niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Mało bogatych

Dodano: 17 czerwca 2002, 21:53
Autor: Marek Kliza

Najbogatszym człowiekiem naszego regionu jest Tadeusz Chmiel, główny akcjonariusz spółki Black Red White SA w Chmielku k. Biłgoraja, producenta mebli.

W najnowszym rankingu „100 najbogatszych Polaków” opublikowanym przez Wprost znajduje się na 13 miejscu. Ubiegłoroczne przychody holdingu wyniosły 822 mln zł, a zysk netto 63 mln zł.
Inni z grona najbogatszych Polaków z listy Wprost, którzy inwestują na Lubelszczyźnie, to Barbara i Michał Sołowowowie (m.in. Cersanit Krasnystaw), Zbigniew Jakubas (Zakłady Graficzne Multidruk w Lublinie i Kurier Lubelski) oraz Janusz Palikot z rodziną (prezes i właściciel m.in. Ambry SA w Woli Dużej k. Biłgoraja, największego producenta win w Polsce, oraz właściciel 80 proc. akcji Polmosu Lublin). I... tyle.
Najbogatszym Polakiem jest wg Wprost Jan Kulczyk
z rodziną. Jego majątek szacowany jest na 12 mld zł. Drugą lokatę, z fortuną rzędu 5 mld zł, zajmuje Aleksander Gudzowaty z rodziną. Na miejscu trzecim znalazł się Zbigniew Solorz-Żak, wyłączny właściciel Polsatu. Łączna wartość stacji szacowana jest na 2,7 mld zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24