Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2011 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Mąka i cukier znikają ze sklepów. Ludzie kupują na zapas

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 43 A A
Wzięłabym więcej, ale mnie nie stać. Podobno cukier i mąka mają mocno podrożeć – mówi Zofia Stanisła
Wzięłabym więcej, ale mnie nie stać. Podobno cukier i mąka mają mocno podrożeć – mówi Zofia Stanisła

Kilogramy cukru i mąki błyskawicznie znikają ze sklepowych półek. Ludzie robią zapasy, bo boją się dalszego wzrostu cen. Według handlowców, niepotrzebnie wpadają w panikę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zofia Stanisławek kupiła wczoraj w "Biedronce” 7 kilogramów mąki. – Wzięłabym więcej, ale mnie nie stać. Robię zapasy, bo podobno cukier i mąka mają mocno podrożeć – mówi pani Zofia, emerytka z Lublina.

– Żona mi kazała kupić 10 kilo cukru. Tak na zapas. Wszyscy mówią, że cukier ma być po 5 złotych za kilogram – dodaje Jan Kostrzewski z Lublina.

Efekty już widać, bo sklepy, szczególnie te dyskontowe, nie nadążają z dostawami. – Najpierw ludzie zaczęli wykupywać cukier. Teraz mąkę. Normalnie w ciągu dnia sprzedajemy paletę cukru. Teraz paleta znika w ciągu dwóch godzin – mówi szefowa jednego z tanich sklepów.

Tydzień temu w tanim markecie kilogram mąki kosztował 1,19 zł, wczoraj już 1,45 zł. Jeszcze bardziej podrożał cukier. Tydzień temu za kilogram płaciliśmy 3,40, wczoraj już 3,99 zł. Niektóre z sieci, aby utrzymać ciągłość sprzedaży, sięgnęły do sprawdzonych metod.

– Musieliśmy wprowadzić limit sprzedaży cukru do 30 kilogramów na osobę. Doszły do nas słuchy, że drobni przedsiębiorcy, wykupują w marketach tani cukier, aby go sprzedawać drożej – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy sieci Tesco.

Zdaniem Sikory, rynkowa panika, to mechanizm, który sam się nakręca. – Klienci kupują cukier, bo ma być drożej, a jest drożej, bo znacznie wzrósł popyt – tłumaczy.

Co na to producenci?

– W Polsce generalnie brakuje cukru, ponieważ Unia Europejska ustaliła dla naszego kraju limity produkcyjne w wysokości ok. 1,4 mln ton cukru. A to za mało w stosunku do faktycznych potrzeb szacowanych na ok. 1,6 mln ton – mówi Aleksandra Paulska, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej SA.

– Te brakujące 200 tys. ton cukru trzeba do Polski sprowadzić, ale ceny na świecie są tak wysokie, że nie opłaca się tego robić – dodaje.

Podobnie jest z mąką.

– Zaczyna nam brakować ziarna dobrej jakości. Trzeba je sprowadzić z USA. W 2010 roku tona pszenicy kosztowała 420 zł. Teraz młyny płacą za nią nawet po 1000 złotych. Z tego powodu ceny mąki będą rosnąć – mówi Jadwiga Radkiel ze Stowarzyszenia Młynarzy RP w Warszawie.

Jednak, zdaniem producentów, kupowanie na zapas nie ma sensu. – Zapasy cukru, jakie posiada KSC SA są typowe dla tej pory roku – przekonuje Aleksandra Paulska.

– Nie widzę podstaw do paniki – usłyszeliśmy w jednym z młynów w Piaskach. – Ziarna nam nie brakuje.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2011 o 11:08
[quote name='' timestamp='1299783883' post='448934']
Mąki nie kupuję. Zboże przemielone w mojej obecnóści u świetnego młynarza jest najwyższej jakości.Tak więc wiem co jem-nie takie g.... jak myślisz. Trzeba wiedzieć od kogo kupujesz-czy aby nie od jakiejś czarownicy...
[/quote]
Ha!Ha! -tak się składa,że mieszkałem na wsi ponad 30 lat i nie raz bywałem we młynie i widziałem jak mielą zboże i ślady mysz i szczurów,bo przecież młyn to "raj dla gryzoni". Nie przejmuj się zanadto tą "higienicznością" ,bo zwariujesz od nadmiaru emocji!
[quote name='' timestamp='1299783883' post='448934']
Mąki nie kupuję. Zboże przemielone w mojej obecnóści u świetnego młynarza jest najwyższej jakości.Tak więc wiem co jem-nie takie g.... jak myślisz. Trzeba wiedzieć od kogo kupujesz-czy aby nie od jakiejś czarownicy...
[/quote]
Ha!Ha! -tak się składa,że mieszkałem na wsi ponad 30 lat i nie raz bywałem we młynie i widziałem jak mielą zboże i ślady mysz i szczurów,bo przecież młyn to "raj dla gryzoni". Nie przejmuj się zanadto tą &q... rozwiń
Avatar
:) / 10 marca 2011 o 20:04
Mąki nie kupuję. Zboże przemielone w mojej obecnóści u świetnego młynarza jest najwyższej jakości.Tak więc wiem co jem-nie takie g.... jak myślisz. Trzeba wiedzieć od kogo kupujesz-czy aby nie od jakiejś czarownicy...
Avatar
Gość / 10 marca 2011 o 18:10
[quote name='' timestamp='1299762779' post='448810']
Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych warunkach,z brudem za paznokciami czy zrobił coś celowo dla "dodania" smaku. Nie chcę nikomu obrzydzać tych produktów bo to kwestia smaku i wyboru,a ludzie idąc na łatwiznę lub z konieczności korzystają z dobrodziejstw gastronomii.Ja pozostanę bez względu na koszty przy tradycyjnej kuchni polskiej.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,że kupione pierogi mogą być robione w niehigienicznych warunkach,to zapytam Ciebie: skąd masz 100% pewności,że mąka,którą kupiłać na pierogi które sama ulepisz nie była "skażona" myszami w młynie? Nie przejmuj się bo: "na g*wno nie trzeba dobrego materiału" To tak,jak ludzie kupują "u wiejskiej babki na targu świeże mleko i ser". Otóż ludzie są mega-naiwni ,bo nie zdają sobie sprawy,że taka stara babka-przekupka może przez jakieś stare majtki mleko cedzić i ser wyciskać... Oczywiście: na pewno są rolnicy czyści i kulturalni-ale nie wszystkim można ufać...
[quote name='' timestamp='1299762779' post='448810']
Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych warunkach,z brudem za paznokciami czy zrobił coś celowo dla "dodania" smaku. Nie chcę nikomu obrzydzać tych produktów bo to kwestia smaku i wyboru,a ludzie idąc na łatwiznę lub z konieczności korzystają z dobrodziejstw gastronomii.Ja pozostan... rozwiń
Avatar
:) / 10 marca 2011 o 14:12
[quote name='bambosh' timestamp='1299759686' post='448784']
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów?
[/quote]

Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych warunkach,z brudem za paznokciami czy zrobił coś celowo dla "dodania" smaku. Nie chcę nikomu obrzydzać tych produktów bo to kwestia smaku i wyboru,a ludzie idąc na łatwiznę lub z konieczności korzystają z dobrodziejstw gastronomii.Ja pozostanę bez względu na koszty przy tradycyjnej kuchni polskiej.
[quote name='bambosh' timestamp='1299759686' post='448784']
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów?
[/quote]

Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych waru... rozwiń
Avatar
bambosh / 10 marca 2011 o 13:21
[quote name='' timestamp='1299753598' post='448730']
To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność.
[/quote]
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów?
[quote name='' timestamp='1299753598' post='448730']
To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność.
[/quote]
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów? rozwiń
Avatar
bambosh / 10 marca 2011 o 13:15
Co Wy to pierniczycie? Ja liczyłem "na prawo i na lewo" i jeżeli brać pod uwagę ceny gotowych produktów (np.makaron za 2,40zł/kg lub pyzy ziemniaczane za 2,79zł/kg,pierogi za 4-6 zł/kg lub inne artykuły),to jakim cudem opłaca się samemu gotować/piec w domu? przecież gaz czy prąd do zrobienia tego też kosztuje... Czasy np.makaronu ze sklepu,który był jakiś taki "krochmalny" i niesmaczny odeszły już w zapomnienie.Podobnie jest i z innymi artykułami spożywczymi-ale do niektórych to jeszcze nie dotarło... A ja kupiłem trochę cukru na zapas(za dużo to też nie-no bez przesady!)-i co w tym złego? Przecież to dobra "inwestycja",bo przez 3 tygodnie cena cukru "urosła" prawie drugie tyle. Jeżeli ktoś umie choć troszkę kalkulować,to zrobi zapas -a tylko ludzie bezmyślni i nieodpowiedzialni nie kupują na zapas. Zapasy trzeba robić z umiarem i bez przesady-jednakże warto je mieć...
Co Wy to pierniczycie? Ja liczyłem "na prawo i na lewo" i jeżeli brać pod uwagę ceny gotowych produktów (np.makaron za 2,40zł/kg lub pyzy ziemniaczane za 2,79zł/kg,pierogi za 4-6 zł/kg lub inne artykuły),to jakim cudem opłaca się samemu gotować/piec w domu? przecież gaz czy prąd do zrobienia tego też kosztuje... Czasy np.makaronu ze sklepu,który był jakiś taki "krochmalny" i niesmaczny odeszły już w zapomnienie.Podobnie jest i z innymi artykułami spożywczymi-ale do niektórych to jeszcze nie dotarło... A ja kupiłem trochę ... rozwiń
Avatar
:) / 10 marca 2011 o 11:39
[quote name='jon' timestamp='1299702038' post='448528']
bardzo ładnie ale bez przesadnego optymizmu !
bardzo wiele moich znajomych kupuje gotowe ciasta czy pierogi.
pomimo moich usilnych zachęt , żeby zrobiły to 2 x w roku - przy okazji świąt , zawstydzania , nie pieką tylko kupują !
[/quote]

To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność.
[quote name='jon' timestamp='1299702038' post='448528']
bardzo ładnie ale bez przesadnego optymizmu !
bardzo wiele moich znajomych kupuje gotowe ciasta czy pierogi.
pomimo moich usilnych zachęt , żeby zrobiły to 2 x w roku - przy okazji świąt , zawstydzania , nie pieką tylko kupują !
[/quote]

To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność. rozwiń
Avatar
jon / 10 marca 2011 o 08:16
[quote name='' timestamp='1299706896' post='448564']
No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież każdy potrzebuje jeszcze coś dla ciała i ducha nie tylko brzucha. Tak się składa,że mam tego czasu wystarczająco dużo i w kuchni też sobie radzę.Styropianu nie jadam
[/quote]
pogratulować
ale to co pisałem to szczera prawda. młode kobiety to dziś tylko na mikrofali umieją podgrzać, a potem ploty , GG itd.
[quote name='' timestamp='1299706896' post='448564']
No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież każdy potrzebuje jeszcze coś dla ciała i ducha nie tylko brzucha. Tak się składa,że mam tego czasu wystarczająco dużo i w kuchni też sobie radzę.Styropianu nie jadam
[/quote]
pogratulować
ale to co pisałem to szczera prawda. młode kobiety to dziś tylko na mikrofali umieją podgrzać, a potem ploty , GG... rozwiń
Avatar
:) / 9 marca 2011 o 22:41
[quote name='jon' timestamp='1299702667' post='448533']
no akurat czas nie pozwala. musicie mieć na rozmowy przez komórki ( średnia rozmowa 40 minut z 1 koleżanką ). no i gadu-gadu ,nasza klasa facebooki też trochę zajmują.
P.S. niektórzy to i styropian jedzą, jak ja to nazywam, jakieś takie dmuchane, prażone ale ma strukturę styropianu
[/quote]

No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież każdy potrzebuje jeszcze coś dla ciała i ducha nie tylko brzucha. Tak się składa,że mam tego czasu wystarczająco dużo i w kuchni też sobie radzę.Styropianu nie jadam
[quote name='jon' timestamp='1299702667' post='448533']
no akurat czas nie pozwala. musicie mieć na rozmowy przez komórki ( średnia rozmowa 40 minut z 1 koleżanką ). no i gadu-gadu ,nasza klasa facebooki też trochę zajmują.
P.S. niektórzy to i styropian jedzą, jak ja to nazywam, jakieś takie dmuchane, prażone ale ma strukturę styropianu
[/quote]

No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież k... rozwiń
Avatar
jon / 9 marca 2011 o 21:31
[quote name='' timestamp='1299573531' post='447720']
W każdym gospodarstwie domowym potrzebna jest zarówno mąka jak i cukier. Nigdy nie robię zapasów i denerwuje mnie to wykupywanie drożejących artykułów spożywczych.
Co do kobiet,które nie robią pierogów,makaronów i nie pieką ciast-skoro zadowala ich jakość kupionych w garmażerce to nic nam do tego(mądre kobiety ,a może czas nie pozwala na robienie.
Ja robię i jem co zresztą widać ,ale to kwestia upodobań. Pozdrawiam łasuchów i niejadków.
[/quote]
no akurat czas nie pozwala. musicie mieć na rozmowy przez komórki ( średnia rozmowa 40 minut z 1 koleżanką ). no i gadu-gadu ,nasza klasa facebooki też trochę zajmują.
P.S. niektórzy to i styropian jedzą, jak ja to nazywam, jakieś takie dmuchane, prażone ale ma strukturę styropianu
[quote name='' timestamp='1299573531' post='447720']
W każdym gospodarstwie domowym potrzebna jest zarówno mąka jak i cukier. Nigdy nie robię zapasów i denerwuje mnie to wykupywanie drożejących artykułów spożywczych.
Co do kobiet,które nie robią pierogów,makaronów i nie pieką ciast-skoro zadowala ich jakość kupionych w garmażerce to nic nam do tego(mądre kobiety ,a może czas nie pozwala na robienie.
Ja robię i jem co zresztą widać ,ale to kwestia upodobań. Pozdrawiam łasuchów i niejadków.
[/qu... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2011 o 11:08
[quote name='' timestamp='1299783883' post='448934']
Mąki nie kupuję. Zboże przemielone w mojej obecnóści u świetnego młynarza jest najwyższej jakości.Tak więc wiem co jem-nie takie g.... jak myślisz. Trzeba wiedzieć od kogo kupujesz-czy aby nie od jakiejś czarownicy...
[/quote]
Ha!Ha! -tak się składa,że mieszkałem na wsi ponad 30 lat i nie raz bywałem we młynie i widziałem jak mielą zboże i ślady mysz i szczurów,bo przecież młyn to "raj dla gryzoni". Nie przejmuj się zanadto tą "higienicznością" ,bo zwariujesz od nadmiaru emocji!
[quote name='' timestamp='1299783883' post='448934']
Mąki nie kupuję. Zboże przemielone w mojej obecnóści u świetnego młynarza jest najwyższej jakości.Tak więc wiem co jem-nie takie g.... jak myślisz. Trzeba wiedzieć od kogo kupujesz-czy aby nie od jakiejś czarownicy...
[/quote]
Ha!Ha! -tak się składa,że mieszkałem na wsi ponad 30 lat i nie raz bywałem we młynie i widziałem jak mielą zboże i ślady mysz i szczurów,bo przecież młyn to "raj dla gryzoni". Nie przejmuj się zanadto tą &q... rozwiń
Avatar
:) / 10 marca 2011 o 20:04
Mąki nie kupuję. Zboże przemielone w mojej obecnóści u świetnego młynarza jest najwyższej jakości.Tak więc wiem co jem-nie takie g.... jak myślisz. Trzeba wiedzieć od kogo kupujesz-czy aby nie od jakiejś czarownicy...
Avatar
Gość / 10 marca 2011 o 18:10
[quote name='' timestamp='1299762779' post='448810']
Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych warunkach,z brudem za paznokciami czy zrobił coś celowo dla "dodania" smaku. Nie chcę nikomu obrzydzać tych produktów bo to kwestia smaku i wyboru,a ludzie idąc na łatwiznę lub z konieczności korzystają z dobrodziejstw gastronomii.Ja pozostanę bez względu na koszty przy tradycyjnej kuchni polskiej.
[/quote]
Idąc Twoim tokiem myślenia,że kupione pierogi mogą być robione w niehigienicznych warunkach,to zapytam Ciebie: skąd masz 100% pewności,że mąka,którą kupiłać na pierogi które sama ulepisz nie była "skażona" myszami w młynie? Nie przejmuj się bo: "na g*wno nie trzeba dobrego materiału" To tak,jak ludzie kupują "u wiejskiej babki na targu świeże mleko i ser". Otóż ludzie są mega-naiwni ,bo nie zdają sobie sprawy,że taka stara babka-przekupka może przez jakieś stare majtki mleko cedzić i ser wyciskać... Oczywiście: na pewno są rolnicy czyści i kulturalni-ale nie wszystkim można ufać...
[quote name='' timestamp='1299762779' post='448810']
Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych warunkach,z brudem za paznokciami czy zrobił coś celowo dla "dodania" smaku. Nie chcę nikomu obrzydzać tych produktów bo to kwestia smaku i wyboru,a ludzie idąc na łatwiznę lub z konieczności korzystają z dobrodziejstw gastronomii.Ja pozostan... rozwiń
Avatar
:) / 10 marca 2011 o 14:12
[quote name='bambosh' timestamp='1299759686' post='448784']
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów?
[/quote]

Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych warunkach,z brudem za paznokciami czy zrobił coś celowo dla "dodania" smaku. Nie chcę nikomu obrzydzać tych produktów bo to kwestia smaku i wyboru,a ludzie idąc na łatwiznę lub z konieczności korzystają z dobrodziejstw gastronomii.Ja pozostanę bez względu na koszty przy tradycyjnej kuchni polskiej.
[quote name='bambosh' timestamp='1299759686' post='448784']
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów?
[/quote]

Kupione pierogi,kluski,paszteciki,gołąbki,naleśniki itp. nigdy nie dorównają smakiem moim domowym. Nie liczę czasu,włożonego wysiłku ani produktów. Za to jem wszystko bez obaw,że ktoś lepił je w niehigienicznych waru... rozwiń
Avatar
bambosh / 10 marca 2011 o 13:21
[quote name='' timestamp='1299753598' post='448730']
To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność.
[/quote]
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów?
[quote name='' timestamp='1299753598' post='448730']
To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność.
[/quote]
Współczesna "gospodarność" wygląda trochę inaczej niż ta,co kiedyś. No bo ciekawy jestem,która gospodyni ulepiła by Ci pierogów z serem za 4zł/kg lub makaronu za 2,40zł/kg i to z jej własnych produktów? rozwiń
Avatar
bambosh / 10 marca 2011 o 13:15
Co Wy to pierniczycie? Ja liczyłem "na prawo i na lewo" i jeżeli brać pod uwagę ceny gotowych produktów (np.makaron za 2,40zł/kg lub pyzy ziemniaczane za 2,79zł/kg,pierogi za 4-6 zł/kg lub inne artykuły),to jakim cudem opłaca się samemu gotować/piec w domu? przecież gaz czy prąd do zrobienia tego też kosztuje... Czasy np.makaronu ze sklepu,który był jakiś taki "krochmalny" i niesmaczny odeszły już w zapomnienie.Podobnie jest i z innymi artykułami spożywczymi-ale do niektórych to jeszcze nie dotarło... A ja kupiłem trochę cukru na zapas(za dużo to też nie-no bez przesady!)-i co w tym złego? Przecież to dobra "inwestycja",bo przez 3 tygodnie cena cukru "urosła" prawie drugie tyle. Jeżeli ktoś umie choć troszkę kalkulować,to zrobi zapas -a tylko ludzie bezmyślni i nieodpowiedzialni nie kupują na zapas. Zapasy trzeba robić z umiarem i bez przesady-jednakże warto je mieć...
Co Wy to pierniczycie? Ja liczyłem "na prawo i na lewo" i jeżeli brać pod uwagę ceny gotowych produktów (np.makaron za 2,40zł/kg lub pyzy ziemniaczane za 2,79zł/kg,pierogi za 4-6 zł/kg lub inne artykuły),to jakim cudem opłaca się samemu gotować/piec w domu? przecież gaz czy prąd do zrobienia tego też kosztuje... Czasy np.makaronu ze sklepu,który był jakiś taki "krochmalny" i niesmaczny odeszły już w zapomnienie.Podobnie jest i z innymi artykułami spożywczymi-ale do niektórych to jeszcze nie dotarło... A ja kupiłem trochę ... rozwiń
Avatar
:) / 10 marca 2011 o 11:39
[quote name='jon' timestamp='1299702038' post='448528']
bardzo ładnie ale bez przesadnego optymizmu !
bardzo wiele moich znajomych kupuje gotowe ciasta czy pierogi.
pomimo moich usilnych zachęt , żeby zrobiły to 2 x w roku - przy okazji świąt , zawstydzania , nie pieką tylko kupują !
[/quote]

To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność.
[quote name='jon' timestamp='1299702038' post='448528']
bardzo ładnie ale bez przesadnego optymizmu !
bardzo wiele moich znajomych kupuje gotowe ciasta czy pierogi.
pomimo moich usilnych zachęt , żeby zrobiły to 2 x w roku - przy okazji świąt , zawstydzania , nie pieką tylko kupują !
[/quote]

To specyficzne podejście "gospodyni" do tego typu zajęć. Nie każdy może sobie na to pozwolić chociażby ze względów finansowych. Ja cenię sobie gospodarność. rozwiń
Avatar
jon / 10 marca 2011 o 08:16
[quote name='' timestamp='1299706896' post='448564']
No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież każdy potrzebuje jeszcze coś dla ciała i ducha nie tylko brzucha. Tak się składa,że mam tego czasu wystarczająco dużo i w kuchni też sobie radzę.Styropianu nie jadam
[/quote]
pogratulować
ale to co pisałem to szczera prawda. młode kobiety to dziś tylko na mikrofali umieją podgrzać, a potem ploty , GG itd.
[quote name='' timestamp='1299706896' post='448564']
No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież każdy potrzebuje jeszcze coś dla ciała i ducha nie tylko brzucha. Tak się składa,że mam tego czasu wystarczająco dużo i w kuchni też sobie radzę.Styropianu nie jadam
[/quote]
pogratulować
ale to co pisałem to szczera prawda. młode kobiety to dziś tylko na mikrofali umieją podgrzać, a potem ploty , GG... rozwiń
Avatar
:) / 9 marca 2011 o 22:41
[quote name='jon' timestamp='1299702667' post='448533']
no akurat czas nie pozwala. musicie mieć na rozmowy przez komórki ( średnia rozmowa 40 minut z 1 koleżanką ). no i gadu-gadu ,nasza klasa facebooki też trochę zajmują.
P.S. niektórzy to i styropian jedzą, jak ja to nazywam, jakieś takie dmuchane, prażone ale ma strukturę styropianu
[/quote]

No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież każdy potrzebuje jeszcze coś dla ciała i ducha nie tylko brzucha. Tak się składa,że mam tego czasu wystarczająco dużo i w kuchni też sobie radzę.Styropianu nie jadam
[quote name='jon' timestamp='1299702667' post='448533']
no akurat czas nie pozwala. musicie mieć na rozmowy przez komórki ( średnia rozmowa 40 minut z 1 koleżanką ). no i gadu-gadu ,nasza klasa facebooki też trochę zajmują.
P.S. niektórzy to i styropian jedzą, jak ja to nazywam, jakieś takie dmuchane, prażone ale ma strukturę styropianu
[/quote]

No i popadnij kobieto na takiego faceta to Cię tylko do garów pogoni. Telefon-be,portale społecznościowe i gadu gadu-to też nie. Przecież k... rozwiń
Avatar
jon / 9 marca 2011 o 21:31
[quote name='' timestamp='1299573531' post='447720']
W każdym gospodarstwie domowym potrzebna jest zarówno mąka jak i cukier. Nigdy nie robię zapasów i denerwuje mnie to wykupywanie drożejących artykułów spożywczych.
Co do kobiet,które nie robią pierogów,makaronów i nie pieką ciast-skoro zadowala ich jakość kupionych w garmażerce to nic nam do tego(mądre kobiety ,a może czas nie pozwala na robienie.
Ja robię i jem co zresztą widać ,ale to kwestia upodobań. Pozdrawiam łasuchów i niejadków.
[/quote]
no akurat czas nie pozwala. musicie mieć na rozmowy przez komórki ( średnia rozmowa 40 minut z 1 koleżanką ). no i gadu-gadu ,nasza klasa facebooki też trochę zajmują.
P.S. niektórzy to i styropian jedzą, jak ja to nazywam, jakieś takie dmuchane, prażone ale ma strukturę styropianu
[quote name='' timestamp='1299573531' post='447720']
W każdym gospodarstwie domowym potrzebna jest zarówno mąka jak i cukier. Nigdy nie robię zapasów i denerwuje mnie to wykupywanie drożejących artykułów spożywczych.
Co do kobiet,które nie robią pierogów,makaronów i nie pieką ciast-skoro zadowala ich jakość kupionych w garmażerce to nic nam do tego(mądre kobiety ,a może czas nie pozwala na robienie.
Ja robię i jem co zresztą widać ,ale to kwestia upodobań. Pozdrawiam łasuchów i niejadków.
[/qu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino
film

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino 5 1

Biało czerwone piłki plażowe z logo Instytutu Pamięci Narodowej, w którym znajduje się godło Polski, zamówił lubelski oddział IPN. Patriotyczny gadżet wywołał wiele skrajnych emocji.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca 0 0

W weekend na Arenie Lublin zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Chłopców U-12 „Duńczyk Cup 2018. Udział w zawodach wezmą chociażby akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań Zagłębia Lubin, ale i Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna.

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 3 4

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 3 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 2 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 4 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 6 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 3

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 94 29

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 9

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 2

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 12 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 14 8

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 4 44

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!