sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Marszałek pyta COZL o koszt ekspertyzy

Dodano: 29 lipca 2015, 13:25
Autor: kp

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dzisiaj Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie ma skierować do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej pismo w sprawie ujawnienia kosztu sporządzenia ekspertyzy kolorystycznej nowych budynków placówki przez prof. Stanisława Popka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

COZL trzyma to w tajemnicy, tłumacząc, że prof. Popek jest osobą prywatną. O tej sprawie pisaliśmy w poniedziałkowym Dzienniku Wschodnim. Centrum odmówiło nam udzielenia takich informacji. – To są pieniądze publiczne, więc upublicznienie tej kwoty jest naturalne. COZL nie jest nie jest firmą prywatną tylko jednostką marszałkowską, więc nie może ukrywać takich informacji – podkreślał Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa, odpowiedzialny za służbę zdrowia i zapowiedział, że Urząd Marszałkowski wystąpi o ujawnienie tej kwoty.

Z takim stanowiskiem zgadza się Krzysztof Jakubowski, prezes lubelskiej Fundacji Wolności. – W przypadku pieniędzy publicznych nie ma mowy o odmowie ujawnienia takich danych. Każdy, kto zaskarżyłby to do sądu, na pewno by wygrał – zaznacza Jakubowski. – Nawet jeśli COZL tłumaczyłoby, że chodzi o pieniądze prywatne, również powinien to udostępnić. Dotyczy to działalności placówki podlegającej pod Urząd Marszałkowski. W dodatku kwestia kolorystyki budynku to sprawa bardzo kontrowersyjna.

O pieniądzach nie chciał także rozmawiać autor ekspertyzy. – To Katolicki Uniwersytet Lubelski, znając mój dorobek naukowy w zakresie badania oddziaływania kolorów, polecił mnie prof. Elżbiecie Starosławskiej, dyrektor COZL. Jeśli chodzi o pieniądze, to mój wkład w te badania był znacznie większy niż profity finansowe – twierdzi prof. Stanisław Popek i dodaje: Gdyby je porównać do lat mojej pracy badawczej, nie wyszłaby nawet złotówka na miesiąc. 

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 lipca 2015 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"O pieniądzach nie chciał także rozmawiać autor ekspertyzy. – To Katolicki Uniwersytet Lubelski, znając mój dorobek naukowy w zakresie badania oddziaływania kolorów, polecił mnie prof. Elżbiecie Starosławskiej, dyrektor COZL. Jeśli chodzi o pieniądze, to mój wkład w te badania był znacznie większy niż profity finansowe – twierdzi prof. Stanisław Popek i dodaje: Gdyby je porównać do lat mojej pracy badawczej, nie wyszłaby nawet złotówka na miesiąc". Jako posiadający stopień naukowy (przeszło 20 lat) współczuję p. Popkowi tak marnej gratyfikacji, ale tupet to ten pracownik QL-u posiada odpowiedni dla tej uczelni
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!