poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Marszałek wyszedł do związkowców. Protest zawieszony do 2 stycznia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2013, 16:40
Autor: (toma)

Związkowcy od wtorku codziennie pikietowali przy ul. Lubomelskiej (Wojciech Nieśpiałowski)
Związkowcy od wtorku codziennie pikietowali przy ul. Lubomelskiej (Wojciech Nieśpiałowski)

Marszałek Krzysztof Hetman rozmawiał dziś ze związkowcami, którzy od wtorku pikietowali pod Urzędem Marszałkowskim. Ci zdecydowali się przerwać protest na czas świąt i wznowić do dopiero po Nowym Roku.

Związkowcy protestowali przeciwko zwolnieniu szefa zakładowej "Solidarności” w Lubelskich Liniach Autobusowych Leszka Rudzińskiego. Od wtorku codziennie pikietowali przy ul. Lubomelskiej domagając się reakcji marszałka w tej sprawie. Ten jednak unikał komentarza, tłumacząc, że nie jest stroną sporu. W czwartek jednak spotkał się ze związkowcami.

- Marszałek poinformował związkowców o krokach, jakie mógł podając w tej sprawie - mówi Beata Górka, rzeczniczka Krzysztofa Hetmana. Jakie to kroki? – Poprosiliśmy zarząd Lubelskich Linii Autobusowych o przedstawienie sytuacji w firmie. Zwróciliśmy się też do Państwowej Inspekcji Pracy o poinformowanie, czy nie zostały tam złamane prawa pracownicze – wyjaśnia Górka.

Jak poinformował nas Krzysztof Choina, zastępca przewodniczącego regionalnej "Solidarności”, związkowcy na czas świąt zawiesili protest. Jeśli w międzyczasie nie nastąpi nagły zwrot w sprawie, do pikietowania powrócą 2 stycznia.

Tymczasem zarząd LLA nie zmienia swojego stanowiska. – W przeciwieństwie do pracownika, nie chcieliśmy prowadzić sporu za pośrednictwem mediów. Trwają rozmowy w sprawie kompromisu, jednak druga strona jest zainteresowana tylko przywróceniem do pracy. To nie może być przez nas zaakceptowane – mówi Józef Penar, prezes zarządu Lubelskich Linii Autobusowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
arek
jurek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arek
arek (20 grudnia 2013 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tylko pijar pijar pijar wstęgi internet

Rozwiń
jurek
jurek (20 grudnia 2013 o 06:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Marszałek Województwa, Prezydent Miasta Lublin, Wojewoda Lubelski nic nie pomogą w żadnej sprawie. To są ludzie, którzy dbają o własne sprawy. Nie interesuje ich żadna krzywda ludzka, żadne problemy społeczne.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!