piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Majówka w Lublinie: Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2012, 18:33
Autor: oprac. agdy

 (Archiwum)
(Archiwum)

Są jeszcze wolne miejsca na imprezy zorganizowane w ramach cyklu "Sezon Lublin”, który trwa do 6 maja (niedziela).

Zwiedzajcie Lublin

Najważniejsza informacja: 605 903 512 to telefon do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3) gdzie można zapisywać się na imprezy oraz szukać informacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Miejskie szlaki z przewodnikiem

Do zwiedzania Lublina szlakami: Unii Lubelskiej, Pamięci Żydów Lubelskich, Wielokulturowym, Zabytków Architektury, Znanych Lublinian, a także Szlakiem Konstytucji 3 Maja zaprasza Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie. Przewodnicy będą przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3. Zwiedzanie codziennie do 6 maja w godzinach 12 – 16. Szczegóły na stronie www.turystyka.lublin.eu

Lublin – Pomnik Historii

Wycieczka Krakowskim Przedmieściem, zaproponowana przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, poprowadzi uczestników przez dzieje Lublina, niby zapisaną znakami architektonicznymi księgą. Uczestnicy będą szli od ul. Lipowej do pl. Władysława Łokietka 30 kwietnia od godz. 17.00 do 18.30.

Zwiedzanie Teatru Starego

W poniedziałek (30 kwietnia) zwiedzimy cały teatr - nie tylko świeżo wyremontowaną salę widowiskową, ale również kulisy: garderoby artystów i zapadnie; obejrzymy scenę z pomostu technicznego. Grupy (15 osób) będą wyruszały z foyer (wejście od ul. Jezuickiej 18) co 30 minut. Akcja twa 10.00 – 16.00 (wejście ostatniej grupy o 15.30).

Legendy Lubelskie

Czy wiecie skąd wzięła się nazwa naszego miasta? Gdzie znajduje się kamień nieszczęścia i co przyśniło się Leszkowi Czarnemu? Tych i innych lubelskich legend można będzie wysłuchać, uczestnicząc w imprezie Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Najmłodsi mieszkańcy Lublina w towarzystwie przewodnika w stroju z epoki oraz lubelskiego koziołka wybiorą się w niedzielę (6 maja) w godz. 13–15 w magiczną podróż po Starym Mieście, zatrzymując się w miejscach związanych z najbardziej znanymi lubelskimi opowieściami. Inne dodatkowe atrakcje organizator otacza tajemnicą.

Odkryj Lublin z mapą

Spacery po centrum Lublina z niezwykłą mapą w dłoni. Dzięki niej dotrzemy do miejsc zazwyczaj niedostrzeganych, a często nadzwyczaj interesujących. Przygotowane zadania i zagadki zmuszą nas do wytężenia uwagi, spostrzegawczości. I każdy na pewno odkryje choć kawałek Lublina.

Na uczestników oczekujemy 1 maja (wtorek) i 5 maja (sobota) przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3). Wędrówkę rozpocząć można w godzinach 10–14. Sławomir Juraszewski, przodownik InO (InO: imprezy na orientację). Zapisy w dniu imprezy (www.juraszewski.pl)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!