niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Marszałek Hetman: "PiS kłamie i sączy jad"

  Edytuj ten wpis

– Bardziej idiotycznej tezy od negacji wydawania funduszy unijnych, nie można było postawić. To obra
– Bardziej idiotycznej tezy od negacji wydawania funduszy unijnych, nie można było postawić. To obra

Kłamstwo, prostactwo, świństwo, niewiedza, zakon krzyżacki. Takie słowa padły w niedzielę z ust marszałka województwa Krzysztofa Hetmana w kierunku wojewódzkich radnych PiS: Andrzeja Pruszkowskiego i Artura Sobonia. Ci odpowiadają: To strach przed oddaniem władzy, nerwy puszczają.

W niedzielne południe Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego, zwołał w trybie pilnym konferencję prasową przed Urzędem Marszałkowskim.

– Chciałem przestrzec mieszkańców przed niespotykanym jadem i trucizną, które sączą liderzy PIS na poziomie miasta i regionu – rozpoczął marszałek. – Chcą zablokować ten region i to, co dla niego robi obecna koalicja. Ilość kłamstw podlanych populizmem jest już taką przesadą, że muszę zareagować, choć dotąd milczałem.

Co spowodowało tak mocne słowa? Chodzi o interpelację Andrzeja Pruszkowskiego, radnego województwa lubelskiego (PiS) w sprawie zagrożenia "szeregu poważnych inwestycji realizowanych w obecnej perspektywie finansowej UE”. Pruszkowski poprosił zarząd województwa o informację o ewentualnych opóźnieniach i działaniach mających na celu terminowe ukończenie kluczowych projektów unijnych 2007-2013.

– Bardziej idiotycznej tezy od negacji wydawania funduszy unijnych, nie można było postawić. To obraża setki przedsiębiorców z naszego regionu – mówił marszałek Hetman. – Straszenie ludzi, że stracimy 1 mld zł, bo o takich kwotach mówimy, to zwykłe świństwo.

Marszałek tłumaczył, że projekty na wspomniany 1 mld zł, na które umowy zostaną podpisane pod koniec tego roku będą realizowane w 2014 i 2015 roku: – Wszystko mamy zaplanowane na najbliższe dwa lata, nie przepadnie ani jedno euro.

Dalej padły jeszcze ostrzejsze słowa. Marszałek porównał lubelskich liderów PiS do zakonu krzyżackiego, który zamyka się na Zamku i planuje misję przeciwko niewiernym.

Dostało się także radnemu Arturowi Soboniowi, który w swoim wystąpieniu tydzień temu wskazał brak widocznych efektów unijnego finansowania w lubelskiej gospodarce. Hetman zarzucił Soboniowi niewiedzę na temat innowacyjnych projektów finansowanych z unijnych środków na terenie powiatu świdnickiego.

– Czy młody, inteligentny człowiek o nich nie wie? Czy narażałby się na taki wstyd? – pytał marszałek. I tłumaczył: Tu jest większy dramat. On tak mówi, zapatrzony w swoich idoli, Macierewicza i Hofmana, którzy tak mu mówić każą. To zakłamywanie rzeczywistości i zohydzanie naszego regionu. Natomiast radny Pruszkowski przed dekadę "furmanił” w mieście. Tęskno mu widać do tego "furmanienia”. Nie odnosiłem się dotąd do tych bzdur, ale nie mogę dłużej bezkrytycznie patrzeć, jak kilku panów realizuje partykularną, prostacką politykę.

– Jeśli marszałek posuwa się do tego typu sformułowań, to nerwy mu puszczają – odpowiada Andrzej Pruszkowski. – W swojej interpelacji powołuję się na raport Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na temat stopnia wdrażania unijnych projektów. Marszałek powinien go znać. Może urlop by się przydał?

– Krzysztof Hetman staje się Niesiołowskim lubelskiej polityki. Nie odnosi się do meritum zarzutów, ale w brutalny i insynuacyjny sposób atakuje. To strach przed oddaniem władzy – komentuje Artur Soboń. I odsyła do swojego wystąpienia, w którym – jak twierdzi – dokładnie wylicza innowacyjne projekty finansowane w regionie przez Unię.

O strachu przed utratą władzy mówił także marszałek Hetman. Powołał się na badania, z których wynika, że poza Lublinem, to PSL ma większe poparcie od PiS. – Boją się, co Kaczyński z nimi zrobi, jak przegrają wybory – mówił Hetman.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubelak
kamila
kalinka
(79) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelak
lubelak (6 listopada 2013 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pruszon jest ostatni, ktory moze pouczać innych jak sie wykorzystuje srodki unijne. Pamietamy twoje rządy Pruszon, pamietamy.

no właśnie dobrze pamietamy te zabawy na Ratuszu i nicnierobienie! dziwie sie jednak ,ze taka miernota jak Pruszkowski nadal jest przy żłobie....przecież już wykazał niekompetencje i lenistwo ! jakim cudem nadal czerpie z przywilejów władzy.

Rozwiń
kamila
kamila (6 listopada 2013 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co dzieje się na odcinku do Bełżyc. Masakra. Droga podkopana, że nie wiadomo czy przetrwa zimę, brak pobocza, zerwane chodniki, usunięte przystanki autobusowe, dzieci zziębnięte czekają na busy. Takiego wybrali wykonawcę . Dzrzewa powycinał, ogrodzenia porozbierał i zbankrutował. Przejdź się Panie Hetman tą drogą tak jak miejscowa ludność, a nie służbową bryką to odczujesz nieudolne inwestycje UM.

a ty wstaw nosa poza odcinek drogi do Bełżyc to zobaczysz jak żyje region!i to dopiero początek! chcesz Puszkowskiego-budowniczego kościołów?

Rozwiń
kalinka
kalinka (6 listopada 2013 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pruszkowski i spółka zasłynęli z budowy kościołów na miejscu zburzonych Domów Kultury! Nie chcemu już pana ! Dosyc życia z podtków takiej miernoty ! A Hetman jak dotychczas to najlepiej zagospodarował pieniądze unijne!

Rozwiń
obserwator
obserwator (4 listopada 2013 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hetman przyjaciel lubelskiej kurii,który decyzję o zrzeczeniu się mandatu posła podjął po rozmowie z kanclerzem używa takiego słownictwa.

Ciekawe czy w następnych wyborach będzie radzić się biskupów. Żenada. Pamiętamy tę szopkę.

Rozwiń
bibliotekarz
bibliotekarz (4 listopada 2013 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hetman kłamie, obiecuje, niszczy szpitale, wida cpo jego oczkach swinskich, ze jest dwulicowy

Chce zniszczyć biblioteki pedagogiczne na terenie całego województwa lubelskiego. Rozerwać sieć, która istnieje od 60 lat. Dobrze zaopatrzone, jedyne z księgozbiorem naukowym w powiatach. Gratulujemy inwencji.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (79)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!