sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Marszałek przejmuje PKS Wschód. Zmiany na Podzamczu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2010, 08:17
Autor: (jsz)

Minister skarbu zgodził się, aby PKS „Wschód” trafi w ręce samorządu województwa. Urząd Marszałkowski zadeklarował wczoraj, że przejęcie spółki to pierwszy krok do przebudowy lubelskiego podzamcza.

– Będzie jedynie dworzec przesiadkowy – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa. – Zrealizujemy ten projekt wspólnie z władzami Lublina. Dzięki przejęciu firmy, cały proces będzie można przeprowadzić znacznie szybciej.

Majątek PKS „Wschód” szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych. Samorząd dostanie go bezpłatnie. Firma przynosi jednak straty rzędu 2 mln zł rocznie. Urzędnicy nie chcą dotować spółki i będą szukać oszczędności.

Pierwszy pomysł to sprzedaż zbędnych nieruchomości. Chodzi o budynki w oddziałach firmy we Włodawie, Tomaszowie Lubelskim i Krasnymstawie. Ich wartość jest szacowana jest na 6–7 mln zł. Samorząd chce też wynająć ekspertów, by przygotowali plan działania PKS na najbliższe pięć lat. Taki wymóg postawił resort skarbu.

– Będziemy również rozmawiać z kierownictwem spółki i przedstawicielami załogi – mówi Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa. – Później podejmiemy konkretne decyzje, co do najbliższej przyszłości firmy.

Do tej pory zmianom w PKS sprzeciwiali się związkowcy. Dziś nie stawiają twardych warunków i czekają na rozmowy. – Sporo spraw trzeba będzie przedyskutować – mówi Dariusz Kukier, związkowiec z PKS. – Zobaczymy, jakie będą propozycje nowego właściciela.

Samorząd przejmując PKS ryzykuje konflikt interesów. Bo z jednej strony Urząd Marszałkowski będzie organizował przewozy, z drugiej wydawał zezwolenia dla konkurencyjnych firm.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl
obiektywny
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (19 lutego 2010 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
choć popieram PO globalnie i lokalnie, muszę stwierdzić że to co robi ich prezydent w naszym mieście, woła o pomstę do nieba! prezydent Rzeszowa na jesieni zeszłego roku spotykał się z mieszkańcami 35 razy, nasz ma takich spotkań w ciągu roku zaplanowanych 12! Wasilewski, kończ i wstydu oszczędź, z uczelni lepiej też odejdź, bo jeśli twój poziom nauczania jest taki jak kierowanie miastem, to nic dziwnego że politechnika lubelska jest na szarym końcu!
Rozwiń
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (19 lutego 2010 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obiektywny napisał:
Heh ale ja nie mowie o polsce, tylko o lublinie, samym tylko miescie, i nie chrzanie glupot, prosze podaj mi przyklady sukcesu lublina na przelomie kilkunastu lat, i podaj mi realne inwestycje ktore sa rozpoczete? Nie pisz mi planow, tylko konkrety, moze byc nawet lopata wbita w ziemie ale musi byc rozpoczeta inwestycja. Nie jakies plany, propozycje, projekty, czy nawet nazwy do inwestycji, nota bene nierozpoczętych!!! Sam nie chrzan dzieciaku, bo obudzisz sie z reka w nocniku.


dobrze powiedziane! w tym roku takich " inwestycji" będzie setki a po wyborach okaże się, że musimy poczekać do następnych wyborów aby móc znowu czytać i słuchać o nowych planach
Rozwiń
obiektywny
obiektywny (19 lutego 2010 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
xd napisał:
Oj nie chrzań głupot człowieku! To się wyprowadź z Polski jak Ci tu się wszystko nie podoba!Heh ale ja nie mowie o polsce, tylko o lublinie, samym tylko miescie, i nie chrzanie glupot, prosze podaj mi przyklady sukcesu lublina na przelomie kilkunastu lat, i podaj mi realne inwestycje ktore sa rozpoczete? Nie pisz mi planow, tylko konkrety, moze byc nawet lopata wbita w ziemie ale musi byc rozpoczeta inwestycja. Nie jakies plany, propozycje, projekty, czy nawet nazwy do inwestycji, nota bene nierozpoczętych!!! Sam nie chrzan dzieciaku, bo obudzisz sie z reka w nocniku.
Rozwiń
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (19 lutego 2010 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a mi się wydaje, że ten nagły zwrot w sprawie PKS-u to chwyt wyborczy. w tym roku będą wybory, ludzie pójdą do urn i wielu darmozjadów z urzędów miejskich, marszłkowskich itd itd poprostu straci ciepłe posadki! bojąc się, że pod koniec roku zostaną z reką w nocniku i aż strach pomyśleć- będą musieli zabrać się do uczciwej pracy, postanowili namydlić trochę oczu mieszkańcom! z tego co pamiętam, 4 lata temu obecny prezydent też obiecywał nowy PKS! 4 lata trwało aby przekazać te grunty? w ten sposób to możemy sięjeszcze bawić 100 lat z pksem!
Rozwiń
~darayavahus~
~darayavahus~ (19 lutego 2010 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
xd napisał:
Oj nie chrzań głupot człowieku! To się wyprowadź z Polski jak Ci tu się wszystko nie podoba!No właśnie w tym sęk, że Polska się rozwija a Lubelszczyzna stoi w miejscu człowieku...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!