Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2016 r.
12:09

Manifestacja KOD w Lublinie: Marsz zakończył się na pl. Litewskim (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma pab
0 274 A A

Już po raz czwarty w Lublinie odbywa się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.

Aktualizacja artykułu: 24 stycznia 2016 r. 8:37
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Godz. 14:10

Manifestacja KOD na placu Litewskim już się zakończyła.

Godz. 13:49

Na zakończenie manifestacji KOD z głośników można usłyszeć hymn Unii Europejskiej. Narodowcy krzyczą: "Precz z Unią Europejską".

Godz. 13:30

Trwają przemówienia uczestników manifestacji Komitetu Obrony Demokracji.

Godz. 13:13

Doszło do utarczek słownych między uczestnikami obu demonstracji.

Godz. 13:08

Po przystanku pod Centrum Spotkania Kultur, uczestnicy marszu KOD dochodzą do pl. Litewskiego. Tu czeka około 200-250 narodowcow. Krzyczą: "Polska to my, a nie Petru i jego psy" oraz "Targowica".

(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)

Godz. 12:50

Organizatorzy pikiety narodowców przypominają uczestnikom, którą stronę placu Litewskiego mogą zajmować. Nadal czekają na nadejście marszu KOD.

Godz. 12:45

Manifestacja narodowców AntyKOD miała rozpocząć się o godz. 12:30. Na placu Litewskim są już jej uczestnicy, ale czekają aż na miejsce dotrze marsz Komitetu Obrony Demokracji.

Godz. 12:35

Marsz zatrzymał się na placu Teatralnym. Trwają przemówienia. Wkrótce manifestujący wyruszą dalej w kierunku placu Litewskiego.

Godz. 12:24

Doszło jeszcze sporo ludzi, w tej chwili może być ok. 800-900 osób. Słychać okrzyki: "Polska racja demokracja" i "Chodźcie z nami". W tej chwili marsz dochodzi do pl. Teatralnego.

 Godz. 12:14

Marsz wyruszył spod Chatki Żaka. Ulica Sowińskiego jest zablokowana.

Godz. 12:10

Na placu przed Chatką Żaka może być około 500 osób. Szykują się do wymarszu.

 

(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)
(fot. Tomasz Maciuszczak)

>>>

Dotychczasowe akcje były wyrazem sprzeciwu wobec działań rządu w związku z Trybunałem Konstytucyjnym oraz mediami publicznymi. Dzisiejsza demonstracja KOD jest związana m.in. z nową ustawą o policji.

Uczestnicy dzisiejszej manifestacji zbierają się o godz. 12 na skwerze przy ul. Radziszewskiego, obok Chatki Żaka. Dalej przejdą w stronę placu Teatralnego, Al. Racławickimi i Krakowskim Przedmieściem na plac Litewski.

Również na placu Litewskim swoją kontrmanifestację zapowiedzili narodowcy. Demonstracja zatytułowana AntyKOD Lublin vol. 2 rozpocznie się o godz. 12.30.

Komentarze 274

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 11:08

MAX TV NA YOU TUBE!!!!!MÓWI JAK JEST!!!!

Pan Max Kolonko trafnie zauważył tendencję do konserwatyzowania się społeczeństw, zarówno w USA (sukces Donalda Trampa) jak i w Polsce, dodatkowo potęgowaną przez kryzys migracyjny UE i mierne rządy koalicji PO-PSL. Najprawdopodobniej zauważył również korzyści płynące z takiego stanu rzeczy. Mówiąc "jak jest", a może raczej to co większość chce usłyszeć, podniósł znacząco ilość wyświetleń na swoich kanałach. Zobaczcie na jego profilu od kiedy mocno podniosła mu się oglądalność. Czy nie nosi to znamion jakiejś małej manipulacji? Czy tendencyjny materiał o TK ma na celu przypodobanie się obecnej władzy? A może pan Kolonko chce się odegrać na kolegach po fachu którzy, tak jak on, pracują bądź pracowali dla TVP, Polskiego Radio, Newsweeka czy TVNu? Dla zainteresowanych polecam porównanie biografii pana Kolonko, pana Lisa oraz pana Kraśko.

Pan Max Kolonko trafnie zauważył tendencję do konserwatyzowania się społeczeństw, zarówno w USA (sukces Donalda Trampa) jak i w Polsce, dodatkowo potęgowaną przez kryzys migracyjny UE i mierne rządy koalicji PO-PSL. Najprawdopodobniej zauważył również korzyści płynące z takiego stanu rzeczy. Mówiąc "jak jest", a może raczej to co większość chce usłyszeć, podniósł znacząco ilość wyświetleń na swoich kanałach. Zobaczcie na jego profilu od kiedy mocno podniosła mu się oglądalność. Czy nie nosi to znamion jakiejś małej manipulac... rozwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 09:56
Sami młodzi zbuntowani na zdjęciach. Nic dziwnego że tęsknią za PRLem.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 09:48
MAX TV NA YOU TUBE!!!!!MÓWI JAK JEST!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 09:11
a gdzie zdjęcie z przyrodzeniem, które to tak ładnie przedstawiali KOD-owcy ????. Jeszcze w sobotę było....Tak wygląda niezależność mediów w naszym kraju. Brawo !!!
Avatar
LOL / 25 stycznia 2016 o 08:27

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu[1]) – polski dziennikarz, były korespondent TVP i TVN w USA

 W 1988 roku wyjechał do USA, gdzie założył przedsiębiorstwo budowlane. Od 1992 roku był amerykańskim korespondentem Panoramy, później także pozostałych serwisów informacyjnych TVP (w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). 

​Też mi autorytet! Kto mu dał w okresie szalejącej komuny wizę do USA i dlaczego? 

Cieszę się, że takim poważaniem darzysz dziennikarzy TVN

MAX TV NA YOU TUBE!!!! MÓWI JAK JEST!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 08:22
MAX TV NA YOU TYUBE!!!!MÓWI JAK JEST!!!!!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 07:58

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu[1]) – polski dziennikarz, były korespondent TVP i TVN w USA

 W 1988 roku wyjechał do USA, gdzie założył przedsiębiorstwo budowlane. Od 1992 roku był amerykańskim korespondentem Panoramy, później także pozostałych serwisów informacyjnych TVP (w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). 

​Też mi autorytet! Kto mu dał w okresie szalejącej komuny wizę do USA i dlaczego? 

Cieszę się, że takim poważaniem darzysz dziennikarzy TVN  :lol: 

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu[1]) – polski dziennikarz, były korespondent TVProzwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 07:41
MAX TV NA YUO TUBE!!!!!MÓWI JAK JEST!!!!
Avatar
cyckowa / 24 stycznia 2016 o 23:46

cycki cyckowe cycki

Avatar
Przemek Leniak / 24 stycznia 2016 o 22:06

Życie jest przewrotne. Kiedyś na ulicę polskie społeczeństwo wychodziło demonstrować przeciwko komuchom i o wolną Polskę, a dzisiaj komuchy wychodzą protestować przeciwko społeczeństwu i wolnej Polsce.

I to jest właśnie fajne szkoda że tyle lat trzeba było czekać na to by to komuchy miały powód nie tyledo protestu co do niezadowolenia
Hmm mnie urzekł calkiem ten wykonany w CK za publiczną kasę baner który przyniósł mlody Pietrasiewicz - na stronie Kuriera jest taka fotka babci na tle tego symbolu KOD wielkiego oklaplego falusa bez napletka
...
Prawdę mówiąc żaden z narodowców nie potrafilby tak osmieszyć KOD jak ten kretyn z banerem z fallusem...
I to jest właśnie fajne szkoda że tyle lat trzeba było czekać na to by to komuchy miały powód nie tyledo protestu co do niezadowolenia
Hmm mnie urzekł calkiem ten wykonany w CK za publiczną kasę baner który przyniósł mlody Pietrasiewicz - na stronie Kuriera jest taka fotka babci na tle tego symbolu KOD wielkiego oklaplego falusa bez napletka
...
Prawdę mówiąc żaden z narodowców nie potrafilby tak osmieszyć KOD jak ten kretyn z banerem z fallusem... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 11:08

MAX TV NA YOU TUBE!!!!!MÓWI JAK JEST!!!!

Pan Max Kolonko trafnie zauważył tendencję do konserwatyzowania się społeczeństw, zarówno w USA (sukces Donalda Trampa) jak i w Polsce, dodatkowo potęgowaną przez kryzys migracyjny UE i mierne rządy koalicji PO-PSL. Najprawdopodobniej zauważył również korzyści płynące z takiego stanu rzeczy. Mówiąc "jak jest", a może raczej to co większość chce usłyszeć, podniósł znacząco ilość wyświetleń na swoich kanałach. Zobaczcie na jego profilu od kiedy mocno podniosła mu się oglądalność. Czy nie nosi to znamion jakiejś małej manipulacji? Czy tendencyjny materiał o TK ma na celu przypodobanie się obecnej władzy? A może pan Kolonko chce się odegrać na kolegach po fachu którzy, tak jak on, pracują bądź pracowali dla TVP, Polskiego Radio, Newsweeka czy TVNu? Dla zainteresowanych polecam porównanie biografii pana Kolonko, pana Lisa oraz pana Kraśko.

Pan Max Kolonko trafnie zauważył tendencję do konserwatyzowania się społeczeństw, zarówno w USA (sukces Donalda Trampa) jak i w Polsce, dodatkowo potęgowaną przez kryzys migracyjny UE i mierne rządy koalicji PO-PSL. Najprawdopodobniej zauważył również korzyści płynące z takiego stanu rzeczy. Mówiąc "jak jest", a może raczej to co większość chce usłyszeć, podniósł znacząco ilość wyświetleń na swoich kanałach. Zobaczcie na jego profilu od kiedy mocno podniosła mu się oglądalność. Czy nie nosi to znamion jakiejś małej manipulac... rozwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 09:56
Sami młodzi zbuntowani na zdjęciach. Nic dziwnego że tęsknią za PRLem.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 09:48
MAX TV NA YOU TUBE!!!!!MÓWI JAK JEST!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 09:11
a gdzie zdjęcie z przyrodzeniem, które to tak ładnie przedstawiali KOD-owcy ????. Jeszcze w sobotę było....Tak wygląda niezależność mediów w naszym kraju. Brawo !!!
Avatar
LOL / 25 stycznia 2016 o 08:27

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu[1]) – polski dziennikarz, były korespondent TVP i TVN w USA

 W 1988 roku wyjechał do USA, gdzie założył przedsiębiorstwo budowlane. Od 1992 roku był amerykańskim korespondentem Panoramy, później także pozostałych serwisów informacyjnych TVP (w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). 

​Też mi autorytet! Kto mu dał w okresie szalejącej komuny wizę do USA i dlaczego? 

Cieszę się, że takim poważaniem darzysz dziennikarzy TVN

MAX TV NA YOU TUBE!!!! MÓWI JAK JEST!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 08:22
MAX TV NA YOU TYUBE!!!!MÓWI JAK JEST!!!!!!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 07:58

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu[1]) – polski dziennikarz, były korespondent TVP i TVN w USA

 W 1988 roku wyjechał do USA, gdzie założył przedsiębiorstwo budowlane. Od 1992 roku był amerykańskim korespondentem Panoramy, później także pozostałych serwisów informacyjnych TVP (w ramach Telewizyjnej Agencji Informacyjnej). 

​Też mi autorytet! Kto mu dał w okresie szalejącej komuny wizę do USA i dlaczego? 

Cieszę się, że takim poważaniem darzysz dziennikarzy TVN  :lol: 

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu[1]) – polski dziennikarz, były korespondent TVProzwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 07:41
MAX TV NA YUO TUBE!!!!!MÓWI JAK JEST!!!!
Avatar
cyckowa / 24 stycznia 2016 o 23:46

cycki cyckowe cycki

Avatar
Przemek Leniak / 24 stycznia 2016 o 22:06

Życie jest przewrotne. Kiedyś na ulicę polskie społeczeństwo wychodziło demonstrować przeciwko komuchom i o wolną Polskę, a dzisiaj komuchy wychodzą protestować przeciwko społeczeństwu i wolnej Polsce.

I to jest właśnie fajne szkoda że tyle lat trzeba było czekać na to by to komuchy miały powód nie tyledo protestu co do niezadowolenia
Hmm mnie urzekł calkiem ten wykonany w CK za publiczną kasę baner który przyniósł mlody Pietrasiewicz - na stronie Kuriera jest taka fotka babci na tle tego symbolu KOD wielkiego oklaplego falusa bez napletka
...
Prawdę mówiąc żaden z narodowców nie potrafilby tak osmieszyć KOD jak ten kretyn z banerem z fallusem...
I to jest właśnie fajne szkoda że tyle lat trzeba było czekać na to by to komuchy miały powód nie tyledo protestu co do niezadowolenia
Hmm mnie urzekł calkiem ten wykonany w CK za publiczną kasę baner który przyniósł mlody Pietrasiewicz - na stronie Kuriera jest taka fotka babci na tle tego symbolu KOD wielkiego oklaplego falusa bez napletka
...
Prawdę mówiąc żaden z narodowców nie potrafilby tak osmieszyć KOD jak ten kretyn z banerem z fallusem... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 274

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0