poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Masz dzieci i zarabiasz? Co za ulga...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2007, 16:42

Podatek za ten rok będziemy mogli pomniejszyć 1145, 08 zł od każdego potomka - zdecydował Senat

Mimo wątpliwości co do tak wysokiego odliczenia, senatorowie przegłosowali bez poprawek znowelizowaną ustawą o podatku PIT. Ale nie wszyscy są zadowoleni. Pani Renata z Chełma uważa, że z ulgi podatkowej na dzieci skorzystają wyłącznie bogaci. - Mam dwóch synów w wieku szkolnym. Pracuje tylko mąż. My nie będziemy mogli odpisać tych pieniędzy od podatku, bo mamy za małe dochody. Dlatego wolałabym dostać pieniądze do ręki. Wtedy powiedziałabym: politycy o nas dbają. A teraz uważam, że znów zakpili z biednych ludzi.
- Już po wstępnych wyliczeniach widać, że na tej uldze najbardziej zyskają osoby mające większy dochód i tym samym płacące wyższy podatek - przyznaje Alina Bednarska z Izby Skarbowej w Lublinie. - Urząd skarbowy nie może nam bowiem zwrócić więcej podatku, niż zapłaciliśmy.
Ale wystarczy, że dwoje małżonków pracuje, a ich łączny miesięczny dochód to 3200 zł. W takiej sytuacji są Anna i Piotr, nauczycielskie małżeństwo ze Świdnika. - Wyliczyliśmy, że na naszą dwójkę dzieci odpiszemy 2290 zł z podatku - mówi pan Piotr.
Gdyby jednak Piotr i Anna mieli czwórkę dzieci, to urząd skarbowy zwróciłby im nie 4580 zł (1145 razy 4), ale jedynie 2972 zł - dokładnie tyle, ile zapłacili podatku od swoich dochodów. - Żeby skorzystać na tej uldze trzeba po prostu dużo zarabiać i mieć dużo dzieci - ocenia pani Anna.
- Ja bym powiedziała inaczej: ta ulga motywuje, żeby mieć godziwe zarobki i gromadkę dzieci, a na każde z nich odpis od wysokiego podatku - uważa Irena Szafrańska, dyrektor Lubelskiej Loży Business Centre Club. - To mądra i uczciwa motywacja. I może nas uchronić przed niżem demograficznym, bo niestety tendencja jest taka, że im wyższy poziom wykształcenia i zamożności, tym mniej dzieci w rodzinie. Można się śmiać, że niski podatek to żadna motywacja, ale z becikowego też się wszyscy śmiali, a teraz chętnie biorą. A jak patrzę na ulicę, to wydaje mi się, że co piąta kobieta chodzi w ciąży.
Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kkk
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kkk
kkk (17 września 2007 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po prostu śmiać mi się chce jak czytam opinie ludzi, którzy są niezadowoleni z ugi. Mamy wolny kraj i każdy może mieć tyle dzieci ile chce i zarabiac tyle ile chce, a więc płacić tyle podatku, zeby móc odpisać całą ulgę. Myslę, ze taka ulga to o wiele lepszy pomysł niż dawanie becikowego.Ja dobrze zarabiam, mam jedno dziecko i bez wątpienia odliczę całą ulgę, ale przecież zarabianie wiąze się z tym, ze dużo i cięzko pracuję. Czy malkontenci, którzy narzekają, ze nie ma od czego odpisać zdają sobie sprawę, że ci którzy mają od czego odpisywać ponoszą inne koszty? Koszty, których nie da się nigdy nadrobić - mniej czasu dla dziecka, zmęczenie, itp. Oczywiście ulga niczego nie zmieni, ale da jakieś małe poczucie sprawiedliwości. Dlaczego to zawsze z moich pieniędzy daje się tym, którzy nie potrafią zapracowac na siebie i swoje dzieci?? ...Takie miałam małe przemyslenie i napisałam:-)Pozdrawiam wszystkich.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!