Dlaczego Luśnia tak późno wyznaczył obrońcę, skoro wiedział o terminie rozprawy od ponad miesiąca? – Nie tak łatwo znaleźć obrońcę w takiej sprawie. Już myślałem, że będę bronił się sam – powiedział nam wczoraj. – Do swojego obrońcy dotarłem dopiero w niedzielę.
Oświadczenie lustracyjne Luśni, w którym poseł stwierdził, że nie współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL, zakwestionował rzecznik interesu publicznego. Podejrzewa, że oświadczenie może być nieprawdziwe. Dowodami w sprawie posła Luśni są dokumenty, które odkryto w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej, zeznania oficera SB oraz opinia biegłego grafologa. Nieoficjalnie wiadomo, że oskarżenie dotyczy okresu studiów posła. Poseł twierdzi, że w oświadczeniu napisał prawdę.
Proces posła miał ruszyć już na początku września, ale Luśnia nie stawił się w sądzie. Tłumaczył wówczas Dziennikowi, że nie wiedział o terminie rozprawy.
Następny termin wyznaczono na 6 listopada. D.J.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!