sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Marina czeka na pieniądze. Pierwszy etap budowy za 6,5 mln zł

  Edytuj ten wpis

Nad Zalewem Zemborzyckim ma powstać drewniana promenada z ławkami i amfiteatrem (wizualizacja)
Nad Zalewem Zemborzyckim ma powstać drewniana promenada z ławkami i amfiteatrem (wizualizacja)

Nie 4 ale co najmniej 6,5 mln zł będzie kosztował pierwszy etap budowy żeglarskiej przystani. Pomóc mają dodatkowi partnerzy

- Rozmowy trwają. Dopóki ich nie sfinalizujemy, nie chcemy zdradzać szczegółów. To kwestia kilku dni – mówi Robert Buryła z rady fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa, która chce zbudować ośrodek. Ale nie zdradza, kim są ci "partnerzy”. – Zależy nam, żeby tę inwestycję zrealizować. To jest najważniejsze – ucina.

Żeglarskie centrum ma powstać na 6,5 hektara byłego ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Fundacja dostała działkę od miasta w 30-letnią dzierżawę. Przejęła ją jesienią ub. roku, w międzyczasie zamawiając projekt i ogłaszając przetarg na generalnego wykonawcę prac. Ale ten, jak pisaliśmy, zakończył się fiaskiem.

Zainteresowane firmy chciały za zbudowanie przystani więcej, niż zakładał inwestor. Okazało się, że niektóre części inwestycji będą droższe – np. palowanie pod nowe pomosty i przełożenie podziemnych instalacji. Analizy jasno wykazały, że pierwotne wyliczenia są nieaktualne. Na początku mówiono o ok. 4 mln zł (z czego 2,7 mln zł fundacja dostanie z Unii Europejskiej). Teraz? – Są trzy warianty – mówi Buryła. – Podstawowy to 6,5 mln zł. Maksymalny dochodzi nawet do 12 mln zł.

Który będzie realizowany? – Chcemy zrobić trochę więcej niż tylko wariant podstawowy – zdradza. Brakujące pieniądze wyłożą nowi partnerzy. – Taka jest idea. Żeby finansowo dopiąć ten projekt – mówi Buryła.

Nadal pozostaje jednak problem wykonawcy, który zbuduje przystań. Fundacja zapowiada, że nowy przetarg, który go wyłoni, zostanie ogłoszony jeszcze tej jesieni. A same prace budowlane mogą się zacząć nawet w tym roku.

Co ważne, termin zakończenia pierwszej części przystani nie ulega zmianie. Ośrodek powinien być gotowy do końca przyszłego roku.

Żeglarski raj

Nad zalewem ma powstać drewniana promenada z ławkami i amfiteatrem. Będzie z niej można wejść na drewniane pomosty. Jeden to przystań dla ok. 80 łódek i jachtów. Na drugim (w miejscu obecnego mola) będzie punkt gastronomiczny, stoliki i ławki.

Będzie częściowo przykryty membraną przypominającą żagiel. W dalszych planach (jeśli uda się zdobyć kolejne pieniądze) jest m.in. budynek klubowy na lądzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
obserwator
S Y L W E S T E R
jurek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (20 stycznia 2013 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprytni goście wydymają was wszystkich . Za pieniądzw unijne i miejskie zbuduja prywatny folwark nad zalewem . Dla plepsu zostaną tylko glony w zalewie lubelskiej
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (22 października 2012 o 01:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem, czy Są Lublinianie Którzy pozwolą z siebie robić..."balona" . Kurtynę w lubelskim Ratuszu podnoszę do góry i... sprawą Zalewy Zemborzyckiego zajmuje się Prezydent Lublina Zuk . Otóż w pierw szej kolejności milionowe DOTACJE "UE" są przeznaczone na OCZYSZCZENIE I ZAGOSPODAROWANIE ZALEWU ZEMBORZYCKIEGO I DĄBROWY !. Mieszkańcy Lublina czekają na oczyszczenie i zagospodaro wanie Zalewu Zemborzyckiego oraz Dąbrowy gdyż to jedyne dla Lublinian miejsce rekreacji i wypoczynku . Ale w Ratuszu wypoczynek Lublinian nie jest w zainteresowaniu Prezydenta ani Jego Grupy Poparcia tylko prowadzi się "zabiegi biznesowe" (sic?). Organizują się różnego rodzaju "Spółki" i "Fundacje" z myślą wy korzystania DOTACJI dla swoich prywatnych celów (!). Radni "PIS-u" w Ratuszu zwracają uwage Prezyde ntowi aby realizacje milionowych DOTACJI "UE" i Inwestycje z tych DOTACJI konsultował z szerszym gron em Radnych Miejskich . Ale Prezydent ignoruje uwagi Radnych "PIS-u" i obecnie w Realizacji DOTACJI jest JEDNOWŁADZA PREZYDENTA (sic?). Wracając do tematu , Zalew Zemborzycki potrzebuje organiza cji Konkursu na Firmę która oczyści i zagospodaruje Zalew i Dąbrowę . Taki Konkurs już był organizowa ny i wygrała Firma z Poznania . Ale dlaczego nie przystąpienia do realizacji Kontraktu ? ..."czeski film", nikt nic nie wie ". Dlatego ponownie należy zorganizować Konkurs dla Firmy która oczyści i zagospodar uje Zalew Zemborzycki i Dąbrowe . Poroniony pomysł budować pomost "Mariny" z...amfiteatrem przy brud nym Zalewie (!). W "planach" Prezydenta jest także budowa...pól golfowych na terenach przy Zalewie (?). Pola golfowe, buduje się poza miastem a nie na terenach wypoczynkowych Miasta !. Dlatego STOP dla Prezydenta "pomysłów" WYDAWANIA DOTACJI "UE" na cele "Spółek i Fundacji". Miliony przeznaczone są dla Lublina i jego Mieszkańców a nie na organizacje "Spółek i Fundacji" w Ratuszu . Oczekujemy nie na amfiteatr nad brudnym Zalewm tylko na OCZYSZCZENIE TEGO ZALEWU !!! .
Rozwiń
jurek
jurek (19 października 2012 o 15:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
partnera smieszne, szukaja jelenia zeby sie dolozyl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!