Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2015 r.
17:44

Marszałek miał kupić dwa nowe samochody. Ale rezygnuje

Autor: Zdjęcie autora toma
0 25 A A
Marszałek Sławomir Sosnowski (fot. AS)
Marszałek Sławomir Sosnowski (fot. AS)

Lubelski Urząd Marszałkowski unieważnił ogłoszony na początku grudnia przetarg na zakup dwóch samochodów. Na razie nie wiadomo, czy zostanie on ogłoszony ponownie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodziło o dwa fabrycznie nowe czterodrzwiowe auta z silnikiem diesla o pojemności co najmniej dwóch litrów i mocy od 140 kW. Wśród wymogów były też m.in. system ABS, minimum sześć poduszek powietrznych, klimatyzacja, elektrycznie składane i automatycznie ściemniające się lusterka, komputer pokładowy oraz przednie i tylne czujniki parkowania. Urzędnicy tłumaczyli zakupy wymianą wysłużonej floty i tym, że pod koniec roku można uzyskać najkorzystniejsze ceny.

– Wpłynęła tylko jedna oferta. Jednak wskazana kwota była wyższa od tej, jaką chcieliśmy przeznaczyć na zakup. Dlatego unieważniliśmy przetarg i na razie rezygnujemy z tych planów – wyjaśnia Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Urząd Marszałkowski dysponuje dziś 22 samochodami. Ich przebiegi wynoszą od 100 do 450 tys. kilometrów.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 18:01

A może ten pan ze zdjęcia potrafi powozić? Furmanką jest taniej i ekologiczniej. Będzie się czym pochwalić elektoratowi.

zasuwac na piechte, a nie wozić się za nasze pieniądze

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 18:01

A może ten pan ze zdjęcia potrafi powozić? Furmanką jest taniej i ekologiczniej. Będzie się czym pochwalić elektoratowi.

zasuwac na piechte, a nie wozić się za nasze pieniądze

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 17:56

zasuwaj autobusami , nie naciągaj biednych lublinian, nasz region na szarym końcu w Polsce - bida, bida, bida

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 17:52

autobusem zasuwaj , nie naciągaj biednych lublinian - region na szarym końcu  -bida, bida, bida

Avatar
lublinianka / 30 grudnia 2015 o 13:08

Czy marszałek Sosnkowski ma coś wspólnego z gen. Sosnkowskim z czasów II wojny światowej?

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 10:43
A może ten pan ze zdjęcia potrafi powozić? Furmanką jest taniej i ekologiczniej. Będzie się czym pochwalić elektoratowi.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 10:33
Nadszedl czas by pozbyc sie tego marszalka z Lublina. To przez niego tez nie ma polaczen Polskiego Busa z Lublina do Krakowa. Przez zakup nowych aut widac jak sie troszczy jedynie o siebie, zas pasazerow Polskiego Busa ma daleko gdzies. Trzeba go odwolac z urzedu marszalka.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 08:32
jak widzę facjatę marszałka to przypomina mi się jeden z bohaterów serialu Pitbull - niejaki Barszczyk...
Avatar
cin / 30 grudnia 2015 o 08:14

NIE MA TAKIEGO URZEDU JAK LUBELSKI URZAD MARSZALKOWSKI !!!!! Rzetelności redakcjo !!!!!! Jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Avatar
Sylwester / 30 grudnia 2015 o 08:11

wiadomo chcieli kupić skody superb w żaglu, kupują je od lat w ten sam sposób

Nieprawda - ostatni zakup/wynajem to marka KIA...

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 18:01

A może ten pan ze zdjęcia potrafi powozić? Furmanką jest taniej i ekologiczniej. Będzie się czym pochwalić elektoratowi.

zasuwac na piechte, a nie wozić się za nasze pieniądze

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 18:01

A może ten pan ze zdjęcia potrafi powozić? Furmanką jest taniej i ekologiczniej. Będzie się czym pochwalić elektoratowi.

zasuwac na piechte, a nie wozić się za nasze pieniądze

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 17:56

zasuwaj autobusami , nie naciągaj biednych lublinian, nasz region na szarym końcu w Polsce - bida, bida, bida

Avatar
olek / 30 grudnia 2015 o 17:52

autobusem zasuwaj , nie naciągaj biednych lublinian - region na szarym końcu  -bida, bida, bida

Avatar
lublinianka / 30 grudnia 2015 o 13:08

Czy marszałek Sosnkowski ma coś wspólnego z gen. Sosnkowskim z czasów II wojny światowej?

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 10:43
A może ten pan ze zdjęcia potrafi powozić? Furmanką jest taniej i ekologiczniej. Będzie się czym pochwalić elektoratowi.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 10:33
Nadszedl czas by pozbyc sie tego marszalka z Lublina. To przez niego tez nie ma polaczen Polskiego Busa z Lublina do Krakowa. Przez zakup nowych aut widac jak sie troszczy jedynie o siebie, zas pasazerow Polskiego Busa ma daleko gdzies. Trzeba go odwolac z urzedu marszalka.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 08:32
jak widzę facjatę marszałka to przypomina mi się jeden z bohaterów serialu Pitbull - niejaki Barszczyk...
Avatar
cin / 30 grudnia 2015 o 08:14

NIE MA TAKIEGO URZEDU JAK LUBELSKI URZAD MARSZALKOWSKI !!!!! Rzetelności redakcjo !!!!!! Jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Avatar
Sylwester / 30 grudnia 2015 o 08:11

wiadomo chcieli kupić skody superb w żaglu, kupują je od lat w ten sam sposób

Nieprawda - ostatni zakup/wynajem to marka KIA...

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatralno-laserowy wieczór w Puławach
galeria

Teatralno-laserowy wieczór w Puławach 0 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 2 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich