Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2012 r.
15:28
Edytuj ten wpis

Marsz kibiców Motoru Lublin. Poszli pod Ratusz (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora (drs) dudi mc łm
0 44 A A

Marsz odbywał się pod hasłem "Stop tolerancji dla tolerancji”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 16:05

Kibice dochodzą już pod Ratusz. Po drodze skandowali także "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "P... Wyborczą" (przechodząc obok lubelskiej redakcji Gazety Wyborczej), "Wielka Polska katolicka", oraz "Motor to my".

Godz. 16:03

Niektórzy krzyczą także "Wolna Polska bez pedałów". Kibice są już na deptaku.

Godz. 16

Okrzykiem "Lublin miastem bez dewiacji" kibice wyruszyli z pl. Litewskiego w stronę Ratusza. W marszu bierze udział ok. 200 osób. Idą spokojnie. Skandują także "Chłopak dziewczyna normalna rodzina" i "Pietrasiewicz won z Lublina". Jest to aluzja do Szymona Pietrasiewicza z Centrum Kultury, który z ramienia tej instytucji odpowiadał za akcję biletową.
Godz. 15:49

Na pl. Litewskim jest już ponad stu uczestników marszu.

Godz. 15:45

Na pl. Litewskim jest aktualnie kilkadziesiąt osób. Zauważalna jest obecność policji.

Godz. 15:35

Policja jest w gotowości. Uczestnicy marszu dopiero się zbierają.

---

Na godz. 15.45 kibice Motoru Lublin zapowiedzieli zbiórkę na pl. Litewskim przed marszem pod Ratusz.

Akcja, która została zgodnie z prawem zgłoszona do Urzędu Miasta, ma być wyrazem sprzeciwu wobec komiksów, które znalazły się na odwrocie biletów komunikacji miejskiej.

Rysunki przedstawiały Żyda i Murzyna skandujących wspólnie z kibicami "Motor Lublin”, a w planie były jeszcze dwa inne wzory: jeden z Romem, a drugi z całującymi się kibicami.

Po protestach klubu i kibiców bilety zostały wycofane ze sprzedaży, ale z 2,5 mln sztuk nie udało się wycofać 12 tysięcy.

Zarząd Transportu Miejskiego, który zlecił druk biletów umieścił komiksy na prośbę Centrum Kultury, to zaś tłumaczyło, że rysunki nie miały za zadanie kogokolwiek obrażać, a jedynie "pokazać pozytywne wzorce zachowań”

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
padaasdasdfasdfds / 27 listopada 2012 o 00:36
a z mediów słyszy się że propaganda męsko-żeńskiego związku jako normalności to nietolerancja wychodząca tylko spośród moherów i kościelnego zaściankowa o jaki m in oskarża się Lublin... a tu proszę młode chłopaki też jednak nie lubia pedalstwa i lesb..
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:16
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:15
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
Hella / 26 listopada 2012 o 19:18
[quote name='KIBO(L)' timestamp='1353953640' post='700158']
ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[/quote]

Interpunkcja, gramatyka, składnia. Polskiego w szkole nie było?
Avatar
KIBO(L) / 26 listopada 2012 o 19:14
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi... rozwiń
Avatar
Azazello / 26 listopada 2012 o 19:11
Grzeczni, kulturalni, merytoryczni.

http://www.youtube.com/watch?v=lfUI6LBLP50
Avatar
lublinek / 26 listopada 2012 o 18:29
[quote name='asd' timestamp='1353949974' post='700135']
Ci trampkarze to nadal się nazywają Robotniczy Klub Sportowy MOTOR?
[/quote]

kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
Avatar
Zaremba / 26 listopada 2012 o 18:26
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga sprawa, ja nie powiedziałem nigdzie że Tektura jest punkowa. Oczywiście, jest lewacka, a czy łażą tam punki, reagge, może miłośnicy jazzu, to nie ma znaczenia. Lewica jest podzielona pod względem subkultur, ale zjednoczona poglądami. Jesli popieracie legalizację małżeństw homoseksualnych lub Wolne Konopie to jesteś czerwoni. Albo różowi. Ale na pewno lewicowo-neoliberalni.
[/quote]
Nastawienie antykomunistyczne nie musi kroczyć (u mnie zdecydowanie nie idzie) z silnym nacjonalizmem pod rękę. Nie wiem skąd ten niedorzeczny pomysł. Mój patriotyzm nie pozwala mi czerpać z ŻADNEJ ze zbrodniczcyh ideologii; mój kraj zbyt wiele wycierpiał ze strony ludzi którzy opierali swoje chore postrzegania świata na segregacjonizmie. Nacjonalizm to takie samo gówno jak komunizm, a te twoje bajki o głosowaniu na RuchPalikmiota czy złodziei z PO możesz sobie wsadzić między zwieracze. I najważniejsze: CO TY ROBISZ DLA SWOJEJ SPOŁECZNOŚCI? jaka jest wartość dodana tego twojego nacjonalizmu? czy to że pójdziesz pokrzyczysz na meczu/antypedalskim demo/kontrze pod pomnikiem przydaje chwały Polsce? Śmiem wątpić.
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga spra... rozwiń
Avatar
ewe / 26 listopada 2012 o 18:26
KROWY DOIĆ A NIE BUDOWAĆ IM STADION.WSTYD JESZCZE CHWILA A BĘDĄ GRAĆ Z TRAMPKARZAMI NA ORLIKACH> ŻÓŁTO BIAŁO NIEBIESTKIE TO BARWY SĄ KU>>>>KIE
Avatar
POLAK / 26 listopada 2012 o 18:21
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
Avatar
padaasdasdfasdfds / 27 listopada 2012 o 00:36
a z mediów słyszy się że propaganda męsko-żeńskiego związku jako normalności to nietolerancja wychodząca tylko spośród moherów i kościelnego zaściankowa o jaki m in oskarża się Lublin... a tu proszę młode chłopaki też jednak nie lubia pedalstwa i lesb..
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:16
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:15
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
Hella / 26 listopada 2012 o 19:18
[quote name='KIBO(L)' timestamp='1353953640' post='700158']
ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[/quote]

Interpunkcja, gramatyka, składnia. Polskiego w szkole nie było?
Avatar
KIBO(L) / 26 listopada 2012 o 19:14
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi... rozwiń
Avatar
Azazello / 26 listopada 2012 o 19:11
Grzeczni, kulturalni, merytoryczni.

http://www.youtube.com/watch?v=lfUI6LBLP50
Avatar
lublinek / 26 listopada 2012 o 18:29
[quote name='asd' timestamp='1353949974' post='700135']
Ci trampkarze to nadal się nazywają Robotniczy Klub Sportowy MOTOR?
[/quote]

kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
Avatar
Zaremba / 26 listopada 2012 o 18:26
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga sprawa, ja nie powiedziałem nigdzie że Tektura jest punkowa. Oczywiście, jest lewacka, a czy łażą tam punki, reagge, może miłośnicy jazzu, to nie ma znaczenia. Lewica jest podzielona pod względem subkultur, ale zjednoczona poglądami. Jesli popieracie legalizację małżeństw homoseksualnych lub Wolne Konopie to jesteś czerwoni. Albo różowi. Ale na pewno lewicowo-neoliberalni.
[/quote]
Nastawienie antykomunistyczne nie musi kroczyć (u mnie zdecydowanie nie idzie) z silnym nacjonalizmem pod rękę. Nie wiem skąd ten niedorzeczny pomysł. Mój patriotyzm nie pozwala mi czerpać z ŻADNEJ ze zbrodniczcyh ideologii; mój kraj zbyt wiele wycierpiał ze strony ludzi którzy opierali swoje chore postrzegania świata na segregacjonizmie. Nacjonalizm to takie samo gówno jak komunizm, a te twoje bajki o głosowaniu na RuchPalikmiota czy złodziei z PO możesz sobie wsadzić między zwieracze. I najważniejsze: CO TY ROBISZ DLA SWOJEJ SPOŁECZNOŚCI? jaka jest wartość dodana tego twojego nacjonalizmu? czy to że pójdziesz pokrzyczysz na meczu/antypedalskim demo/kontrze pod pomnikiem przydaje chwały Polsce? Śmiem wątpić.
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga spra... rozwiń
Avatar
ewe / 26 listopada 2012 o 18:26
KROWY DOIĆ A NIE BUDOWAĆ IM STADION.WSTYD JESZCZE CHWILA A BĘDĄ GRAĆ Z TRAMPKARZAMI NA ORLIKACH> ŻÓŁTO BIAŁO NIEBIESTKIE TO BARWY SĄ KU>>>>KIE
Avatar
POLAK / 26 listopada 2012 o 18:21
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!