czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Marszałek nie kandyduje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2002, 21:10

Edward Hunek, marszałek województwa lubelskiego, zapowiada, że nie będzie się ubiegał o mandat radnego Sejmiku Wojewódzkiego ani o żaden inny. Jego decyzją jest zaskoczony szef sztabu wyborczego ludowców.

– Zaproponowano mi kandydowanie do sejmiku z pozycji lidera w okręgu pierwszym obejmującym miasto Lublin w sposób dla mnie zadziwiający i kuchennymi drzwiami – mówi marszałek Hunek. – Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. Moją kandydaturę zgłosiła organizacja miejska PSL, nie pytając mnie nawet o zdanie. Tymczasem nie jestem jej członkiem. Należę do organizacji miejsko-gminnej i powiatowej w Opolu Lubelskim.
Prezydium PSL zaakceptowało propozycję szczebla miejskiego. Zdaniem marszałka i w tym przypadku nikt nie pytał go o zdanie. – Propozycję kandydowania do sejmiku otrzymałem także w Opolu Lubelskim (jest to macierzysty okręg Hunka, w którym może liczyć na poparcie wyborców – red.), gdzie wyraziłem zgodę. Taka forma załatwienia sprawy jest dla mnie nie do przyjęcia. Poinformowałem o tym kolegów z ugrupowania podczas sobotniej Konwencji Wojewódzkiej PSL.
Marszałek dodał także, że nie będzie ubiegał się o inny mandat. – Miałem inne propozycje, ale je odrzuciłem, gdyż jestem związany z ruchem ludowym i nie zmieniłem swoich poglądów.
Lucjan Orgasiński, szef Sztabu Wyborczego PSL, był zaskoczony decyzją marszałka. – Mimo że jestem jedyną osobą upoważnioną do rejestracji list do sejmiku, nie mam takich informacji. Nie będę tego komentował.
Ludowcy związani z sejmikiem twierdzą, że próba wystawienia Hunka
z okręgu miejskiego, gdzie marszałek nie ma silnego zaplecza politycznego, to rewanż za ich decyzję przy wyborze marszałka. – Liderzy PSL wskazywali na to stanowisko innego kandydata. Hunka poparli radni PSL i SLD, a także opozycji. Dlatego teraz zaproponowano mu, by kandydował z obcego dla siebie okręgu – oceniają.
L. Orgasiński nie chciał się wypowiadać na ten temat przez telefon. Marszałek Hunek potwierdza, że był kandydatem radnych. Z kolei na temat rewanżu nie ma nic do powiedzenia.
E. Hunek jeszcze nie wie, co będzie robił po zakończeniu kadencji. – Muszę się zastanowić – stwierdził. (osta)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!