sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Mama ciągle poszukiwana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2006, 19:39

W Lublinie brakuje rodzin, które chcą wziąć pod opiekę opuszczone dzieci. Chociaż akcja "Szukam Mamy i Taty” trwa już od trzech miesięcy, zainteresowanie jest znikome.

Kampania ruszyła w połowie listopada ubiegłego roku. - Na razie odpowiedziało tylko ok. 20 osób - rozkłada ręce Anna Hałasa, kierownik sekcji ds. rodzin zastępczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - W porównaniu z naszymi potrzebami to praktycznie nic.
- Spodziewaliśmy się, że chętnych będzie więcej - dodaje Barbara Paczos, dyrektor lubelskiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego. - Tym bardziej że od niedawna mogą powstawać tzw. zawodowe rodziny zastępcze.
Jak funkcjonują? Dwoje dorosłych ludzi bierze pod opiekę dziecko, które nie jest z nimi spokrewnione. Dostają za to wynagrodzenie w wysokości co najmniej 700 zł miesięcznie. Oprócz tego rodzice zastępczy otrzymują pomoc na utrzymanie takiego dziecka - od 162 zł do 1296 zł.
W tej chwili w Lublinie działa 8 zawodowych rodzin zastępczych. - Żaden ośrodek opiekuńczo-wychowawczy nie zastąpi ogniska rodzinnego - podkreśla Paczos. - Odpowiednio przygotowani rodzice zastępczy mogą zapewnić spełnienie wszystkich potrzeb młodego człowieka, od bezpieczeństwa po akceptację. A więc warunki bardzo zbliżone do rodziny biologicznej - wyjaśnia. - Dlatego liczymy, że chętnych będzie coraz więcej. Dzieci czekają.
(mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!