niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Łyżwiarze narzekają na lód w Icemanii w Lublinie

  Edytuj ten wpis

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

MOSiR zapowiadał, że lód na Icemanii będzie w tym roku tak dobry, jak nigdy wcześniej. – Nie zmieniło się nic – narzekają łyżwiarze.

Po zeszłorocznych protestach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyłożył się do jakości lodu. Tafla miała być znacznie lepsza.

– Tak dobra, jak jeszcze nigdy w tym miejscu nie była – przekonywał Robert Malikowski z MOSiR. Wszystko przez nowy system mrożenia. Instalacja chłodząca została przykryta warstwą utwardzonego piachu. Na nim dodatkowo pojawiła się stabilizująca geowłóknina.

Dziś mija tydzień od otwarcia krytego lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. Łyżwiarze, którzy oceniają taflę na profilu lodowiska na portalu Facebook, nie pozostawiają złudzeń.

– Da się popływać, a nie poślizgać. A miało być tak fajnie. Icemania jak zawsze mnie zawiodła – pisze Mateusz. – To, co się dzieje na tym lodowisku, to dla mnie paranoja. Raz, że ceny są kosmiczne. Dwa, że woda stała po przerwie i można było sobie robić fale przy hamowaniu – dodaje Zuzanna. – Naprawdę miałem wielkie nadzieje, cieszyłem się na otwarcie. Niestety bardzo się rozczarowałem – komentuje Michał.

Co na to MOSiR? – Przyjmuję te opinie do wiadomości – mówi Mariusz Szmit, prezes ośrodka. Ale dodaje: – Większość tych wpisów dotyczy ubiegłej niedzieli, która była bardzo słoneczna i ciepła. Temperatura na dworze przekraczała 20 stopni. W takich warunkach nie ma lodowiska, gdzie nie byłoby wody na lodzie. Szmit mówi, że w niedzielę wieczorem sam był na Icemanii.

– Jestem tam regularnie, jeździłem w tym sezonie z synem. I nie zgadzam się z tymi opiniami – podkreśla. – Jakość lodu jest dobra. Lepsza niż w poprzednim sezonie.

– Mamy grupę ludzi, która kontestuje nasze działania. To m.in. ich opinie – tłumaczy prezes. – To osoby, które chciałyby lodowiska sportowego. Icemania nigdy takim nie będzie. To lodowisko rekreacyjne.

MOSiR czeka teraz na pierwsze wyniki elektronicznej ankiety, którą prowadzi wśród łyżwiarzy na samym lodowisku. Poznamy je w przyszłym tygodniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Szymanek Monika
Gość
BartMich
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Szymanek Monika
Szymanek Monika (27 października 2012 o 13:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mój post został umeiszczony jako jeden z pozytywnych w liście Pana Prezesa Mariusza Szmita, gdzie napisałam na wallu Icemanii, że lód na treningu był dobry.

Owszem, był zdecydowanie lepszy, bo w piątek, kiedy przyszłam na otwarcie Icemanii, myślałam, że to jakieś żarty. Lód zwyczajnie był w tragicznym stanie, tak się zraziłam, że na ślizgawki będę chodzić sporadyczie, bo fakt faktem, ceny są kosmiczne i do tego nawierzchnia pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Dla łyżwiarek lód jest lepiej przygotowany i za to MOSiRowi chcę podziękować, pewnie inaczej by kolejna fala protestów poszła.

A tu takie pytanie - czy osoby ślizgające się o tak o mają być olewane...? Czy te 9zł za godzinę to nie jest przesada, skoro lód jest czyszczony tylko 2 razy na dzień...? Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe traktowanie, bo to, że te osoby nie wiedzą jaka jest różnica między taflą w innych miastach a taflą serwowaną na Icemanii, to nie oznacza, źe powinno się je traktować jak bezmyślne bydło :/

Nr 1 co do pięknie przygotowanej tafli lodowej w Polsce jest warszawski Torwar. Jedźcie tam, sprawdźcie różnicę i nie pozwalajcie MOSiRowi aby wam wbijał różne głupoty.

Jeździłam na większości tafl w naszym kraju i powiem tak, gorszego stanu płyty lodowej nie widziałam. Nie do porównania jest lubelskie lodowisko z innymi. Trudno, jesteśmy gorszym miastem i tyle.
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2012 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba przyznać, że jakość lodu jest teraz dobra. Wiadomo, że to nie jest to samo co w Krynicy, Warszawie czy Łodzi, ale nie spodziewam się tego, bo to namiot, a nie hala. Jedyne zastrzeżenia jakie mogę mieć to do bruzd od zawieszonych płacht przy cieplejszej pogodzie.
Rozwiń
BartMich
BartMich (27 października 2012 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krytycznie trzeba się odnieść tylko do rzeczywistych problemami którym MOSiR może zaradzić.
Nie zaradzi jakości tafli dopuki nie wybuduje hali. Namiot nie chroni tafli przed promieniowaniem słonecznym i mrozem.
Dla niewtajemnieczonych: Słońce topi taflę a mróz powoduje jej pękanie. Lód jest twardy, przemrożony bo na słońcu nie da się utrzymać tafli o wyższej temp., zaraz byłaby woda. Więc mrożą na maksa i lód jest twardy i kruchy. Popełniono swego czasu tego bubla w namiocie niestety. Tylko hala może temu zaradzić a tą MOSiR ma budować jak ogłoszono.
Artykuł dotyczy opini zgromadzinych na funpagu gdy złota jesień była naprawdę piękna. Już w sobotę wieczorem 20 pażdzienika było było całkiem dobrze na lodzie.
Doraźnie poprawiono jakość tafli ale nie zwiększono ilości przerw technicznych by częściej odnawiać powierzchnię. Przy obłożeniu lodowiska jakie ma Icemania po krótkim czasie ślizgamy się po wertepach. To nie jest bezpieczne i zdrowe - stawy cierpią. Rzecz dotyczy ślizgawek.
Sekcja łyżwiarska i hokejowa mają lód przygotowany na wystarczającym poziomie.

Ludzie w większości będa zadowoleni. "I jest to subiektywna ocena jakości i na jakiej zależy MOSiRowi" (cyt. Mariusz Szmit) W większości też ludzie ci nigdy nie widzieli tafli przygotowanej lepiej, znają tylko Icemanię.
Gdy wyjechaliśmy do Krynicy całą grupą i jeden z nas wszedł na lód inny od Icemiani pierwszy raz. Był zaskoczony różnicą, poślizgiem, miękkością. Powiedział "Teraz jóż wiem o czym mówicie".

Z pozdrowieniami
ocenzurowany na funpagu Icemanii lodoholik.
Rozwiń
BartMich
BartMich (27 października 2012 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[indent=1][quote name='Sprostowanie MOSiR' timestamp='1351251112' post='687398']
Autor w artykule cytował wybiórcze, jedynie negatywne opinie, zamieszczone na profilu lodowiska ICEMANIA na Facebooku. W rzeczywistości jednak na w/w profilu znajdują się też pozytywne opinie na temat jakości lodu. Oto przykłady:[/indent][list]
[*]([url="https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=496876343664776&id=158407807511633"]22 października o 09:19[/url]): Lód na treningu był rewelacyjny I liczę na to, że nie jest to tylko taki jednorazowy wyskok
[*]([url="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=495640323788378&set=a.160279763991104.34111.158407807511633&type=1&comment_id=1436345&offset=0&total_comments=24"]19 października o 14:48[/url]): Lód jest lepszej jakości niż w zeszłym roku.
[*]([url="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=495640323788378&set=a.160279763991104.34111.158407807511633&type=1&comment_id=1436127&offset=0&total_comments=24"]19 października o 11:11[/url]) Miałem przyjemność wejść na tafle lodu jako pierwszy moim zdanie tafla jest lepsza niż w tamtym roku poza małymi defektami ale to drobne szczegóły ogólnie mówiąc daje radę i było bardzo fajnie
[/list]
[right]Mariusz Szmit[/right]
[right]Prezes MOSiR „Bystrzyca”[/right]
[right]Ul. Filaretów 44[/right]
[right]20-609 Lublin[/right]
[/quote]
A gdzie są opinie osób zablokowanych przez Was? A gdzie są posty krytyczne na waszym profilu? Usyneliście je i teraz chcecie być obiektywni? zablokowaliśćie możliwość otwierania wątków dając tylko sobie wyłączność. Na cenzurze się checie opierać? Panie Prezesie o czym ta mowa? Do wolnej prasy z ocenzurowanymi opiniami?
111000 osób które lubią Icemanię przy 25000 łyżwiarzy (ilość szacowana przez was). A Ilu z tych 25tyś ma konto na facebooku i was lubi? Ile lików kupiliście w sieci?
Rozwiń
socjolog
socjolog (26 października 2012 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale cisza na forum....chyba wszyscy śmigają na LODO ICE , no napiszcie coś proszęęęęęę bo nudą wieje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!