niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Małżeństwo staruszków trafiło do więzienia za szukanie kilera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2010, 21:50

Kłótnia "o miedzę” sprawiła, że małżonkowie Danuta i Józef M. postanowili wynająć zabójców, którzy zabiją sąsiada. Wczoraj ta niespotykana sprawa znalazła ostateczny finał w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. Danuta M. została skazana na dwa lata i osiem miesięcy więzienia. Jej mąż usłyszał wyrok już wcześniej.

Małżonkowie do końca utrzymywali, że są niewinni. Skarżyli się na stronniczość sędziów, a sądzony jako pierwszy Józef M. odwoływał się nawet do Sądu Najwyższego. Nic nie wskórał. Każdy sąd bez cienia wątpliwości stwierdzał, że obydwoje są winni podżegania do zabójstwa.

Blisko 70-letni Józef i o kilka lat młodsza Danuta M. prowadzili pod Bychawą gospodarstwo. Z sąsiadem kłócili się od lat. Głównie o korzystanie z drogi dojazdowej do ich gospodarstw. W 2004 roku postanowili wymierzyć sąsiadowi sprawiedliwość.

Na poszukiwanie płatnych zabójców udali się na targ w Lublinie. Ktoś obiecał przysłać do nich fachowców. Do domu M. przyjechało dwóch mężczyzn. Małżonkowie od razu przystąpili do rzeczy.

Powiedzieli, że zlecają zabicie sąsiada, który mógłby np. zginąć w upozorowanym wypadku. Ich rozmówcami okazali się… policjanci. Dotarła do nich bowiem informacja o poszukiwaniach zabójcy na targu.

Niedługo potem małżonkowie usłyszeli w prokuraturze zarzut podżegania do zabójstwa a do sądu trafił akt oskarżenia. Ze względu na wiek mieli odpowiadać z wolnej stopy, co się rzadko zdarza w sprawach o zabójstwo. Szybko okazało się, że nie zależy im na szybkim zakończeniu sprawy.

Początkowo na proces nie stawiał się Józef M. Potem jego żona wyjechała za granicę. Sędziowie stracili cierpliwość i kazali małżonków aresztować.

Najpierw za kratki trafił Józef M., którego sąd skazał na trzy lata więzienia. Mężczyzna wyrok już odsiedział. Jego żona wpadła, gdy wracała z zagranicy. Jesienią ub. roku Sąd Okręgowy w Lublinie skazał ją na dwa lata więzienia i osiem miesięcy.

Kobieta odwołała się do Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Twierdziła, że nie była przy całej rozmowie męża z policjantami i nie wiedziała, o co w niej chodzi.

– Domagała się uniewinnienia albo odstąpienia od wykonania kary – mówi Cezary Wójcik, rzecznik SA w Lublinie. Wczoraj sąd jej apelacji nie uwzględnił.

Małżonkom groziło co najmniej osiem lat więzienia, ale sądy zastosowały nadzwyczajne złagodzenie kary. Danuta M. do tej pory odsiedziała pół roku.

– Prawdopodobnie złożymy w tej sprawie kasację do Sądu Najwyższego – zapowiada Wojciech Wownysz, adwokat Danuty M.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gosia
Lubelak
crx
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosia
gosia (16 kwietnia 2010 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jacy starzy i schorowani, skoro pani pojechała na zagraniczne wojaże? Starzy i schorowani ludzie siedzą na dupskach w domu, paranoja.
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (16 kwietnia 2010 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autor artykułu nie grzeszy intelektem - poza wiekiem - co to znaczy kiler?? bo ja nie znalazłem tego słowa w słowniku?? Poziom gazetki szkolnej - pismaki po polibudzie....
Rozwiń
crx
crx (16 kwietnia 2010 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni wynająć Jurka Killera.A tak poważnie-kto zabijałby na zlecenie przy prawdopodobnie niewielkiej zapłacie.Zawodowi mordercy to też inteligentni ludzie i potrafią liczyć ryzyko/zysk.
Rozwiń
Gość
Gość (16 kwietnia 2010 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"niespełna siedemdziesięcioletni i o klika lat młodsza" para staruszków!!!! Nic tylko po czterdziestce kupić trumnę i czekać na śmierć !
Rozwiń
Folga
Folga (16 kwietnia 2010 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobne małżeństwo w Kłodnicy tyle że podpalacza.Oczywiście sprawców nie wykryto.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!