Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2015 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Marszałkowie wybierają się na Wiejską. Kto jeszcze będzie kandydował do Sejmu?

35 15 A A

Marszałek z PSL i wicemarszałek z PO mogą, z dużymi szansami na sukces, wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Przedstawiciele obu ugrupowań szukają ich ewentualnych następców w składzie Zarządu Województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć przedstawiciele partii politycznych zapewniają, że ustalaniem list w jesiennych wyborach parlamentarnych jeszcze się nie zajmują, to w kuluarach trwają już przymiarki dotyczące podziału miejsc. Wśród kandydatów do ich obsady obok obecnych parlamentarzystów wymienia się również lokalnych samorządowców, dla których dobrym sprawdzianem były ubiegłoroczne wybory samorządowe.

W gronie działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi się o kandydaturze marszałka Sławomira Sosnowskiego. W listopadzie ubiegłego roku zdobył on ponad 23 tysiące głosów, co było trzecim wynikiem w województwie i najlepszym wśród kandydatów PSL. Teraz twierdzi się nawet, że mógłby być liderem listy w okręgu nr 7, obejmującym wschodnią część województwa z Białą Podlaską, Chełmem i Zamościem.

Sam zainteresowany mówił niedawno na naszych łamach, że gdyby dostał taką propozycję, to nie wypadałoby mu odmówić. Wśród potencjalnych następców Sosnowskiego wymienia się natomiast obecnego wicemarszałka Artura Walaska oraz Marcelego Niezgodę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Ostatnio lepsze notowania wydaje się mieć ten drugi.

- Przez kilka lat w Warszawie zdobył cenne doświadczenie i zyskał sporo kontaktów. Według wielu opinii, świetnie poradziłby sobie w roli marszałka. Dlatego całkiem prawdopodobny wydaje się wariant z wystawieniem Sosnowskiego - mówi nam jeden z działaczy PSL.

Na oficjalne decyzje przyjdzie jeszcze poczekać. - Mamy już pewien plan, ale dyskusję wewnętrzną rozpoczniemy po wyborach prezydenckich - mówi Krzysztof Hetman, szef lubelskiego PSL, obecnie prowadzący kampanię kandydata partii na prezydenta RP Adama Jarubasa.
W ostatnich wyborach do sejmiku o pół tysiąca głosów więcej zdobył obecny wicemarszałek Krzysztof Grabczuk z Platformy Obywatelskiej, teraz wymieniany jako lider listy PO w okręgu 7. Nieoficjalnie mówi się, że jego notowania ostatnio spadły, a jesienią pojawiały się komentarze, że mógłby znaleźć się poza składem Zarządu Województwa. Jako jego następczynię wymienia się działaczkę Platformy z Puław Teresę Gutowską, której kandydaturę miał forsować szef lokalnych struktur partii, minister Włodzimierz Karpiński.

- Wiadomo, że Grabczuk miałby duże szanse na zdobycie mandatu. Wystawiając go na pierwszym miejscu, Karpiński uderzyłby w posła Stanisława Żmijana, z którym od dawna nie jest mu po drodze. Kto wie, czy Żmijan w takiej sytuacji nie zrezygnowałby ze startu w wyborach - mówi nam jeden z polityków PO.

W okręgu lubelskim listę najprawdopodobniej otwierać będzie Karpiński. Według nieoficjalnych informacji posłanka Joanna Mucha miała dostać propozycję startu w wyborach do Senatu, ale najprawdopodobniej jej nie przyjmie.

Mówi się też o kandydaturze minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lenie Kolarskiej-Bobińskiej. W 2009 nie będąc związaną z naszym regionem zdobyła w Lublinie mandat eurodeputowanej. - Nie wykluczamy takiego rozwiązania, bo pani minister przez prawie całą kadencję reprezentowała Lubelszczyznę w Parlamencie Europejskim - przyznaje poseł Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO. - Ale żadnych decyzji jeszcze nie było. Będziemy chcieli podjąć je szybko, ale dopiero po wyborach prezydenckich - dodaje.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga / 8 kwietnia 2015 o 14:26

Niech ci co głosują na PSL popatrzą co się dzieje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w okolicznych gminach i powiatach gdzie PSL rządzi. Niezłe jaja

A co się dzieje ?

Avatar
gość / 8 kwietnia 2015 o 06:31

Ale cyrk ,już ustalili kto ma być !!!

Avatar
wyborca / 8 kwietnia 2015 o 06:28

O, proszę. Wyborcy nie maja nic do powiedzenia. Bo skład sejmu jest właśnie ustalany. Brawo. Jak by były okręgi jednomandatowe - czyli bierzesz wszystko ze swojego okręgu albo nic - to by takie cienkie bolki nie miały nic do powiedzenia.

Jednomandatowe ,to właśnie Pan Kukiz!.Czas na zmiany..

Avatar
tylko KORWIN JKMikke / 7 kwietnia 2015 o 23:49
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA korwin 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na korwin JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA korwin 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na korwin JANUSZA KOR... rozwiń
Avatar
klara / 7 kwietnia 2015 o 21:58

Polacy zagłosują na tych przestępców z PO i PSL ale za tym aby jak najszybciej zostali osądzeni i skazani a ich majatki zostały skonfiskowane ponieważ zostały nabyte nielegalnie i zrabowane Polsce i Polakom

Avatar
wyborca / 7 kwietnia 2015 o 19:14

Niech ci co głosują na PSL popatrzą co się dzieje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w okolicznych gminach i powiatach gdzie PSL rządzi. Niezłe jaja

Avatar
BARTEK / 7 kwietnia 2015 o 18:20

PROFESOR LENA KOLARSKA BOBIŃSKA - dobra kandydatura do Sejmu z Lublina.

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 17:29

odnośnie taka fraszka o świni

„To w błocie byłam dobra dla pana?
W błocie, w kałuży i nawet w bagnie,
A teraz pan mnie porzucić pragnie?
Niech pan pomyśli: co pan wyczynia?”
Odrzecze bocian: „Wiem, jestem świnia!”
„Kto z kim przestaje, takim się staje”.
Rzekł. I odleciał w dalekie kraje.

odnośnie taka fraszka o świni

„To w błocie byłam dobra dla pana?
W błocie, w kałuży i nawet w bagnie,
A teraz pan mnie porzucić pragnie?
Niech pan pomyśli: co pan wyczynia?”
Odrzecze bocian: „Wiem, jestem św... rozwiń

Avatar
fotograf / 7 kwietnia 2015 o 16:34

Pan Niezgoda całkiem dobrze wyszedł na tym zdjeciu.

Avatar
po / 7 kwietnia 2015 o 15:45

"wstaw pełne koryto, a świnie się znajdą."

Avatar
aga / 8 kwietnia 2015 o 14:26

Niech ci co głosują na PSL popatrzą co się dzieje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w okolicznych gminach i powiatach gdzie PSL rządzi. Niezłe jaja

A co się dzieje ?

Avatar
gość / 8 kwietnia 2015 o 06:31

Ale cyrk ,już ustalili kto ma być !!!

Avatar
wyborca / 8 kwietnia 2015 o 06:28

O, proszę. Wyborcy nie maja nic do powiedzenia. Bo skład sejmu jest właśnie ustalany. Brawo. Jak by były okręgi jednomandatowe - czyli bierzesz wszystko ze swojego okręgu albo nic - to by takie cienkie bolki nie miały nic do powiedzenia.

Jednomandatowe ,to właśnie Pan Kukiz!.Czas na zmiany..

Avatar
tylko KORWIN JKMikke / 7 kwietnia 2015 o 23:49
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA korwin 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na korwin JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA korwin 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na korwin JANUSZA KOR... rozwiń
Avatar
klara / 7 kwietnia 2015 o 21:58

Polacy zagłosują na tych przestępców z PO i PSL ale za tym aby jak najszybciej zostali osądzeni i skazani a ich majatki zostały skonfiskowane ponieważ zostały nabyte nielegalnie i zrabowane Polsce i Polakom

Avatar
wyborca / 7 kwietnia 2015 o 19:14

Niech ci co głosują na PSL popatrzą co się dzieje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w okolicznych gminach i powiatach gdzie PSL rządzi. Niezłe jaja

Avatar
BARTEK / 7 kwietnia 2015 o 18:20

PROFESOR LENA KOLARSKA BOBIŃSKA - dobra kandydatura do Sejmu z Lublina.

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 17:29

odnośnie taka fraszka o świni

„To w błocie byłam dobra dla pana?
W błocie, w kałuży i nawet w bagnie,
A teraz pan mnie porzucić pragnie?
Niech pan pomyśli: co pan wyczynia?”
Odrzecze bocian: „Wiem, jestem świnia!”
„Kto z kim przestaje, takim się staje”.
Rzekł. I odleciał w dalekie kraje.

odnośnie taka fraszka o świni

„To w błocie byłam dobra dla pana?
W błocie, w kałuży i nawet w bagnie,
A teraz pan mnie porzucić pragnie?
Niech pan pomyśli: co pan wyczynia?”
Odrzecze bocian: „Wiem, jestem św... rozwiń

Avatar
fotograf / 7 kwietnia 2015 o 16:34

Pan Niezgoda całkiem dobrze wyszedł na tym zdjeciu.

Avatar
po / 7 kwietnia 2015 o 15:45

"wstaw pełne koryto, a świnie się znajdą."

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!