sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Łyżwiarze chcą demonstrować na pl. Litewskim. Domagają się całorocznego lodowiska

  Edytuj ten wpis
Autor: DOMINIK SMAGA

W tym roku tafla ma działać w namiocie ustawionym przy Al. Zygmuntowskich. Do nowej hali ma się prze
W tym roku tafla ma działać w namiocie ustawionym przy Al. Zygmuntowskich. Do nowej hali ma się prze

Ponad 900 osób zadeklarowało swój udział w sobotniej demonstracji na pl. Litewskim. Chcą, by miasto zbudowało całoroczne lodowisko

Uczestnicy akcji skrzyknęli się poprzez społecznościowy portal Facebook. Twórcy wydarzenia chcą, by w Lublinie powstała czynna przez cały rok hala z lodowiskiem.

Wiadomo już, że zadaszona ślizgawka ma powstać przy okazji rozbudowy obiektów sportowych przy Al. Zygmuntowskich. Ale łyżwiarze obawiają się, że lodowisko nie będzie spełniać ich oczekiwań. – Wiadomo, że lód będzie, ale bardzo prawdopodobne, że będzie on plastikowy i o mniejszej powierzchni – alarmuje Monika Szymanek, jedna z inicjatorek protestu, łyżwiarka figurowa.

Ratusz zapewnia, że plastikowego lodowiska nie będzie. – Nawet nie było takich planów – zarzeka się Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta Lublina. – Co do powierzchni, to jeszcze nie jest ona znana. Działka, na której musi zmieścić się lodowisko nie jest duża – dodaje.

Wcześniej spotkała się już z łyżwiarzami, którzy chcą miejsca do treningów. Prosili też, by przy tafli znalazły się trybuny dla widzów. Ale o tym, że bój toczy się o lodowisko służące zawodowcom na Facebooku nie ma ani słowa

– W inny sposób przygotowuje się taflę do rekreacji, a w inny dla zawodowców. Nam zależy na obiekcie rekreacyjnym służącym wszystkim mieszkańcom – podkreśla Mieczkowska-Czerniak.

Sobotnia akcja ma się zacząć w samo południe. – Układamy z folii na litewskim lodowisko – piszą jej organizatorzy – Stajemy tam wszyscy z łyżwami na szyi z transparentem "Nie chcemy plastikowego lodowiska!” i "Chcemy całorocznego lodu dla Koziego Grodu”, potem maszerujemy pod Ratusz.

W tym roku tafla ma działać w namiocie ustawionym przy Al. Zygmuntowskich. Do nowej hali ma się przenieść pod koniec 2013 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
MalaRyska
BartMich
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (5 października 2012 o 21:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chore miasto, jak czytam te brednie o lodzie dla zawodowców to....
Wszędzie każdy ma takie same warunki, lód i warunki są takie same. Szmit z mosiru wiecznie to samo gada od czasu kiedy usiadł na ciepły stołek i zaraził tymi bzdurami innych.
Panie Szmit pojedź pan na jakieś lodowisko zobacz i przestań pan prednie gadać i weź pan ze sobą tych co za panem powtarzają te brednie. Weź pan swoich ludzi niech zobaczą jak wygląda organizacja na innym lodowisku, jak wygląda prawdziwe lodowisko jakie ceny i standard ludziom się oferuje i jak wrócicie to zobaczycie jaki syf oferujecie ludziom za spore pieniądze i jakie głupoty od wielu lat powtarzacie czyli lód śliski jak nigdzie. Nic nie potraficie zbudować anie aquaparku, ani lodowiska, ani stadionu nic same pseudo prowizorki jakieś h2o, słoneczny wrotków, lodowisko w namiocie. Zróbcie coś wreszcie raz a dobrze, ale to miasto to nawet echo z górkami czechowskimi zrobiło w bambuko!!!
Rozwiń
MalaRyska
MalaRyska (5 października 2012 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest świetny teren dla takiej inwestycji. Jest to teren obok Orfeusza na Czechowie. Na terenie miała się budować Korporacja Kupców Lubelskich. Ale bardziej chyba im zależy na uwłaszczeniu się na tym terenie !!!
Rozwiń
BartMich
BartMich (5 października 2012 o 00:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I jeszcze jedno. Niestety Pani wiceprezydent, z uporem maniaka powtarza słowa prezesa Szmita, że inaczej się przygotowuje lód dla wyczynu a inaczej dla rekreacji. Nie jest to prawdą. Lód należy przygotowywać tak samo. W czym sa gorsi urzytkownicy ślizgawek, że muszą jeździć po wertepach? Płacą za wejście, utrzymują obiekt generując spore zyski a mówi im się, że nie dla psa kiełbasa?
Rozwiń
BartMich
BartMich (5 października 2012 o 00:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ad.1 Rzeby być całkowicie precyzyjnym całoroczne lodowiska w halach istnieją: w Sanoku, w Łodzi, Gdańsku i lód jest utrzymuwany okrągły rok z małą przerwą techniczną lub bez, pozostałe w większości są wyłączane na wakacje. Krynica wyłącza przeważnie maj-czerwiec a pracuje w wakacje.
ad. 2. Dodam że musza być zachowane wymiary dla tafli hokejowej, etedy może byc uniwersalne bo skorzystają figurówki, hokiści, shorttrack i rekreacja.
ad. 3 Oby nie bo już pęka w szwach ale z okolic Lublina jest sporo wycieczek szkolnych
Rozwiń
#12
#12 (4 października 2012 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkańcy województwa lubelskiego powinni wiedzieć o co gramy. A oto skrót dla zainteresowanych:
1. Nie całoroczne (takie są nieekonomiczne) ale działające od września do maja z przerwą techniczną.
2. Ani nie "rekreacyjne" ani nie "wyczynowe" tylko UNIWERSALNE czyli takie, które spełnia podstawowe kryteria jak lód i zaplecze (szatnie, ostrzenie, serwis itp).
3. To lodowisko byłoby nie tylko dla lublinian ale dla mieszkańców całego województwa.
4. Możliwość szkolenia dzieci i młodzieży czyli typowe dla takich obiektów sekcje łyżwiarstwa figurowego, hokeja oraz najzwyklejsze szkółki łyżwiarskie gdzie będzie można się uczyć postaw pod okiem instruktora.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!