wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Mam 6 lat, idę do szkoły. Co czeka dzieci, które od września zaczną naukę?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2014, 06:30

Piotrek z Lublina jest jednym z ponad 1,4 tysiąca sześciolatków, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w jednej z miejskich szkół. MEN zapowiada, że darmowy podręcznik, z którego będą uczyć się pierwszaki, trafi do placówek do 22 sierpnia.

Mamy już kilka kredek, długopisy, gumkę i piórnik z Supermanem - wymienia 6-letni Piotrek, który we wrześniu rozpocznie naukę w szkole. - Wiem, że będziemy siedzieć w ławkach, że w szkole więcej się dzieci uczą, a w przedszkolu bawią. W szkole bawią się na przerwach - opowiada przyszły uczeń. - Interesuję się matematyką i szachami. Zdobyłem nawet puchar w przedszkolu.

Piotruś będzie się uczyć w Szkole Podstawowej nr 43. Łącznie do miejskich szkół podstawowych w Lublinie zostało zapisanych 4131 uczniów klas pierwszych. - W tym 1403 sześciolatków, którzy we wrześniu mają rozpocząć naukę w szkole - podaje Agnieszka Adamska-Bednarz z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie.

Po wakacjach do szkoły idą obowiązkowo dzieci urodzone w pierwej połowie 2008 r. - Moja córka poszła jako 6-latka. Teraz będzie uczennicą III klasy. Nie żałuję, że wysłałam ją do szkoły rok wcześniej - przekonuje pani Agata z podlubelskiej Niedrzwicy Dużej. - Bardzo dobrze sobie radzi.

A tego, czy dziecko sobie poradzi niektórzy rodzice się obawiają. - Syna szkoła interesuje, dopytuje o nią. Chyba dużo o tym myśli - podejrzewa pani Katarzyna Czerniak, mama Piotrusia. - Nie obawiamy się nauki tylko tego, czy sobie poradzi wśród starszych uczniów, czy nie będą mu dokuczać.

Nie wszystkie 6-latki objęte obowiązkiem pójdą do szkoły jesienią. - Odroczenia obowiązku szkolnego na pewno będą - przewiduje Krystyna Kaczorowska, p.o. dyrektora Kraśnickiego Ośrodka Edukacji i Nauki. - Myślę, że w Kraśniku będą to jednak pojedyncze przypadki.

Gratisowy elementarz

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas pierwszych otrzymają za darmo podręcznik - "Nasz elementarz”. - W województwie lubelskim darmowy podręcznik zamówiło 898 szkół podstawowych (31 694 książek). Uprawnionych do jego zamówienia było 918 szkół - wylicza Joanna Dębek, rzecznik prasowy MEN.

- 11 sierpnia otrzymamy zapas podręczników w liczbie 2,5 tysiąca sztuk - zapowiada przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie. I dodaje: Podręczniki dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych zostaną dostarczone do szkół nieco później, bo między 13 a 22 sierpnia.
  Edytuj ten wpis
TaTa
qwerty
aaa
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TaTa
TaTa (31 lipca 2014 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

6 - latki: wielka ściema. Potem nikt się nie interesuje jak sobie radzą w kolejnych klasach. Zapytajcie o to nauczycieli klas 1-3. Ale bez kamery i mikrofonu. Bo inaczej nic nie powiedzą - każdy szanuje robotę. 

Wiem - bo mam córkę w 3 klasie, (poszła do szkoły jako 7-latka). Byłe sześciolatki w klasie wyraźnie "odstają" emocjonalnie, mają gorsze wyniki itp. 

Reforma szkolnictwa to jedna wielka klęska. Tylko nie ma ojca tej klęski więc brniemy w to dalej. Nie ma TAKŻE owego andersenowskiego dziecka, które w jednej z baśni krzyknęło  "KRÓL JEST NAGI!!!". 

Myślcie bo inaczej skończymy jako korwinowskie "murzyny Europy". W końcu na zmywak się załapiemy. I o to chodzi.

TaTa

Rozwiń
qwerty
qwerty (31 lipca 2014 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dokładnie tak! Nie ma nic za darmo - wszystko jest wliczone w cenę życia w tym kraju. A dla pracujących na etacie jest to duża cena - ponad 60% wartości pracy jaką wykonujemy trafia do "budżetu państwa".

Rozwiń
aaa
aaa (31 lipca 2014 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to nie jest darmowy podręcznik

płacimy za niego wszyscy z naszych podatków, nawet ci co nie mają dzieci- całe sppołeczeństwo

a my rodzice dzieci z innych roczników mamy przez to podwyższoną cenę przez wydawnictwa bo muszą sobie odbić straty

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!