piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Majówka w Lublinie: Wycieczka, bieg, a może konkurs?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2012, 19:53
Autor: (oprac. agdy)

Są jeszcze wolne miejsca na imprezy zorganizowane w ramach cyklu "Sezon Lublin”. Można się wybrać na zwiedzanie z przewodnikami, zobaczyć miasto w biegu i poznać historię Lublina. I uwaga! organizatorzy czekają na zdjęcia, które będą walczyć w konkursie!

"Sezon Lublin” zaczyna się 28 kwietnia (sobota) i potrwa do 6 maja (niedziela). Najważniejsza informacja: 605 903 512 to telefon do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie (ul. Jezuicka 1/3) gdzie można zapisywać się na imprezy oraz szukać informacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Konkurs fotograficzny "Sezon Lublin”
Organizatorzy projektu ogłaszają konkurs na fotografie oddające klimat "Sezonu Lublin” i niepowtarzalne wrażenia jego uczestników, budujące tożsamość naszego miasta. Na prace konkursowe jurorzy czekają w LOITiK-u przy ul. Jezuickiej 1/3 od 28 kwietnia do 13 maja. Regulamin, karta zgłoszeniowa, informacje: www.turystyka.lublin.eu

Spotkanie z Parkiem "Via Jagiellonica"
Prezentacja oferty Szlaku Jagiellońskiego w Lublinie, na inaugurację przewodnickiej działalności Fundacji "Via Jagiellonica". W ok. 3-godzinnym programie spotkanie z wybranymi osobami, zabytkami i wydarzeniami z lat 1386–1611, ze szczególnym uwzględnieniem Unii Grodzieńskiej z 1432 r. Wstęp bez zapisów. Początek spotkania przy Bramie Krakowskiej, 28 kwietnia 2012 (sobota), godz. 18.

Miejskie szlaki z przewodnikiem
Do zwiedzania Lublina szlakami: Unii Lubelskiej, Pamięci Żydów Lubelskich, Wielokulturowym, Zabytków Architektury, Znanych Lublinian, a także Szlakiem Konstytucji 3 Maja zaprasza Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie.
Przewodnicy będą oczekiwali na uczestników imprezy przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3.
Zwiedzanie każdego dnia od 28 kwietnia do 6 maja w godzinach 12 – 16. Szczegóły na stronie www.turystyka.lublin.eu

Wycieczka "Lublin – Pomnik Historii. Przestrzeń miasta – przestrzeń pamięci”
Wycieczka Krakowskim Przedmieściem, zaproponowana przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, poprowadzi uczestników przez dzieje Lublina, niby zapisaną znakami architektonicznymi księgą. Uczestnicy będą szli od ul. Lipowej do pl. Władysława Łokietka, zatrzymując się w charakterystycznych miejscach, gdzie zostaną odczytane wspomnienia znanych i mało znanych lublinian. Spacer, organizowany w 5. rocznicę uznania przez Prezydenta RP Lublina za Pomnik Historii, będzie dokumentowany, co będzie kolejnym zapisem do archiwum pamięci miasta.

28 kwietnia (sobota), godz. 11.00–12.30, 30 kwietnia (poniedziałek), godz. 17.00-18.30.

Spotkanie z piosenką turystyczną
Miłośników pieszych wędrówek, którzy mają ochotę pośpiewać i powspominać swoje wyprawy, LOITiK zaprasza na spotkanie z piosenką turystyczną nie przy tradycyjnym ognisku, lecz w blasku świec. Uczestników spotkania rozśpiewywać będą gitarzyści znani w lubelskim kręgu turystycznym.

Miejsce: LOITiK, ul. Jezuicka 1/3, 28 kwietnia (sobota), 19.00 – 22.00.

Zwiedzanie Teatru Starego w Lublinie
30 kwietnia wycieczka do Teatru Starego w Lublinie. Zwiedzimy cały Teatr - nie tylko świeżo wyremontowaną salę widowiskową, ale również kulisy: garderoby artystów i zapadnie; obejrzymy scenę z pomostu technicznego. Oprowadzać i opowiadać o historii i współczesności Teatru będą jego pracownicy. Ze względu na ograniczoną przestrzeń zwiedzanie w grupach do 15 osób, które będą wyruszały z foyer Teatru (wejście od ul. Jezuickiej 18) co 30 minut. 30 kwietnia (poniedziałek) akcja twa 10.00 – 16.00 (wejście ostatniej grupy o 15.30).

"Legendy Lubelskie”
Czy wiecie skąd wzięła się nazwa naszego miasta? Gdzie znajduje się kamień nieszczęścia i co przyśniło się Leszkowi Czarnemu? Tych i innych lubelskich legend można będzie wysłuchać, uczestnicząc w imprezie Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
Najmłodsi mieszkańcy Lublina w towarzystwie przewodnika w stroju z epoki oraz lubelskiego koziołka wybiorą się w magiczną podróż po Starym Mieście, zatrzymując się w miejscach związanych z najbardziej znanymi lubelskimi opowieściami. Inne dodatkowe atrakcje organizator otacza tajemnicą.

Miejsce: LOITiK, ul. Jezuicka 1/3, dwie niedziele: 29 kwietnia i 6 maja, 13.00 – 15.00.

"Odkryj Lublin z mapą”
Spacery po centrum Lublina z niezwykłą mapą w dłoni. Dzięki niej dotrzemy do miejsc zazwyczaj niedostrzeganych, a często nadzwyczaj interesujących. Przygotowane zadania i zagadki zmuszą nas do wytężenia uwagi, spostrzegawczości. I każdy na pewno odkryje choć kawałek Lublina.

Na uczestników oczekujemy 1 maja (wtorek) i 5 maja (sobota) przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3). Wędrówkę rozpocząć można w godzinach 10–14. Sławomir Juraszewski, przodownik InO (InO: imprezy na orientację), zaprasza osoby indywidualne, jak i grupy rodzinne czy koleżeńskie do maksymalnie 5 osób. Zapisy w dniu imprezy.
Strona organizatora: www.juraszewski.pl

"Lublin Szeptany”
Lublin Szeptany to nowatorska metoda oprowadzania po Lublinie współczesnym i historycznym, prowincjonalnym i wielkomiejskim, a przede wszystkim nieznanym. Historie opowiadają osoby zaangażowane w życie miasta, jego kulturę, historię. Po pobraniu na odtwarzacz za darmo pliku MP3 ze strony www.szeptany.lublin.pl należy udać się w określone miejsce i po naciśnięciu "play” dać się poprowadzić opowieści. W ramach "Sezonu Lublin” będą dwa spacery.

5 maja (sobota), pl. Litewski, start o godz. 11.00 - spacer i spotkanie z aktorem Dariuszem Jeżem (plik "Lublin szemrany”);
6 maja (niedziela), start o godzinie 11.00 z pl. Zamkowego (przy schodach u podnóża Zamku) - spacer i spotkanie z historykiem Robertem Kuwałkiem (plik "Lublin żydowski”). W miejscu odkrytym na końcu godzinnego spaceru na uczestników czekają autorzy audioprzewodników, z którymi udamy się na spotkanie w jednej z lubelskich kawiarni.

Biegiem po Lublinie
Biegając po mieście można zobaczyć więcej, docierając też do miejsc na uboczu głównych szlaków turystycznych. Zapraszamy do oglądania miasta w biegu, w towarzystwie biegających przewodników, w tempie umożliwiającym konwersację. Poznamy historie, anegdoty i ciekawostki o centrum miasta, uczelniach, osiedlach mieszkaniowych, lubelskim przemyśle. O mieście opowiadać będą m.in. Tomasz Rakowski, szef TVP Lublin, Justyna Grzywaczewska, lekkoatletka i trenerka, Anna Dąbrowska i Piotr Skrzypczak ze Stowarzyszenia Homo Faber. Trasa ok. 20 km rozpoczyna się i kończy przy LOITiK-u, ul. Jezuicka 1/3. Wycieczkę organizuje Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe, www.bieganie.lublin.pl.

6 maja (niedziela), początek o godzinie 18, czas ok. 3 godzin.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
polecam
pfffff
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

polecam
polecam (28 kwietnia 2012 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mogę polecić udział w konkursach. Na długi weekend może ktoś będzie miał szczęście i przygarnie fajne nagrody:
Masz kartę visa? [url="http://goo.gl/B1oyy"]http://goo.gl/B1oyy[/url] możesz wygraćkasę lub wyjazd naigrzyska.
Masz kartę MasterCard? [url="http://goo.gl/PaEjR"]http://goo.gl/PaEjR[/url]Możesz się spotkać z Leo Messim
Rozwiń
pfffff
pfffff (27 kwietnia 2012 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Legendy Lubelskie” - znaczy, fabryki i miejsca pracy?? chociaż o takich legendach nawet nie słyszałem, więc bardziej praca w lublinie podchodzi pod BAŚŃ, a nie legendę ,..., nawet ta o smoku wawelskim jest bardziej rzeczywista niż ta o pracy w lublinie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!