wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Mariusz Błaszczak w Lublinie: Medale dla "Małych bohaterów", nowy sprzęt dla strażaków

Dodano: 3 marca 2017, 18:02
Autor: toma

Nagrody za bohaterstwo, dotacje dla samorządów, sprzęt dla strażaków i klucze do posterunków policji wręczał podczas piątkowej wizyty w Lublinie minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Szef resortu mówił też o realizowanym przez rząd PiS programie modernizacji służb mundurowych.

Podczas odprawy w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie minister dziękował strażakom, policjantom i pogranicznikom za służbę.

– Ale żeby służba mogła być służbą rzeczywistą muszą być stworzone odpowiednie warunki. Te warunki zostały stworzone przez rząd PiS – mówił Błaszczak.

4-letni projekt ma kosztować 9 mld złotych i zakłada inwestycje w infrastrukturę, wyposażenie i wzrost wynagrodzeń pracowników służb.

Spotkanie w Lublinie było okazją do wręczenia medali w ramach akcji „Mały Bohater”. Otrzymali je 13-letni Patryk i 15-letni Daniel Pytlikowie, którzy we wrześniu ubiegłego roku uratowali swoją rodzinę z płonącego domu. Nagrodę i dyplom odebrał także strażak z Chełma Henryk Jabłoński za przeprowadzenie skutecznej akcji reanimacyjnej mężczyzny, który dostał zawału serca.

– Takie postawy kształtują etos służby. Dwaj młodzi chłopcy są na początku swojego życia, nie wiemy jaki zawód wybiorą. Ale możemy być pewni, że będą wrażliwi na krzywdę ludzką i nie zamkną oczu na to co dzieje się w ich otoczeniu. A pan ogniomistrz swoim doświadczeniem i służbą pokazuje, że należy pomagać innym. To jest ta wartość wokół której ogniskują się działania funkcjonariuszy polskich służb. Gwarantuję, że takie postawy będę zauważał, wyróżniał i nagradzał – podkreślał minister.

Podczas wizyty szef MSWiA przekazał lubelskim strażakom nowe samochody i wyposażenie. Sprzęt otrzymali zawodowcy i ochotnicy m.in. z Zamościa, Zakrzówka i Klementowic. Chociaż jak się okazało, wręczenie było tylko symboliczne. Jeden ze strażaków przyznał dziennikarzom, że ze „sprezentowanego” właśnie pojazdu jego jednostka korzysta od… sierpnia ubiegłego roku.

Kilkudziesięciu samorządowców odebrało z rąk Błaszczaka promesy m.in. na zabezpieczenie wąwozów lessowych czy osuwisk ziemi. Niektórym udało się zamienić kilka słów z ministrem. – Zaprosiłam go do nas. Chcielibyśmy, żeby przyjechał i zobaczył jak żyjemy, jakie są nasze drogi i jak to wszystko wygląda w terenie. Zdaję sobie sprawę, że z Warszawy odległe gminy mogą wydawać się piękne, ale codzienne życie jest trudne – mówiła Elżbieta Stąsiek-Witkowska, wójt gminy Telatyn.

Z Lublina minister Błaszczak udał się do Fajsławic, gdzie uczestniczył w otwarciu posterunku policji. Tam przekazał klucze do kolejnego otwieranego posterunku w Ulhówku.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 marca 2017 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będą chłoptasie w kaskach mieli czym panny po dyskotekach wozić
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2017 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ile kolizji było tym razem?
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W lipcu i sierpniu były ważniejsze sprawy np. ŚDM
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mariusz jest zajefajny. Przekazywał strażakom samochody którymi jeżdżą od sierpnia :-)
Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2017 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwielbiam wiejskich yntelygentów, którzy naiwnie myślą, że unia im coś daje. Nie wiedzą, że 90% kasy z dotacji wraca do niemieckiej czy francuskiej gospodarki!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!