czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie. Biskup krytykował in vitro i badania prenatalne

Dodano: 15 maja 2016, 19:31
Autor: aa

O badaniach prenatalnych i metodzie in vitro krytycznie mówił w niedzielę podczas mszy na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w Lublinie biskup Józef Wróbel. Słuchali go uczestnicy, którzy przeszli przez miasto i modlili się w archikatedrze.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W 140 miastach Polski przeszły w niedzielę marsze, którym przyświecało hasło „Każde życie jest bezcenne”. Zorganizowano je miedzy innymi w Puławach, Zamościu i Lublinie, gdzie uczestnicy zbierali się przy kościele akademickim KUL. Później przeszli Al. Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem i ul. Królewską skandując hasła „Uśmiech malucha dodaje ducha” i „Życie to skarb każdy jest go wart”.

– To już tradycja, że całą rodziną bierzemy udział w tym marszu – przyznała pani Elżbieta, jedna z uczestniczek. – Chcemy wspólnie z innymi przeżywać to, że rodzina jest wartością.

W lubelskim marszu wzięli udział nie tylko duchowni na czele z metropolitą lubelskim arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, ale też politycy i samorządowcy w tym wojewoda Przemysław Czarnek. Na końcu przemarszu, pod szyldem ONR-u, szli zwolennicy tego ugrupowania.

Marsz zakończył się mszą w archikatedrze pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej Józefa Wróbla. Duchowny mówiąc o tym, że każde życie jest bezcenne poruszył m.in. temat badań prenatalnych.

– Proponuje się je aby stwierdzić czy dziecko dobrze się rozwija, czy nie jest obarczone jakąś skazą genetyczną – wskazywał bp Wróbel. – Kościół w swoim oficjalnym nauczaniu mówi, że taka diagnoza może i moralnie dobra, potrzebna i szlachetna jest wtedy, kiedy w punkcie wyjścia kieruje się i szuka takich rozwiązań aby przyjść z dziecku z pomocą lekarską – podkreśla bp. Wróbel. – Jednak zazwyczaj rzeczywistość w naszej ojczyźnie jest inna.

Duchowny wskazywał, że niektórzy lekarze odmawiają takich badań. – Oni wiedzą, że zazwyczaj, zwłaszcza kiedy matka przychodzi ze skierowaniem na taką diagnozę, to jest to diagnoza o profilu eugenicznym – stwierdził bp Wróbel. – Jeśli dziecko jest dobre, zdrowe to niech się rozwija i będzie urodzone. Jeśli jednak jest obarczone chorobą to winno być abortowane.

Biskup Józef Wróbel odnosił się również do metody in vitro. Niektórzy zwolennicy tej metody – jak podkreślał biskup Wróbel – mówią, że dzieci rodzą się zdrowe, wbrew temu co Kościół przypomina, że takie procedury „owocują często tragicznym skutkami dla dziecka i matki”. – To prawda. Dlaczego? – pytał bp Wróbel. I odpowiadał: Dlatego, że kiedy jeszcze dziecko w postaci zarodka poddawane jest diagnozie i jeśli ma objawy słabości, błędów genetycznych czy też złego rozwoju zostaje u samego początku zniszczone.

Użytkownik niezarejestrowany
hihihihihih
Użytkownik niezarejestrowany
(59) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2016 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takich prorodzinnych imprez powinno być zdecydowanie więcej. Trzeba pokazać, że silna rodzina to silna Polska.
Rozwiń
hihihihihih
hihihihihih (17 maja 2016 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak nie maja co robić to łażą bez przerwy ha ha ha ha ha ha ha
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2016 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jak z takiego in vitruma urodzi sie kolejny głupi biskup ? ,to też zle ? a jak, porąbany psychicznie kardynał? życie jest niejednoznaczne i przypomina miskę pełną czereśni,co zapewne nasza wystrojoność ponad miare i napuszoność kościelna doskonale chyba wie?
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2016 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łatwo dawać dobre rady innym a przecież księża mają fundusz alimentacyjny dla swoich dzieci. I gdzie celibat. Najpierw niech zaczną od siebie...
Rozwiń
mmarkiel
mmarkiel (16 maja 2016 o 16:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe, od kiedy badania prenatalne, mają być podstawą do robienia aborcji...? Panie Biskupie - jeżeli taki mądry Pan jest, to całkowicie może zaprzestaniemy ratować zdrowie i życie duchownych? Każde narzędzie wytworzone przez człowieka, może służyć ku dobrej i złej woli - tak już jest skonstruowany świat. W klinice invicta w Warszawie dzięki temu badaniu URATOWANO życie mojemu dziecku i żonie właśnie dzięki wykonanym w klinikainvicta.pl badaniu prenatalnym. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (59)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!