Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2015 r.
14:16

Manifestacja KOD w Lublinie. "Ktoś urządza demolkę w kraju, Polacy chcą żyć w spokoju"

1 159 A A

Okrzyki „Szanujcie demokrację” czy „Polska prawa, a nie Jarosława”, transparenty, biało-czerwone flagi i zachęta do „przejścia na jasną stronę mocy”. Tak przebiegała sobotnia manifestacja Komitetu Obrony

Aktualizacja artykułu: 19 grudnia 2015 r. 15:41
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Demokracji na placu Litewskim w Lublinie. Wzięło w niej udział ponad dwa razy więcej ludzi niż w poprzedniej demonstracji, zorganizowanej tydzień wcześniej w tym samym miejscu.

- Wydrukowaliśmy 2,5 tysiąca ulotek. Rozdaliśmy ok. 1700. Myślę, że przyszło co najmniej tysiąc osób, o wiele więcej niż przed tygodniem, kiedy według naszych szacunków było ok. 500 uczestników – mówi Barbara Winiarczyk, organizatorka manifestacji. – O to, żeby było nas tak dużo postarał się w ostatnich dniach rząd i prezydent Andrzej Duda.

- Tydzień temu byłam w Warszawie, teraz postanowiłam przyjechać do Lublina – mówi pani Alicja z Puław. – Chcę się solidaryzować z ludźmi, którym podobnie jak mi nie podoba się polityka rządu. Nie chcę być Polką drugiego sortu, bo się nią nie czuję.

- Trzeba demonstrować brak zgody na demontaż państwa i niszczenie tego, co wypracowaliśmy przez ponad 25 lat demokracji. Biorąc pod uwagę fakt, jakim kursem idą rząd i prezydent, nie istnieją żadne inne formy sprzeciwu. Pozostaje ulica. Mam nadzieję, że takie manifestacje okażą się skuteczne – mówi pan Michał, lublinianin.

Organizatorzy demonstracji podkreślali, że nie tworzą ruchu politycznego, a obywatelski i że nie są przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, ale chcą bronić rządów prawa w Polsce. – To nie są już żarty, to są poważne sprawy, bo ktoś urządza nam demolkę w kraju! Nie ma naszej zgody na to – mówił Paweł Bareja z KOD.

Podczas demonstracji najmocniej oberwało się prezesowi PiS. Skandowano: „Polska prawa, a nie Jarosława” i Przecz z Kaczorem, dyktatorem”. Jeden z uczestników przyniósł transparent z napisem: „Błogosławione jajo, z którego wykluł się prezes”, co było żartobliwym nawiązaniem do hasła, jakim kilka dni temu powitano w Szczecinie prezydenta Andrzeja Dudę.

Jedno z przemówień próbował z kolei przerwać mężczyzna, który krzyczał: „Barany kłamiecie”, „Komuniści” i kilka innych, mniej cenzuralnych wyrazów. Po chwili opuścił plac Litewski.

Komentarze 159

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 07:38
KOD-Kaczyński Obroni Demokrację
Avatar
pytacz / 20 grudnia 2015 o 22:24

jude ?????

Kto jest żoną prezydenta Dudy?

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 22:11
Kolejne dziadki leśne.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 18:45
Czy to są ci sami, którzy twierdzili, że manifestowanie przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego doprowadzi do podpalenia Polski?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 18:44
Dziady KODowe są straszne - obraziły się na demokrację mimo przegranej
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 17:44

 jak podpisywali pakt Lisboński zabierający niepodległość Polski nikt nie wyszedł 

 10 października 2009 Prezydent Lech Kaczyński wreszcie podpisał ustawę ratyfikującą traktat lizboński Unii Europejskiej.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski

Wtedy Petru nie zajmował się polityką. Kto miał protestować, brat bliźniak?

 10 października 2009 Prezydent Lech Kaczyński wreszcie podpisał ustawę ratyfikującą traktat lizboński Unii Europejskiej.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski

Wtedy Petru nie zajmował się polityką. Kto miał protestować, brat bliźniak?

rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 15:11

O co chodzi w tych protestach?

tak jak ktos wcześniej napisał o koryto, tylko głownym zainteresowanym nie honor stać z pionkami to sobie za 70 albo 100zł wysyłaja swoich reprezentantów którzy krzycza "demokracja, demokracja, konstytucja" i wiele innych obrazliwych słow

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 14:19
Jak podnosili wiek emerytalny nikt nie wyszedł, jak podpisywali pakt Lisboński zabierający niepodległość Polski nikt nie wyszedł jak kradli pieniądze z ofe też nikt. Ludzie nie dajcie się zrobić w balona to przecież pompowana akcja, destabilizacja kraju. Nie wiecie nawet czego bronicie. Ludzi z platformy? Trybunału który z demokracją nic nie ma wspólnego on przecież podpisał się pod tymi wszystkimi kłócącymi się z demokracją rzeczami. Opamiętajcie się nie dajcie się robić w balona przez telewizje, Petru i Platformę.
Avatar
jowca dkór / 20 grudnia 2015 o 14:15

Kaczor z dworem nie mogą znieść protestów!!!! Czują zagrożenie, tak to jest początek końca pisiorów i rydzyków.

jude ?????

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 13:04
pis się boi ale jaja
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 07:38
KOD-Kaczyński Obroni Demokrację
Avatar
pytacz / 20 grudnia 2015 o 22:24

jude ?????

Kto jest żoną prezydenta Dudy?

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 22:11
Kolejne dziadki leśne.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 18:45
Czy to są ci sami, którzy twierdzili, że manifestowanie przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego doprowadzi do podpalenia Polski?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 18:44
Dziady KODowe są straszne - obraziły się na demokrację mimo przegranej
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 17:44

 jak podpisywali pakt Lisboński zabierający niepodległość Polski nikt nie wyszedł 

 10 października 2009 Prezydent Lech Kaczyński wreszcie podpisał ustawę ratyfikującą traktat lizboński Unii Europejskiej.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski

Wtedy Petru nie zajmował się polityką. Kto miał protestować, brat bliźniak?

 10 października 2009 Prezydent Lech Kaczyński wreszcie podpisał ustawę ratyfikującą traktat lizboński Unii Europejskiej.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski

Wtedy Petru nie zajmował się polityką. Kto miał protestować, brat bliźniak?

rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 15:11

O co chodzi w tych protestach?

tak jak ktos wcześniej napisał o koryto, tylko głownym zainteresowanym nie honor stać z pionkami to sobie za 70 albo 100zł wysyłaja swoich reprezentantów którzy krzycza "demokracja, demokracja, konstytucja" i wiele innych obrazliwych słow

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 14:19
Jak podnosili wiek emerytalny nikt nie wyszedł, jak podpisywali pakt Lisboński zabierający niepodległość Polski nikt nie wyszedł jak kradli pieniądze z ofe też nikt. Ludzie nie dajcie się zrobić w balona to przecież pompowana akcja, destabilizacja kraju. Nie wiecie nawet czego bronicie. Ludzi z platformy? Trybunału który z demokracją nic nie ma wspólnego on przecież podpisał się pod tymi wszystkimi kłócącymi się z demokracją rzeczami. Opamiętajcie się nie dajcie się robić w balona przez telewizje, Petru i Platformę.
Avatar
jowca dkór / 20 grudnia 2015 o 14:15

Kaczor z dworem nie mogą znieść protestów!!!! Czują zagrożenie, tak to jest początek końca pisiorów i rydzyków.

jude ?????

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 13:04
pis się boi ale jaja
Zobacz wszystkie komentarze 159

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić? 1 0

Nawet 40 pielęgniarek może znaleźć pracę w wojewódzkim szpitalu w Chełmie. Etaty zwalniają się też w innych placówkach. – Odchodzą na emerytury, ale potem wracają do pracy. Tylko to nas ratuje – przyznaje dyrektor jednego ze szpitali.

Lepiej omijać to przejście graniczne z Ukrainą. Na wyjazd trzeba długo czekać

Lepiej omijać to przejście graniczne z Ukrainą. Na wyjazd trzeba długo czekać 0 0

Dobra rada dla kierowców TIR-ów: omijajcie przejście graniczne w Dorohusku. Na wyjazd z Polski na Ukrainę trzeba tam czekać w kolejce już około 10 godzin.

Dwa ronda turbinowe powstaną przy bialskiej obwodnicy

Dwa ronda turbinowe powstaną przy bialskiej obwodnicy 0 0

Po raz pierwszy w historii Biała Podlaska zrealizuje projekt we współpracy z białoruskim partnerem przy unijnym wsparciu. Właśnie podpisano umowę.

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0. Mają wicelidera

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0. Mają wicelidera 19 0

Wszystko poszło zgodnie z planem. Motor wysoko pokonał w środę Spartakusa Daleszyce aż 5:0. Już w sobotę ekipę z Lublina czeka wyjazdowy pojedynek z MKS Trzebinia

Lublin: Olimpiada z języka angielskiego. Dla przedszkolaków! [zdjęcia]
galeria

Lublin: Olimpiada z języka angielskiego. Dla przedszkolaków! [zdjęcia] 0 0

Zrobienie zakupów w zagranicznym sklepie, czy opowiedzenie o ubraniach to tylko niektóre zadania, z jakimi poradzić musieli sobie uczestnicy I Mini Olimpiady z języka angielskiego. Polecenia na pozór nie wydają się trudne, ale wszystko się zmienia, gdy wiemy, że zmierzyć się z nimi muszą… przedszkolaki.

GTPR Gdynia – MKS Perła 17:26. Lublinianki mistrzyniami Polski!

GTPR Gdynia – MKS Perła 17:26. Lublinianki mistrzyniami Polski! 41 2

W środę MKS Perła potwierdził absolutną dominację na krajowym podwórku. Lublinianki pokonały w Gdyni tamtejszy GTPR, czyli mistrza z poprzednich rozgrywek 26:17. Efekt? Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zdobyły tytuł. I to po raz 20 w historii klubu

Krzysztof Żuk: Sędzia jest stronnicza. Przemysław Czarnek: To tchórzostwo
film

Krzysztof Żuk: Sędzia jest stronnicza. Przemysław Czarnek: To tchórzostwo 3 16

Nagły zwrot akcji w sprawie Krzysztofa Żuka, który broni w sądzie fotela prezydenta Lublina. Nie doszło w środę do ogłoszenia wyroku, bo Żuk zażądał odsunięcia od sprawy sędzi. – To tchórzostwo – grzmi wojewoda, który chce pozbawić go władzy. – Skorzystałem z przepisów – odpowiada Żuk. Jego wniosek może odwlec wyrok o wiele tygodni, a czas działa tu na jego korzyść.

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą
galeria

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą 10 2

Puławska fabryka jest bardzo nowoczesna i zrobiła na mnie duże wrażenie – powiedział Mulatu Teshome Wirtu, prezydent Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii podczas swojej środowej wizyty w Zakładach Azotowych.

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł 1 0

Wiadomo już, na jakie zadania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Hrubieszowie będą mogli głosować mieszkańcy Hrubieszowa. Do wydania jest 100 tys. zł.

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych 2 0

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego dostarczył dużych emocji. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale o losach spotkania przesądziła dopiero seria rzutów karnych. A w nich Sparta Rejowiec Fabryczny przegrała z Eko Różanka 4:5

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu 16 1

27 kwietnia w Tarasach Zamkowych oficjalnie zostanie otwarta pierwsza w Lublinie restauracja Jumi Zumi.

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac 0 1

Trwa poremontowe sprzątanie wnętrza Dużej Synagogi. Teraz ekipa budowlana ma się zająć wymianą dachu nad babińcami i remontem zewnętrznej elewacji.

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tytuł coraz bliżej

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tytuł coraz bliżej 0 0

Kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski wykonany! Górnik Łęczna pokonał w środę drużynę Medyka Konin 3:2 i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem do dziewięciu punktów

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo]
galeria
film

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo] 11 5

Policjanci ustalili właśnie kolejne 33 osoby, zamieszane w przestępczość narkotykową. To część dużej akcji prowadzonej od ubiegłego roku przez CBŚP i KSP. W akcji brali udział także policjanci z lubelskiego CBŚP.

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku
27 kwietnia 2018, 17:00

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku 2 0

Co Gdzie Kiedy. Wystawa, wykłady, spotkania i spacery - Muzeum na Majdanku włącza się w akcję Sezon Lublin, w ramach której w najbliższym okresie zorganizowane zostaną wyjątkowe wydarzenia dla zwiedzających.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!